Ekrany do projektorów
(342)Towar dostępny na magazynie
Towar dostępny na magazynie dostawcy
- Sortowanie domyślne
- Cena - od najniższej
- Cena - od najwyższej
- Po popularności
- Po ocenach klientów
- Po ilości komentarzy
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Morele.net
Powiązane kategorie
Jak dobrać ekran projekcyjny?
Wybierając ekran projekcyjny elektryczny lub ekran rozwijany za pomocą korbki, powinno się dopasować go do źródła obrazu, czyli rodzaju posiadanego projektora. Do oglądania filmów poleca się ekran multimedialny w formacie 16:9, natomiast do wyświetlania prezentacji odpowiedniejszy jest ekran projektowy 4:3. Możliwe jest również wybranie uniwersalnego ekranu z powierzchniami do wyświetlania obrazu w różnych formatach.Przed zakupem warto sprawdzić, jaki jest współczynnik odbicia światła oraz kąt widzenia w wybranym modelu. Współczynnik odbicia światła o wartości 1 oznacza, że powierzchnia odbija tyle świtała, ile pada na ekran elektryczny. Im szerszy kąt widzenia, tym lepszą jakość obrazu zapewnia się oglądającym, którzy siedzą po obu bokach ekranu.
Rodzaje ekranów projekcyjnych
Ekrany projekcyjne dzielą się na dwie grupy w zależności od ich przeznaczenia. Ekran projekcyjny przenośny ma niską wagę i łatwo się rozkłada. Można go ustawiać w wybranym miejscu na trójnogu lub podłodze. Ekran projekcyjny sufitowy podwiesza się wysoko na ścianie, a gdy chce się go użyć, rozwija się go za pomocą korby, pilota lub włącznika w ścianie. System rozwijania za pomocą pilota lub przycisku jest stosowany w ekranach elektrycznych, w pozostałych modelach używa się korbki.Wśród modeli elektrycznych wyróżnia się ekran projekcyjny ramowy oraz z napinaczami. Ekran elektryczny ramowy można mocować do ściany oraz ustawiać na statywie. Atutem jest ramka, która poprawia kontrast wyświetlanego obrazu i sprawdza się podczas oglądania filmów. Natomiast ekran projekcyjny elektryczny z napinaczami posiada linki, dzięki którym po rozwinięciu z powierzchni znikają fałdy i zagięcia, a powierzchnia do wyświetlania jest idealnie gładka.
Sposoby mocowania ekranów projekcyjnych
Ekran rozwijany elektrycznie można zamocować na suficie, wysoko na ścianie lub na statywie. Jeżeli zamontuje się ekran do projektora na suficie lub ścianie, jego częste przenoszenie będzie trudne lub niemożliwe. Takie rozwiązanie dobrze sprawdza się, gdy mocuje się ekran do rzutnika, wykorzystywanego w sali wykładowej na uczelni lub w firmowej sali konferencyjnej. Ekran do projekcji w małej sali lekcyjnej w szkole lub w domowym zaciszu lepiej ustawić na statywie. Jest to rozwiązanie dające większą elastyczność, gdyż ekran projekcyjny na statywie można szybko przestawić w inne miejsce, poprawiając widoczność wyświetlanego obrazu. Dodatkowo nieużywany ekran i statyw składa się do niewielkich rozmiarów.Morele MAX to gwarancja darmowej dostawy od , możliwości zwrotu zakupów nawet do 30 dni oraz bezpłatnego zwrotu do Paczkomatów 24/7 i Punktów DPD Pickup.
Aktywuj pakiet już dzisiaj i zacznij oszczędzać!
Sprawdź, co zyskasz dla tego zakupu