Agregat prądotwórczy na działkę - jak wybrać? Jaki najlepszy?

| 0 Komentarzy
Agregaty prądotwórcze to urządzenia, które mają za zadanie produkować prąd, by dostarczyć go do instalacji.

Są one niezbędne w takich miejscach jak budowy czy budynki użyteczności publicznej. Kolejnym miejscem, które w szczególny sposób może potrzebować prądu jest działka.

Jeśli nie została ona uzbrojona lub z jakichś przyczyn nie ma na nie dostępu do prądu, to nie bez agregatu nie będziemy mogli z niej swobodnie korzystać. Dlatego warto zastanowić się nie tylko jaki agregat wybrać na działkę, ale także jak działa takie urządzenie, jakiej mocy potrzeba oraz czym właściwie jest agregat prądotwórczy.

Agregat prądotwórczy - co to jest?

W ogólnym znaczeniu agregatami prądotwórczymi nazywamy takie urządzenia, które przeznaczone są przede wszystkim do podtrzymywania dostaw prądu lub do jego bieżącego dostarczania. Agregaty są szeroko wykorzystywane zwłaszcza w przemyśle oraz miejscach użyteczności publicznej, a także na różnego rodzaju budowach. Istotną rolę mogą pełnić na działkach, przy altanach i innych tego typu miejscach, gdzie siłą rzeczy dostęp do energii elektrycznej jest ograniczony. Słowem jest to narzędzie, które sprawdza się wszędzie tam, gdzie miejsce jest narażone na przerwy w dostawach prądu lub nie ma go wcale. Agregat wówczas jako samodzielne źródło prądu, które jest w stanie autonomicznie go wytwarzać i dostarczać w odpowiedni sposób do danej instalacji, może być jedynym rozwiązaniem dla tego typu miejsc.

Polecane agreagaty prądotwórcze

Jak wygląda schemat budowy agregatu?

Schemat ten opiera się na prądnicy synchronicznej, silniku spalinowym, rozdzielnicy elektrycznej oraz urządzeniach kontrolno-pomiarowych. Agregaty prądotwórcze dzieli się na kilka rodzajów w zależności od różnych czynników. Możemy je podzielić m.in. ze względu na zastosowanie (maszyny o zastosowaniu morskim oraz lądowym), ze względu na sposób zamocowania (agregaty mocowane na stałe lub z ruchomą instalacją) oraz ze względu na sterowanie (sterowanie ręczne lub automatyczne).

Jak działa agregat prądotwórczy?

Agregaty prądotwórcze mogą być jednofazowe lub trzyfazowe. Są one napędzane silnikami spalinowymi – najczęściej wysokoprężnymi lub benzynowymi, ale zdarza się, że wykorzystuje się także silniki parowe czy pneumatyczne. Tłoki generują energię swoim ruchem. Ten ruch przetwarza prądnica synchroniczna samowzbudna na magnesy stałe lub też na elektromagnesy. W ten sposób uzyskuje się energię elektryczną. Schemat działania oparty jest na zjawisku indukcji. Agregaty zwykle są głośne, jednak sposobem na ich wyciszenie jest specjalna obudowa, co może być dobrym pomysłem podczas korzystania z agregatu na działce.

Jak dobrać agregat prądotwórczy?

Przede wszystkim pod względem mocy i natężenia, ale także w związku ze stosunkiem jakości do ceny. Natężenie prądu w zwykłym gospodarstwie domowym nie przekracza 230 V, jednak możesz wybrać agregat 3kw o napięciu 400 V. Na działce nie jest to jednak konieczne. Agregat prądotwórczy może mieć różną moc, dlatego właśnie należy sprawdzić na tabliczce znamionowej jaką dysponuje, po czym zweryfikować rzeczywiste zapotrzebowanie  - licząc pobór mocy urządzeń, jakie chcemy podpiąć pod jego działanie. Agregat prądotwórczy doskonale sprawdzi się na działce tylko, jeśli uważnie zweryfikujesz jego moc.

Wybierając agregat prądotwórczy Honda w dieslu możesz mieć pewność, że jest to produkt wyjątkowy. Co ważne, musisz dobrze dostosować to jak wiele mocy potrzebujesz, do tego jaki agregat kupisz. Ważne także, abyś pomyślał o jego wyciszeniu, gdyż samo działanie tego rodzaju sprzętu jest niezwykle głośne. Jeśli jednak weźmiesz to wszystko pod uwagę, to kupisz doskonały sprzęt na działkę.

5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:42
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.