AMD Radeon R7 M440 w laptopie - Wydajność oraz specyfikacja.
Na wstępie należy zaznaczyć, że omawiana jednostka wyróżnia się bardzo uniwersalnym charakterem. Została opracowana w taki sposób, aby zagwarantować obsługę zarówno programów biurowych, jak i typowo multimedialnych, czyli odtwarzaczy filmów, aplikacji sieciowych czy niektórych gier komputerowych.
Polecane laptopy
Wszystko to mają oczywiście zagwarantować jej parametry techniczne, spośród których należy wspomnieć między innymi o częstotliwości taktowania rdzenia. Wynosi ona 1021 MHz, co jest bardzo przyzwoitym wynikiem. Warto jednak podkreślić, iż jest to wartość stała, nie może więc zostać podbita przy pomocy trybu turbo. Mimo wszystko, powinna okazać się wystarczająca, by zapewnić opisane wcześniej działanie.
Jeżeli chodzi o pamięć, producent zdecydował się na wykorzystanie 2 GB pamięci DDR3. Jej szybkość stoi na przyzwoitym poziomie (taktowanie wynosi 2000 MHz), dlatego nie można się do niej przyczepić. Zwłaszcza biorąc pod uwagę przeznaczenie karty. Oczywiście obsługuje ona również bibliotekę DirectX 12 oraz najważniejsze technologie producenta.
Testy wydajności
W podjęciu decyzji o wyborze danej karty niezwykle pomocne są wyniki testów wydajności, które przeprowadzane są w rozmaitych programach diagnostycznych, na przykład 3DMark. Ukazują one to, jak jednostka radzi sobie podczas pracy w różnych warunkach.
- 3DMark Ice Storm Standard Graphics – 46250 punktów,
- 3DMark Cloud Gate Standard Graphics – 6050 punktów,
- 3DMark Cloud Gate Standard Score – 4783 punktów,
- 3DMark Performance GPU – 2245 punktów.
Śmiało można stwierdzić, że pewien poziom przyzwoitości został osiągnięty. Powinien on wystarczyć do realizacji najważniejszych zadań, a także obsługi wspomnianych wcześniej programów i aplikacji.
Do grania
Mowa w tym miejscu także o grach komputerowych. Na wstępie należy jednak zaznaczyć, iż nie będą to najnowsze produkcje z kategorii AAA.
Chcąc cieszyć się zabawą w kilkuletnich grach, należy rozglądnąć się za laptopem dysponującym co najmniej przyzwoitym układem CPU. Karta AMD Radeon R7 M440 najczęściej zestawiana jest z procesorami niskonapięciowymi, które jednak wyróżniają się całkiem przyzwoitymi osiągami. Spośród nich wymienić można chociażby model Intel Core i7-7500U. Należy on do najnowsze generacji układów Intela (Kaby Lake), dlatego zapewni moc obliczeniową wystarczająca do obsługi wielu ciekawych gier.
Do procesora należy dodać również pamięć RAM. Najlepsze okażą się oczywiście kości typu DDR4, których pojemność wyniesie przynajmniej 8 GB. Tego typu podzespołu umożliwią uruchomienie sporej liczby tytułów. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów.
- Farming Simulator 17 – low: 70 fps, medium: 60 fps, high: 22 fps,
- Diablo III – low: 60 fps, medium: 50 fps, high: 45 fps,
- BioShock Infinite – low: 75 fps, medium: 45 fps, high: 32 fps,
- GTA V – low: 50 fps, medium: 40 fps, high: 15 fps,
- FIFA 17 – low: 62 fps, medium: 53 fps, high: 35 fps.
W jakich dokładnie laptopach montowana jest omawiana karta? Wymienić należy przede wszystkim urządzenia od HP i Dell. Mowa tu między innymi o takich modelach jak HP 15, HP Pavilion 15 i 17 oraz Dell Inspiron 5567.
Porównanie z innymi modelami
Skoro znamy już parametry techniczne jednostki, wiemy, jak radzi sobie podczas obsługi programów diagnostycznych i gier, pora porównać ją z dwoma innymi kartami, które należą do tej samej kategorii.
AMD Radeon R7 M440 pozwoli na realizację szeregu zadań związanych zarówno z pracą, jak i zabawą. Wszystko to sprawia, że jest warta zainteresowania.
Znajdziesz w Morele
Laptopy Asus - Laptopy Dell - Laptopy Lenovo - Laptopy HP - Laptopy Acer
Komentarze (0)