AMD Radeon R7 M445 w laptopie - Wydajność oraz specyfikacja.

| 0 Komentarzy
Karta graficzna AMD Radeon R7 M445 przeznaczona jest przede wszystkim do laptopów multimedialnych ze średniej półki jakościowej i cenowej. Jaką wydajnością się charakteryzuje i z jakimi programami będzie w stanie sobie poradzić?

Na pierwszy rzut oka, Radeon R7 M445 to standardowa karta graficzna o przyzwoitej wydajność. Znaleźć można ją w wielu urządzeniach, których ceny mieszczą się w przedziale od 2 do mniej więcej 4 tysięcy złotych. Jej przeznaczenie nie zostało specjalnie określone – może posłużyć zarówno do użytku biznesowego, jak i amatorskiego.

Polecane laptopy

Za moc obliczeniową karty odpowiada między innymi wydajna pamięć typu GDDR5, którą spotkać można w wielu lepszych jednostkach, także tych przeznaczonych do gier. Przyzwoicie prezentuje się również jej pojemność, która wynosi 4 GB. Już samo to okaże się wystarczające do obsługi kilku nowych gier.

Jeżeli chodzi natomiast o częstotliwość taktowania rdzenia, osiąga ona poziom 920 MHz. Jest to wartość stała, co oznacza, że karta nie korzysta z trybu turbo, co oczywiście przełoży się na ograniczenie jej wydajności podczas obsługi szczególnie wymagających produkcji. Warto jeszcze zaznaczyć, że R7 M445 korzysta biblioteki DirectX 12 oraz kilku podstawowych technologii dostarczanych przez AMD. Pozwalają one na zwiększenie wydajności karty oraz poprawę stabilności jej działania.

Testy wydajności

Oczywiście suche dane techniczne to za mało, aby zawyrokować, jak omawiana jednostka poradzi sobie podczas codziennej pracy. Warto więc w tym celu uruchomić programy diagnostyczne 3DMark, które przetestują ja w różnych trybach.

  • 3DMark Ice Storm Standard Graphics – 46658 punkty,
  • 3DMark Ice Storm Extreme Graphics – 43492 punkty,
  • 3DMark Ice Storm Unlimited Graphics – 126481 punktów
  • 3DMark Performance GPU – 2208 punktów.

Nie są to rezultaty, które plasowałyby omawiana kartą na wysokiej półce jakościowej, jednak śmiało można stwierdzić, że pewien poziom przyzwoitości został osiągnięty. Jej moc obliczeniowa powinna okazać się wystarczająca do obsługi podstawowych programów graficznych i projektowych.

Do grania

Będzie ona w stanie również uruchomić spora liczbę gier, także tych najnowszych (oczywiście nie będę to produkcje typu AAA). Wpływ na płynność ich działania mają jednak pozostałe podzespoły montowane w laptopach. Decydując się na zakup urządzenia korzystającego z omawianej jednostki, powinniśmy zwrócić uwagę również na procesor i pamięć RAM.

Jeżeli chodzi o układ CPU, szczególnie polecane są urządzenia, które zostały wyposażone w jeden z modeli serii Intel Kaby Lake. Są to oczywiście procesory niskonapięciowe – na największa wydajność możemy liczyć w przypadku Intel Core i7-7500U. Do tego wszystkiego warto dołączyć pamięć RAM typu DDR4 – minimum 8 GB. Taka konfiguracja pozwoli nam na komfortowa obsługę gier pokroju:

  • FIFA 17 – low: 62 fps, medium: 55 fps, high: 35 fps,
  • Farming Simulator 17 – low: 65 fps, medium: 43 fps, high: 18 fps,
  • GTA V – low: 50 fps, medium: 42 fps, high: 15 fps,
  • Overwatch – low: 75 fps, medium: 55 fps, high: 30 fps,
  • Battlefield 4 – low: 75 fps, medium: 50 fps, high: 33 fps.

Jak już wspomnieliśmy, AMD Radeon R7 M445 montowana jest w wielu laptopach. Spośród wszystkich modeli dostępnych na rynku warto wymienić zwłaszcza Dell Inspiron 5567. Omawiana karta dostępna jest w wielu jego konfiguracjach sprzętowych.

Porównanie z innymi modelami

Na koniec warto jest sprawdzić, jak jednostka radzi sobie na tle innych, należących do podobnej kategorii.

AMD Radeon R7 M445 to bardzo przyzwoita karta o uniwersalnym charakterze. Okaże się przydatna zarówno do pracy, jak i do rozrywki.

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 20:44
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.