AMD Radeon R9 M375 - Specyfikacja oraz wydajność.
Jednym z przedstawicieli podobnych produktów jest Radeon R9 M375, który na rynku obecny jest od 7 maja 2015 roku. Jak zapewnia producent, omawiana karta graficzna ma gwarantować przyzwoite osiągi przy stosunkowo niskiej cenie. Czy tak w rzeczywistości jest?
Na uwagę zasługuje przede wszystkim wysokie taktowanie oraz zamontowanie wydajnej pamięci. Dedykowana karta graficzna Radeon R9 M375 umożliwia dzięki temu obsługę środowiska DirectX w wersji 12 oraz sporej liczby technologii, które zwiększają jej możliwości.
Polecane karty graficzne
W przypadku OpenGL 4.3 oraz OpenCL 1.2, użytkownicy mają do czynienia ze środowiskami wspomagającymi tworzenie grafiki, odpowiednich aplikacji oraz komunikację pomiędzy poszczególnymi komponentami. To na ich podstawie programy komputerowe komunikują się w z kartą graficzną. Proces ten dodatkowo wspomagany jest przez technologię Mantle, dzięki której możliwe staje się szybsze przekazywanie informacji. W środowisku obecna jest teza, iż Mantle może w okazać się następcą OpenGL oraz DirectX. Podobne właściwości ma również technologia Vulkan, która usprawnia proces wytwarzania grafiki.
Jeżeli chodzi natomiast o PowerTune oraz Enduro, użytkownicy zyskują zwiększoną szybkość działania przy zaoszczędzeniu potrzebnej do tego energii. App Acceleration odpowiada za zwiększenie jakości oraz sprawności wszelkich uruchamianych w laptopie aplikacji.
Testy wydajności
Podsumowanie zaaplikowanych podzespołów oraz wszelkich możliwości, jakimi wyróżnia się karta AMD Radeon R9 M375, pozwala przejść do sprawdzenia, w jaki sposób radzi sobie ona podczas obsługi popularnych programów i gier komputerowych. Na pierwszy rzut niech pójdzie platforma 3Dmark w wersji Cloud Gate Standard Graphics, w ramach której omawiana jednostka uzyskała medianę w wysokości 8466 punktów, co jest wynikiem bardzo przyzwoitym. Podobnie kształtuje się sytuacja w ramach kolejnego programu, jakim jest Cinebench R15 OpenGL 64bit, który wskazał uśredniony wynik na poziomie 45.5 punktów.
Jak natomiast omawiana karta radzi sobie przy obsłudze popularnych gier? Przykładem niech będą takie produkcje jak Battlefield Hardline, Evolve oraz Far Cry 4, w ramach których karta umożliwiła grę w kolejno 43.5 FPS, 31 FPS i 31.6 FPS (wszędzie ustawione zostały średnie detale graficzne). Bardzo przyzwoicie prezentują się również wyniki gier Crysis 3 (23.2 przy ustawieniach średnich), BioShock Infinite (44 FPS przy ustawieniach wysokich) oraz Civilization: Beyond Earth (32 FPS przy ustawieniach średnich). Karta nie poradziła sobie jedynie z najnowszym Wiedźminem, który klatkował nawet przy niskich ustawieniach graficznych.
Porównanie z innymi modelami
Chcąc ostatecznie rozstrzygnąć, czy R9 M375 warty jest zainteresowania, należy przyrównać go do nieco starszej jednostki, jaką jest Radeon R9 M275.
Pomimo prawie roku różnicy pomiędzy dwoma kartami graficznymi, wyniki są bardzo zbliżone. Ostateczna decyzja dotycząca wyboru konkretnego układu będzie więc uzależniona od pozostały podzespołów, w które wyposażony został laptop.
Znajdziesz w Morele
Procesory - Pamięci RAM - Płyty główne - RTX 4090 - RTX A2000
Komentarze (2)