AMD Ryzen 7 3700X - wydajność oraz specyfikacja. Czy warto kupić?
Spis treści:
Marka AMD przygotowała całą serię nowości, które mogą wprowadzić, co nieco, zamieszania na rynku procesorów. Jedną z mocniejszych jednostek jest procesor AMD Ryzen 7 3700X. Jaka jest jego specyfikacja techniczna i wydajność?
Polecane procesory
AMD Ryzen 7 3700X – specyfikacja techniczna
Data premiery AMD Ryzen 7 3700X jest wyznaczona na połowę bieżącego roku. Cała seria nowości od tego producenta prezentuje się ciekawie. Oto parametry procesora AMD Ryzen 7 3700X:
- Data premiery – 07.07.2019
- Typ procesora – do komputerów stacjonarnych.
- Liczba rdzeni – 8
- Liczba wątków – 16
- Bazowa częstotliwość taktowania - 3,6 GHz
- Częstotliwość taktowania tubo – 4,4 Ghz
- L3 Cache: 32MB
- TDP – 65 W
- Cena – około 1500 zł
AMD Ryzen 7 3700X – zastosowanie
Procesory nie będą należały do tanich jednostek. Cena AMD Ryzen 7 3700X może wynieść około 1500 zł – w tej kwocie można złożyć budżetowy komputer do podstawowych zastosowań. Za tą ceną kryje się jednak wysoka wydajność i dobre parametry tej jednostki. Procesor ten ma szansę znaleźć szerokie zastosowanie w:
- Komputerach gamingowych – jak wszystkie nowości od AMD z oznaczeniem X, także ten procesor będzie posiadał lepsze parametry od jednostki podstawowej (Ryzen 7 3700). Jego zwiększone taktowanie bazowe oraz w trybie turbo przełoży się na wzrost wydajności, a 8 rdzeni znakomity wynik, który sprawi, że procesor świetnie poradzi sobie zarówno w grach komputerowych, jak i w wielu innych zaawansowanych działaniach.
- Komputerach do projektowania, grafiki i animacji – wysoka liczba rdzeni oraz wątków przyda się szczególnie profesjonalistom podczas projektowania, wykonywania animacji, pracy graficznej i tym podobnych działaniach. Jeśli zadbamy jeszcze o spory zapas pamięci RAM, to procesor AMD Ryzen 7 3700X będzie miał szansę w pełni wykorzystać swój potencjał w profesjonalnym zastosowaniu.
- Komputerach do programowania – wysoki poziom taktowania, nowoczesna architektura oraz wysoka liczba wątków to cechy, które czynią jednostkę AMD Ryzen 7 3700X dobrym wyborem do komputera dla programisty.
Jednostki AMD Ryzen 7 3700, jak również pozostałe nowości z tej serii, zostaną oparte o architekturę Zen 2 i wykonane w litografii 7 nm. W jednostkach tych znajdziemy 8 rdzeni i 16 wątków, co czyni je świetnym wyborem do pracy w zaawansowanych programach, a także do gier, multimediów i projektowania. Wysoki poziom taktowania (3.6 w trybie bazowym i 4.4 w trybie turbo) także przekłada się na wysoką wydajność tej jednostki.
Warto wiedzieć!
Jeśli myślimy o wymianie dotychczasowego procesora AMD na AMD Ryzen 7 3700X, socket będzie kompatybilny z podstawką AM4 – producent zobowiązał się, że nowe procesory do 2020 roku będą pasowały do tej podstawki i swą obietnicę realizuje. To dobra wiadomość dla każdego, kto planował modyfikację sprzętową, a posiadał płytę główną ze wspomnianą podstawką.
W procesorze AMD Ryzen 7 3700X nie znajdziemy za to zintegrowanego układu graficznego. Jeśli zależy nam na nowej jednostce AMD ze zintegrowanym GPU, to musimy zejść na niższą półkę i wybrać AMD Ryzen 5 3600G.
AMD Ryzen 7 3700X – wydajność
W najbliższym czasie powinny pojawiać się będą dokładniejsze dane, testy, a także Benchmark AMD Ryzen 7 3700X, ale już teraz można wyrobić sobie opinię na temat wydajności i sprawności tej jednostki.
Uwaga!
Rzut oka na specyfikację procesora AMD Ryzen 7 3700X wystarczy, by nabrać pewności, że będziemy mieli do czynienia z procesorem o wysokiej wydajności, który bez najmniejszego problemu poradzi sobie z topowymi grami, a także sprawdzi się w zastosowaniu graficznym, w animacji i w wielu innych działaniach.
AMD Ryzen 7 3700X – w jakich komputerach?
Procesor AMD Ryzen 7 3700X to jednostka o 8 rdzeniach i taktowaniu turbo na poziomie 4.4 GHz. To parametry wystarczające do zaawansowanych zastosowań – grafiki, gier, projektowania i animacji. Z tego właśnie względu jednostka ta może być bazą komputerów gamingowych i do pracy.
Znajdziesz w Morele
Karty graficzne - Wentylatory komputerowe - Obudowy - Zasilacze MSI - Dyski SSD
Komentarze (1)