Co to jest lifting twarzy? Jak wykonać go w domu?

| 0 Komentarzy
Lifting twarzy bez skalpela? To możliwe! Sprawdź, jak wykonać go w zaciszu czterech ścian i czego użyć!

Co to jest lifting twarzy i jak go wykonać domowymi sposobami?

Starzenia nie sposób uniknąć, ale można je opóźnić i zachować młody, zdrowy wygląd na dłużej. W realizacji wspomnianego celu pomaga lifting twarzy. Na czym polega jego działanie? Stymuluje produkcję kolagenu, poprawia ukrwienie, koloryt oraz napięcie skóry, a w konsekwencji zmniejsza widoczność już istniejących zmarszczek i zapobiega powstawaniu nowych. Co ważne, nie musisz wcale wydawać ogromnych pieniędzy na wizyty w gabinetach odnowy biologicznej czy zabiegi chirurgii plastycznej, by zatrzymać wskazówki zegara. Wystarczy, że przeprowadzisz lifting twarzy w domu. Jak się do tego zabrać? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Lifting twarzy – w jakie kosmetyki warto zainwestować?

Pierwsze, o czym należy pomyśleć, planując lifting w domu, to zakup odpowiednich preparatów i akcesoriów do pielęgnacji twarzy. Wspomniane gadżety znacznie zwiększają efektywność podejmowanych działań odmładzających. A zatem, jakie specyfiki powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce lub łazience? Z całą pewnością nie może w niej zabraknąć serum pod oczy i kremu nawilżającego. Kupując wspomniane produkty, zwracaj szczególną uwagę na ich skład i dokładnie czytaj etykiety.

Wybór artykułów zależy w dużej mierze od kondycji danej skóry. Niemniej jednak istnieje kilka „uniwersalnych” związków i substancji, które przysłużą się praktycznie każdemu rodzajowi cery. Chodzi między innymi o:

  • kwas hialuronowy – ma zdolność do wiązania cząsteczek wody, dzięki czemu skutecznie nawilża, nawet silnie przesuszoną skórę, a w dodatku ujędrnia ją i rewitalizuje;
  • ceramidy – stanowią główny budulec lipidów, chronią skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, poprawiają elastyczność i spójność tkanek;
  • kofeinę – pobudza mikrokrążenie krwi, wyrównuje koloryt cery i zmniejsza widoczność różnego rodzaju przebarwień, spłyca drobne zmarszczki;
  • witamina C – jeden z najsilniejszych antyoksydantów, uczestniczy w syntezie kolagenu i elastyny, wykazuje właściwości antybakteryjne, rozświetla skórę i sprawia, że wygląda na wypoczętą;
  • witamina E – działa przeciwzapalnie i niweluje wolne rodniki.

Lifting twarzy – domowe sposoby na młody wygląd

Dobrym orężem w walce o piękny, zdrowy i młody wygląd są również nowoczesne technologie, a dokładniej mówiąc urządzenie do ujędrniania twarzy – ręczne lub elektryczne. Pierwszą z wymienionych kategorii reprezentują tzw. rollery, czyli wałki do masażu. Mogą być wykonane z rozmaitych surowców, na przykład kwarcu lub jadeitu. Masują skórę, przyczyniając się do szybszego odprowadzania toksyn z organizmu oraz polepszenia cyrkulacji limfy. Korzystanie z nich wymaga czasu i cierpliwości.

W drugiej grupie znajdują się akcesoria zasilane prądem bądź bateriami. Tego typu sprzęty zyskują obecnie na popularności. Dogłębnie oczyszczają skórę z wszelkich zabrudzeń, pozostałości makijażu, a także martwych komórek. Poza tym, sprzyjają przenikaniu składników aktywnych zawartych w kremach do głębokich warstw tkanek. Automatyczne urządzenie do liftingu twarzy to idealna propozycja dla osób zabieganych i zapracowanych, którym na co dzień brakuje czasu na czynności pielęgnacyjne. Cały zabieg trwa zaledwie kilka minut i nie wymaga dużego zaangażowania ze strony użytkownika.

Polecane urządzenia do liftingu twarzy

Jakie modele urządzeń do liftingu twarzy można dostać w sklepach?

Na rynku – poza opisanymi wyżej rollerami i automatycznymi masażerami z funkcją oczyszczającą – możesz również spotkać bardziej profesjonalne sprzęty przeznaczone do domowej elektrostymulacji. Na szczególną uwagę zasługuje urządzenie do liftingu twarzy Elevate. Opinie krążące po sieci wskazują na dużą skuteczność sprzętów przywołanej marki. Akcesoria bazują na nowoczesnej technologii fal ultradźwiękowych, które pobudzają produkcję kolagenu w skórze, poprawiają drenaż limfatyczny i usprawniają transport substancji odżywczych do tkanek.

Duże zainteresowanie budzą również przenośne akcesoria do mikrodermabrazji. Likwidują problem wągrów, przebarwień i innych niedoskonałości, złuszczają martwą warstwę naskórka, odblokowują pory, spłycają zmarszczki, a w konsekwencji poprawiają ogólny stan skóry. Z reguły są wyposażone w szereg rozmaitych nakładek, dzięki czemu można je bez trudu dopasować do osobistych predyspozycji i potrzeb danej cery. Poza tym mają kompaktowe rozmiary – nie zajmują zbyt wiele miejsca i mieszczą się w torbie podróżnej.

Jakie czynniki mają wpływ na procesy starzenia się skóry?

Starzenie stanowi w pełni naturalny proces, rozłożony w czasie. Z wiekiem dochodzi do zaburzenia równowagi między mechanizmami syntezy (odbudowy) i rozpadu, działającymi w organizmie. W efekcie ludzkie ciało nie jest w stanie adekwatnie reagować na docierające do niego bodźce: chemiczne, fizyczne oraz środowiskowe, co prowadzi do nieodwracalnych zmian w strukturze oraz funkcjonalności tkanek budujących poszczególne organy. Skóra traci swoją zdolność do regeneracji włókien kolagenowych. Staje się wiotka, mniej elastyczna, a także bardziej podatna na działanie różnych szkodliwych czynników, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Do pierwszej grupy należy zaliczyć przede wszystkim promieniowanie ultrafioletowe (UV). Nadmierna ekspozycja na światło słoneczne oraz to emitowane przez lampy w solariach czy salonach kosmetycznych powoduje fotouszkodzenia skóry i sprzyja powstawaniu nieestetycznych przebarwień pigmentacyjnych. Na początku nie są one zbyt zauważalne, lecz z biegiem czasu coraz mocniej dają o sobie znać. Najczęściej występują na twarzy, szyi, dekolcie, rękach oraz przedramionach. Proces starzenia mogą również przyspieszyć niewłaściwe nawyki, na przykład palenie tytoniu.

Na utratę jędrności tkanek wpływ mają również czynniki wewnętrzne, a dokładniej mówiąc hormony. O stanie naskórka decydują estrogeny (u kobiet) i androgeny (u mężczyzn). Ich nadmiar lub niedobór przyczynia się do osłabienia naturalnych barier ochronnych skóry, wywołuje podrażnienia, stany zapalne i zaburza pracę gruczołów łojowych. Nie wolno zapominać o roli, jaką w powstawaniu opisywanych zmian odgrywa stres oksydacyjny, czyli stan nadprodukcji reaktywnych form tlenu, kiedy wolne rodniki zyskują liczebną przewagę nad antyoksydantami.

Która metoda odmładzania jest lepsza? Urządzenie do liftingu domowego użytku czy skalpel?

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na postawione pytanie, wiele zależy od Twoich indywidualnych preferencji i oczekiwań. Na korzyść domowego liftingu twarzy przemawia z całą pewnością nieinwazyjność zabiegu. Trzeba pamiętać, że każda interwencja chirurgiczna, choćby najprostsza, niesie za sobą pewne ryzyko powikłań.

Wbrew pozorom prezentowane urządzenia nie kosztują zbyt wiele – ich ceny oscylują zazwyczaj w granicach kilkuset złotych. Decydując się na kupno konkretnego modelu, zwróć uwagę na jakość materiałów, z jakich został wykonany, a także jego funkcjonalność. Jeśli nie masz dużego doświadczenia w obsłudze urodowych gadżetów, wybierz akcesoria o prostszej konstrukcji.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 01:44
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.