Czajnik do 100zł - jak wybrać? jaki najlepszy?
Spis treści:
Większość z nich – co zresztą nie jest nowością – to czajniki elektryczne 1l lub o pojemności 1,5 lub 1,7 litra. Tych mniejszych, półlitrowych, jest mniej, ale też jest z czego wybierać.
Polecane czajniki elektryczne
Czajnik do 100zł - jak wybrać? jaki najlepszy?
Żadna kuchnia nie może obejść się bez czajnika elektrycznego, w którym szybko podgrzejemy wodę do zaparzenia naszej ulubionej kawy lub herbaty. Czy jednak dysponując budżetem sięgającym 100 złotych, będziemy w stanie kupić dobrej jakości urządzenie?
Na rynku znajdziemy szeroki asortyment czajników elektrycznych, które mieszczą się cenowo w naszym budżecie. Mnogość dostępnych opcji wcale nie ułatwia wyboru. Warto zatem przeanalizować najważniejsze parametry sprzętu, aby wybrać ten, który spełni nasze oczekiwania i będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji.
Polecane czajniki do 100 zł
Podstawowym zadaniem czajnika jest zagotowanie wody, co umożliwiają wszystkie produkty dostępne na rynku. Należy jednak zaznaczyć, iż w przyjętym przedziale cenowym dostępnych jest wiele urządzeń o rozszerzonej funkcjonalności, co sprawia, że warto na nie zwrócić uwagę.
Ciekawą opcją jest przede wszystkim regulacja temperatury. Jest to funkcja dostępna w niektórych modelach czajników. Jest ona polecana zwłaszcza miłośnikom herbaty. Pozwala bowiem nie tylko zagotować wodę, ale również podgrzać ją do konkretnej temperatury. Takie rozwiązanie sprawia, że parzenie zielonej herbaty oraz innych naparów, które nie mogą być zalewane wrzątkiem, jest niezwykle proste. My zaś możemy od razu delektować się ulubionym trunkiem, nie czekając aż gorąca woda odpowiednio się schłodzi.
Wśród innych dodatkowych funkcji wymienić można różnego rodzaju bezpieczniki automatycznie wyłączające urządzenie po zagotowaniu wody, dzięki czemu nie ulegnie on przegrzaniu. Część modeli oferuje również możliwość szybkiego podgrzewania małej ilości wody. Niektóre czajniki z tej grupy cenowej wyposażone są także w automatycznie otwierającą się pokrywę oraz sygnał dźwiękowy informujący o zagotowaniu wody.
Pewne ułatwienie stanowi również podświetlany wskaźnik poziomu wody dostępny w niektórych czajnikach do 100 złotych. Na rynku w tej kategorii cenowej znajdziemy również produkty posiadające funkcję utrzymywania temperatury wody przez pewien czas (zwykle 30 minut). Obrotowa podstawa, nienagrzewający się uchwyt, ergonomiczny kształt czy też idealnie wyprofilowany dziubek to zaś elementy konstrukcyjne dostępne w większości czajników do 100 złotych.
Wybierając optymalne urządzenie, koniecznie sprawdźmy, czy zostało ono wyposażone w filtr antywapniowy, którego zadaniem jest czyszczenie wody, dzięki czemu sprzęt jest wolny od kamienia. W niektórych modelach czajników mieszczących się w tej kategorii cenowej istnieje możliwość wyjęcia filtra i jego wyczyszczenia bądź wymienienia na nowy.
Kupując czajnik elektryczny warto zwrócić uwagę także na to, z jakiego materiału wykonano jego obudowę. Najlepiej sprawdzają się czajniki elektryczne metalowe. Są one łatwe w czyszczeniu i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Plastikowe czajniki, choć tańsze i równie funkcjonalne, nie prezentują się tak estetycznie.
Jedną z podstawowych kwestii, jakie musimy wziąć pod uwagę przy wyborze czajnika, jest jego pojemność. Na szczęście duże zróżnicowanie w tym względzie sprawia, że z łatwością znajdziemy urządzenie dostosowane do naszych upodobań i potrzeb. Ogólna zasada jest taka: lepiej wybrać czajnik o większej pojemności. Czasem bowiem zagotowanie większej ilości wody będzie koniecznością.
Istotnym parametrem jest również moc grzałki. Im jest ona wyższa, tym szybciej zagotujemy wodę. Oczywiście oznacza to również większy pobór energii elektrycznej, jednak oszczędność prądu wynikająca z zakupu słabszego urządzenia jest tylko pozorna. Sprzęt ten potrzebuje bowiem więcej czasu na zagotowanie wody, co oznacza, iż przez dłuższy czas pobiera prąd. Jeżeli nie chcemy zatem długo czekać na wrzątek, wybierzmy czajnik o większej mocy.
Czajnik do 100 złotych – propozycje
Duże zróżnicowanie dostępnych na rynku czajników nie ułatwia nam wyboru właściwego rozwiązania. Dobrej jakości urządzenie będzie nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Swym designem powinno komponować się z wnętrzem. Wśród sprzętu cieszącego się dużym uznaniem klientów wymienić można:
- Czajnik Philips HD4646/70 – dzięki grzałce o mocy 2400 W pozwala na szybkie zagotowanie wody. Wyposażony jest w podstawę antypoślizgową oraz schowek na przewód, co czyni go produktem niezwykle funkcjonalnym. Na uwagę zasługują również funkcje ochronne, w tym zabezpieczenie przed włączeniem pustego czajnika oraz wyłączenie urządzenia w momencie zagotowania wody lub jego przegrzania. Czajnik ten kosztuje 79,90 złotych.
- Czajnik Zelmer ZCK0277S – stosunkowo duża pojemność (1.7 l) oraz moc (2000 W) sprawiają, że jest to rozwiązanie praktyczne. Antywapniowy filtr zabezpiecza z kolei urządzenie przed osadzaniem się kamienia, co przedłuża żywotność czajnika. Za ten produkt zapłacimy nieco powyżej 83 złotych.
- Czajnik Tefal KO 330 – dzięki elementom wykonanym ze stali nierdzewnej czajnik ten posiada atrakcyjny wygląd. Na uwagę zasługują również jego walory użytkowe – duża moc oraz pojemność, obrotowa podstawa oraz wyjmowany filtr antywapniowy. Cena? 99,94 złote.
- Czajnik Bosch TWK7604 – urzeka przede wszystkim niepowtarzalnym designem oraz korzystnym stosunkiem ceny do jakości. Wyposażony jest w obrotową podstawę i wyjmowany filtr. Kosztuje nieco powyżej 88 złotych.
- Czajnik Esperanza Tugela EKK004I – to najtańszy spośród wszystkich wymienionych modeli, charakteryzujące się dobrymi parametrami użytkowymi. Jego cena kształtuje się na poziomie 26,55 złotych.
Znajdziesz w Morele
Czajniki Smeg - Czajniki DeLonghi - Czajniki elektryczne czarne - Czajniki Tefal - Czajniki Xiaomi
Komentarze (0)