Dell Latitude 3380 - recenzja, dane techniczne, czy warto?
Spis treści:
- Dell Latitude 3380 – dane techniczne oraz cena
- Dell Latitude 3380 – dostępne konfiguracje
- Dell Latitude 3380 – wygląd
- Dell Latitude 3380 – wydajność
- Dell Latitude 3380 – matryca
- Dell Latitude 3380 – klawiatura i touchpad
- Dell Latitude 3380 – wady i zalety
- Dell Latitude 3380 – podsumowanie, czy warto kupić?
Urządzenia kierowane są zarówno do klientów biznesowych, jak i uczniów oraz placówek edukacyjnych. Dysponują 13-calowymi ekranami, dlatego dobrze sprawdzą się również w podróży.
Polecane laptopy
Dell Latitude 3380 – dane techniczne oraz cena
Oczywiście wiele zależy również od wybranej konfiguracji sprzętowe, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dokładnie przyjrzeć się zastosowanym rozwiązaniom sprzętowym. Na rynku znaleźć można kilka modeli omawianych laptopów.
Dane techniczne Dell Latitude 3380 (najmocniejsza konfiguracja)
- Procesor – Intel Core i5-7200U
- Układ graficzny – jednostka zintegrowana
- Pamięć – DDR4-2133, 16 GB (maksymalnie 16 GB)
- Matryca – TN, 13,3 cali Full HD (1366x768)
- Nośnik danych – do 500 GB HDD lub do 512 GB SSD
- Porty - 3xUSB 3.0, 1xHDMI, gniazdo audio combo, RJ-45, czytnik kart pamięci
- Łączność – karta sieciowa 10/100/1000 Mb/s, Bluetooth, Bluetooth, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac
- Gabaryty - wysokość: 2,3 cm, szerokość: 33,3 cm, głębokość: 23,2 cm, waga: 1,63 kg
- Multimedia - touchpad, klawiatura wyspowa, zintegrowana karta dźwiękowa, głośniki stereo HD Audio, wbudowane 2 mikrofony, kamera 720p
- Bateria - litowo-jonowa, 56 Wh
- Zastosowanie – laptop biznesowy, multimedialny, do domu
- Cena – od 2667,50 zł do 4422 zł
Dell Latitude 3380 – dostępne konfiguracje
Omawiana seria swoją premierę miała na początku 2017 roku, dlatego nie możemy oczekiwać wykorzystania najnowszych podzespołów. Doskonale widać to w kategorii procesorów, w której znajdziemy modele Intela szóstej i siódmej generacji.
Największą mocą obliczeniową wyróżnia się układ Intel Core i5-7200U. Ten dwurdzeniowy i czterowątkowy procesor wyróżnia się niskim poborem energii, przy zapewnieniu przyzwoitej wydajności. Dysponuje on częstotliwością taktowania na poziomie 2500 MHz w trybie bazowym. Wartość ta może jednak wzrosnąć do poziomu 3100 MHz w przypadku obsługi szczególnie wymagających programów i uruchomienia trybu turbo.
Wszystko to przekłada się na bardzo przyzwoite działanie, pozwalające na obsługę programów biurowych, graficznych, edukacyjnych i multimedialnych. Jeśli zależy nam na oszczędnościach i wyłącznie podstawowym zastosowaniu, powinniśmy celować w laptopy wyposażone w procesor Intel Core i3-6006U. On także jest dwurdzeniowy i czterowątkowy, jednak wyróżnia się niższym taktowaniem, wynoszącym 2000 MHz.
To procesora należy dobrać pamięć RAM. Producent zdecydował się na zamontowanie kości DDR4 i jest to dobra informacja dla wszystkich zainteresowanych omawianą serią. Pamięć ta wyróżnia się bowiem szybkim działaniem (taktowanie na poziomie 2133 MHz), przy zachowaniu niskiego poboru energii.
Co ważne, wszystkie laptopy z serii Dell Latitude 3380 pracują wyłącznie na zintegrowanych kartach graficznych. W przypadku układu i5 będzie to jednostka Intel HD Graphics 620, a przy procesorze i3 Intel HD Graphics 520. Jeżeli chodzi o dyski twarde, mamy dwie opcje do wyboru – w sklepie dostępne są laptopy z dyskami HDD lub SSD.
Dell Latitude 3380 – wygląd
Pomimo faktu, iż omawiana seria wyróżnia się niezwykle szerokim zastosowaniem, producent zdecydował się na prosty, biznesowy design. Urządzenia zostały utrzymane w ciemnej stylistyce, dzięki której prezentują się bardzo elegancko.
Są to laptopy 13-calowe, dlatego charakteryzują się kompaktowymi wymiarami i niewielką wagą (zaledwie 1,63 kg). Wszystko to sprawia, że Dell Latitude 3380 dobrze sprawdzi się w podroży. Obudowa została wykonana z tworzyw sztucznych, dlatego sztywność konstrukcji stoi na przeciętnym poziomie. Jednostka zasadnicza dość łatwo poddaje się wygięciom, dlatego w przypadku przenoszenia sprzętu należy zachować odpowiednie środki ostrożności.
Laptopy z serii Latitude 3380 dysponują dość podstawowym zestawem złączy, choć warto podkreślić, że wszystkie dostępne porty USB zostały wykonane w standardzie 3.0.
Dell Latitude 3380 – wydajność
Najszerszym zastosowaniem wyróżniają się oczywiście konfiguracje pracujące z wykorzystaniem procesora Intel Core i5-7200U. Do tego warto dołożyć 8 lub 16 GB pamięci RAM. Wspomniany układ należy do generacji siódmej (Kaby Lake) i nadal zapewnia bardzo przyzwoite działanie, czego potwierdzeniem są wyniki uzyskiwane w rozmaitych testach.
W programie Cinebench R15 układ ten uzyskał średnią na poziomie 128 punktów w trybie jednowątkowym i 327 punktów w trybie wielowątkowy. Jak na procesor niskonapięciowy, są to bardzo przyzwoite rezultaty. Zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 620, z oczywistych względów, jest mocno ograniczona pod względem możliwych do uzyskania osiągów.
W programie 3DMark 11 Performance GPU otrzymała średnią na poziomie 1507 punktów. Poradzi sobie z podstawowymi programami, a także z grami, które wyróżniają się niskimi wymaganiami sprzętowymi. Wymienić można takie tytuły jak Diablo III, CS: GO oraz StarCraft 2.
Dell Latitude 3380 – matryca
Laptopy z serii Latitude 3380 dysponują 13-calowymi ekranami, dlatego są to urządzenia w pełni mobilne. Producent zdecydował się na zastosowanie matryc TN, dlatego jakość generowanego obrazu jest dość przeciętna. Przyczepić należy się przede wszystkim do pokrycia barw.
Trzeba jednak uczciwie stwierdzić, ze omawiane laptopy nie zostały przygotowane do obsługi zawansowanych programów graficznych i projektowych, dlatego w ramach założonego użytku ekrany te powinny okazać się wystarczające. Co ważne, matryce zostały wyposażone w matowe powłoki, dlatego padające na ekran promienie słoneczne nie powinny pogarszać widoczności.
Dell Latitude 3380 – klawiatura i touchpad
Pomimo niewielkich wymiarów, zamontowana klawiatura sprawdza się bardzo dobrze – oczywiście brak tu wydzielonego modułu numerycznego, jednak nie powinno być to dużą przeszkodzą w szybkim tworzeniu tekstów.
Klawisze wyróżniają się przyjemnym skokiem, dobrą reakcją i stosunkowo cichym działaniem. Większych zastrzeżeń nie można mieć także do gładzika, choć dla niektórych problemem mogą być jego niewielkie wymiary.
Dell Latitude 3380 – wady i zalety
Mamy do czynienia z kompaktowymi, lekkimi laptopami, które bardzo dobrze sprawdzają się zarówno w użytku stacjonarnych, jak i w podróży. Zastosowane podzespoły, choć nie są to elementy najnowsze, dobrze sprawdzają się w ramach podstawowego użytku. Pozwolą na stabilną obsługę programów biznesowych, edukacyjnych i multimedialnych, a to jest przecież najważniejsze.
Po stronie zalet należy zapisać także dostępność kilku wersji konfiguracyjnych – użytkownicy mogą dokonać wyboru procesora (a tym samym zintegrowanej jednostki graficznej), dysku twardego, a także ilości pamięci RAM. Mały plusik trzeba postawić także przy designie obudowy i jakości wykonania sprzętu. Po stronie największych wad urządzeń znajdzie się natomiast matryca i niska wytrzymałość obudowy.
Dell Latitude 3380 - podsumowanie, czy warto kupić?
Jeśli szukacie lekkich i stosunkowo tanich laptopów mobilnych, seria Dell Latitude 3380 okaże się dobrym wyborem. Dzięki temu, że na rynku znaleźć można kilka wersji laptopa, każdy zakupi to, czego potrzebuje.
Znajdziesz w Morele
Laptopy gamingowe - Laptopy Dell - Laptopy Lenovo - Laptopy HP - Laptopy Apple
Komentarze (0)