Dell Latitude 3580 - recenzja, dane techniczne, czy warto?
Spis treści:
- Dell Latitude 3580 – dane techniczne oraz cena
- Dell Latitude 3580 – dostępne konfiguracje
- Dell Latitude 3580 – wygląd
- Dell Latitude 3580 – wydajność
- Dell Latitude 3580 – matryca
- Dell Latitude 3580 – klawiatura i touchpad
- Dell Latitude 3580 – wady i zalety
- Dell Latitude 3580 – podsumowanie, czy warto kupić?
Warto podkreślić, że są one kierowane również do tak zwanych klientów domowych oraz osób szukających urządzeń mobilnych. Oczywiście wiele zależy od tego, jakie podzespoły zostały zamontowane w konkretnych modelach.
Dell Latitude 3580 – dane techniczne oraz cena
Konfiguracji sprzętowych omawianych laptopów jest naprawdę sporo – dzięki temu występują one w szerokim przedziale cenowym. Przed dokonaniem zakupu warto więc dokładnie przeanalizować specyfikację interesującego nas modelu.
Dane techniczne Dell Latitude 3580
(najmocniejsza konfiguracja)
- Procesor – Intel Core i7-7500U
- Układ graficzny – AMD Radeon R5 M430 + jednostka zintegrowana
- Pamięć – DDR4-2133, 32 GB (maksymalnie 32 GB)
- Matryca – TN, 15,6 cali Full HD (1920x1080)
- Nośnik danych – do 1 TB HDD, do 512 GB SSD
- Porty - 2xUSB 3.0, 1xUSB 2.0, 1xHDMI, 1xVGA, gniazdo audio combo, RJ-45, czytnik kart pamięci
- Łączność – karta sieciowa 10/100/1000 Mb/s, modem internetowy WWAN Ready, Bluetooth, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac
- Gabaryty - wysokość: 2,33 cm, szerokość: 37,9 cm, głębokość: 25,5 cm, waga: 1,95 kg
- Multimedia - touchpad, klawiatura wyspowa, zintegrowana karta dźwiękowa, głośniki stereo HD Audio, wbudowany mikrofon, kamera 720p, podświetlenie klawiatury, czytnik linii papilarnych
- Bateria - litowo-jonowa
- Zastosowanie – laptop biznesowy, multimedialny
- Cena – od 2742 zł do 6647 zł
Dell Latitude 3580 – dostępne konfiguracje
Biorąc pod uwagę omawianą serię, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na szeroki wybór procesorów. Laptopy Dell Latitude 3580 zakupić można w 7 wersjach, korzystających z procesorów Intel Core lub Celeron szóstej i siódmej generacji.
Największą moc obliczeniową zapewnią nam oczywiście układy Kaby Lake. W najdroższych modelach montowany jest dwurdzeniowy i czterowątkowy procesor Intel Core i7-7500U. Mimo niskonapięciowego profilu, wyróżnia się bardzo przyzwoitą mocą obliczeniową. Zapewnia ją pamięć podręczna trzeciego poziomu o pojemności 4 MB oraz częstotliwość taktowania, wynosząca w trybie bazowym 2700 MHz, a w trybie turbo maksymalnie 3500 MHz.
Wszystko to powinno zapewnić stabilną obsługę większości programów biznesowych i multimedialnych. To samo tyczy się drugiego z procesorów Intel Kaby Lake. Mowa o dwurdzeniowym i czterowątkowym układzie i5-7300U. Dysponuje 3 MB pamięci podręcznej L3, a jego taktowanie mieści się w przedziale od 2600 do 3500 MHz. Zapewnia kilka-kilkanaście procent niższą wydajność niż model i7. Najsłabszym układem z tej generacji jest Intel Core i3-7100U, którego taktowanie wynosi 2400 MHz.
Laptopy Dell Latitude 3580 występuję jeszcze w wersjach z procesorem i5-7200U oraz modelami szóstej generacji – i5-6200U, i3-6006U. Absolutnie najtańsze są natomiast urządzenia z układem Intel Celeron 3865U.
Warto podkreślić, że omawiane laptopy występują na rynku z dedykowaną kartą graficzną. Wybór padła na jednostkę AMD Radeon M430 z 2 GB własnej pamięci. Nie jest to super wydajna karta, jednak powinna wystarczyć do obsługi podstawowych gier. Uzupełnieniem specyfikacji laptopów jest szybka pamięć DDR4 oraz dysk twardy – HDD lub SSD.
Dell Latitude 3580 – wygląd
Podczas przygotowywania obudowy, producent postawił na biznesową elegancję. Do czynienia mamy więc z prostym, eleganckim designem opartym na ciemnej kolorystyce. Dzięki temu laptop powinien przypaść do gustu większości użytkowników.
Warto podkreślić, że laptopy Dell Latitude 3580 ważą tyle, co wiele modeli mobilnych wyróżniających się bardziej kompaktowymi wymiarami (waga wynosi zaledwie 1,95 kg). Dzięki temu urządzenia dobrze sprawdzają się w podróży. Zwłaszcza że dysponują wzmocnioną konstrukcją, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe.
Na plus należy zaliczyć także zestaw złączy oraz wykorzystanie czytnika linii papilarnych, który został umieszczony po prawej stronie, pod klawiaturą.
Dell Latitude 3580 – wydajność
Z wielu konfiguracji warto wybrać te, które dysponują procesorami siódmej generacji oraz dedykowaną kartą graficzną. Jak już wspominaliśmy, najwyższą moc obliczeniową zapewni nam układ Intel Core i7-7500U.
W programie Cinebench R15 procesor ten uzyskał średnią wyników na poziomie 144 punktów w trybie jednowątkowym i 340 punktów w trybie wielowątkowym. Są to rezultaty bardzo przyzwoite, potwierdzające, że laptopy Dell Latitude 3580 zapewnią pewną, bezawaryjną obsługę większości programów biznesowych i multimedialnych.
Jeżeli zależy Wam na obsłudze mało zaawansowanych pod względem graficznym gier, powinniście celować w urządzenia z jednostką AMD Radeon R5 M430. Jest ona średnio wydajna (w oprogramowaniu 3DMark 11 Performance GPU uzyskała zaledwie 1689 punktów), jednak powinna pozwolić na obsługę takich gier jak Diablo III, Tomb Raider z 2013 roku czy też The Sims 4.
Dell Latitude 3580 – matryca
Omawiana seria ma przyciągać także ze względu na stosunkowo niskie ceny proponowanych urządzeń. Dlatego też nie powinien dziwić fakt, że producent zdecydował się na zamontowanie matrycy typu TN, która wyróżnia się przeciętną jakością generowanego obrazu. Z drugiej jednak strony, ekrany IPS i tak nie zostałyby w pełni wykorzystane (przede wszystkim ze względu na ograniczenia pozostałych podzespołów), dlatego można uznać, że wybór ten okazał się trafiony.
15-calowe matryce laptopów Dell Latitude 3580 dysponują matowymi powłokami, dlatego korzystanie z nich przy pełnym świetle nie powinno być męczące.
Dell Latitude 3580 – klawiatura i touchpad
Firma Dell przyzwyczaiła do tego, że osprzęt montowany w jej laptopach prezentuje się bardzo dobrze. To samo można powiedzieć o serii Latitude 3580.
Uwagę warto zwrócić zwłaszcza na klawiaturę, która została wyposażona w dodatkowe podświetlenie, dlatego praca po nocach powinna okazać się bardziej komfortowa. Co ważne, klawisze wyróżniają się odpowiednim skokiem i dobrą reakcją. Co równie ważne, ich praca nie jest głośna. Dobrze należy ocenić także zamontowany gładzik, którego właściwości ślizgowe odpowiadają za precyzyjną pracę.
Dell Latitude 3580 – wady i zalety
Przedstawiona wyżej seria składa się z bardzo przyzwoitych laptopów, które zostały przygotowane do obsługi najważniejszych programów biznesowych i multimedialnych. Trzeba podkreślić, że w tej sferze spisują się one bardzo dobrze.
Sporym atutem serii jest dostępność na rynku wielu wersji konfiguracyjnych, które są zróżnicowane zwłaszcza pod względem wykorzystywanych procesorów. Dzięki temu każdy jest w stanie znaleźć sprzęt dostosowany do jego preferencji. Na plus trzeba zaliczyć także bardzo solidną, elegancką obudowę oraz dobrej jakości osprzęt. Przyczepić można się natomiast do matrycy, która została wykonana w technologii TN.
Dell Latitude 3580 – podsumowanie, czy warto kupić?
Ze względu na możliwość zakupu wielu zróżnicowanych sprzętów, seria Latitude 3580 okaże się dobrym wyborem dla bardzo szerokiej grupy odbiorców. Mowa tu zarówno o tak zwanych klientach domowych, jak i małych oraz średnich przedsiębiorstwach.
Komentarze (0)