Dell Latitude 7390 – recenzja, dane techniczne, czy warto?
Spis treści:
- Dell Latitude 7390 – dane techniczne oraz cena
- Dell Latitude 7390 – dostępne konfiguracje
- Dell Latitude 7390 – wygląd
- Dell Latitude 7390 – wydajność
- Dell Latitude 7390 – matryca
- Dell Latitude 7390 – klawiatura i touchpad
- Dell Latitude 7390 – wady i zalety
- Dell Latitude 7390 – podsumowanie, czy warto kupić?
Są to urządzenia biznesowo-multimedialne, dlatego bardzo dobrze sprawdzą się zarówno w pracy, jak i podczas surfowania po sieci czy też oglądania filmów. Warto podkreślić, że laptop występuje również w wersji z dotykowym ekranem, dzięki czemu może być traktowany jako większy tablet.
Polecane laptopy Dell Latitude
Dell Latitude 7390 – dane techniczne oraz cena
Producent zdecydował się na wypuszczenie kilku konfiguracji sprzętowych, które różnią się między sobą przede wszystkim zastosowanymi procesorami, pamięcią RAM oraz dyskami twardymi. Poniżej przedstawiamy najmocniejszą z nich.
Poniżej przedstawiamy, jak prezentuje się najmocniejsze konfiguracja obecnie dostępne na rynku.
Specyfikacja techniczna najmocniejszej konfiguracji
- Procesor – Intel Core i7-8650U
- Układ graficzny – jednostka zintegrowana
- Pamięć – DDR4-2133, 16 GB (maksymalnie 16 GB)
- Matryca – IPS, 13,3 cali Full HD (1920x1080)
- Nośnik danych – do 2 TB SSD
- Porty - 2xUSB 3.0, 1xUSB typu C, 1 HDMI, gniazdo audio combo, RJ-45, czytnik kart pamięci, czytnik SmartCard
- Łączność – karta sieciowa 10/100/1000 Mb/s, modem internetowy WWAN Ready, Bluetooth, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac
- Gabaryty - wysokość: 1,63 cm, szerokość: 30,5 cm, głębokość: 20,8 cm, waga: 1,19 kg
- Multimedia - touchpad, klawiatura wyspowa, zintegrowana karta dźwiękowa, głośniki stereo HD Audio, wbudowany mikrofon, kamera 720p, podświetlana klawiatura, czytnik linii papilarnych
- Bateria - litowo-jonowa
- Zastosowanie – laptop biznesowy, multimedialny, ultramobilny
- Cena – od 5182 do 14500 złotych
Dell Latitude 7390 – dostępne konfiguracje
Chcąc wskazać na oferowane na rynku wersje laptopów Dell Latitude 7390, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wykorzystywane procesory. To one bowiem decydują o możliwościach urządzeń. Obecnie użytkownicy mają trzy możliwości do wyboru.
Najmocniejsze konfiguracje korzystają z czterordzeniowego i ośmiowątkowego procesora Intel Core i7-8650U. Bardzo dobrze sprawdza się on w ramach pracy wielowątkowe, co zresztą potwierdza jego częstotliwość taktowania, wynosząca w trybie bazowym zaledwie 1900 MHz, a w trybie turbo maksymalnie 4200 MHz – jest to wartość bardzo wysoka, którą należy docenić ze względu na utrzymanie stosunkowo niskiego poboru energii.
Podobną charakterystyką wyróżniają się dwa pozostałe procesory montowane w laptopach Dell Latitude 7390, które jednak dysponują nieco niższym taktowaniem. Mowa o czterordzeniowych i ośmiowątkowych modelach i5-8350U oraz i5-8250U. Ich częstotliwości taktowania mieszczą się w przedziałach kolejno 1700-3600 MHz i 1600-3400 MHz.
Producent nie zdecydował się na montaż dedykowanej karty graficznej, dlatego laptopy Dell Latitude 7390 nie pozwolą na obsługę zaawansowanych programów graficznych i projektowych, ani nowych gier typu AAA. Co prawda, jednostka zintegrowana, którą jest Intel UHD Graphics 620, wyróżnia się całkiem przyzwoitą wydajnością, zapewni ona wyłącznie podstawowe działanie.
Warto zwrócić uwagę na fakt, że dostępne na rynku wersje laptopów są bardzo zróżnicowane pod względem pojemności zamontowanych dysków twardych. W każdym przypadku będą to dyski typu SSD, których pojemność może wynieść od 256 do nawet 2 TB! Należy jednak podkreślić, że modele najpojemniejsze są bardzo drogie. Ich ceny przekraczają granicę 10 tysięcy złotych.
Przed zakupem konkretnego laptopa Dell Latitude 7390, należy zwrócić uwagę na zamontowaną pamięć RAM, której pojemność może wynieść maksymalnie 16 GB. Co ważne, urządzenia korzystają z kości typu DDR4, których taktowanie wynosi 2133 MHz. Jest to więc szybka, bardzo wydajna pamięć.
Dell Latitude 7390 – wygląd
Omawiane laptopy prezentują się bardzo elegancko. Czarna kolorystyka i nowoczesny minimalizm sprawiają, że naprawdę cieszą oko. Warto podkreślić, że seria Dell Latitude 7390 zawiera urządzenia bardzo lekkie (ich waga wynosi 1,19 kg), co w połączeniu z niewielkimi wymiarami sprawia, że urządzenia doskonale sprawdzają się w podróży.
Obudowa laptopów została wykonana z tworzyw sztucznych, które jednak zostały dodatkowo wzmocnione, co poprawiło ich sztywność oraz ogólną wytrzymałość mechaniczną. Wszystko to sprawia, że Dell Latitude 7390 to modele gwarantujące stabilną pracy zarówno w biurze, jak i poza nim.
Dell Latitude 7390 – wydajność
Ze względu na zastosowanie procesorów Intela ósmej generacji, omawiane laptopy wyróżniają się bardzo wysoką wydajnością, która pozwala na pracę z wykorzystaniem wszystkich najważniejszych programów biznesowych.
Oczywiście największą mocą obliczeniową wyróżniają się modele dysponujące układem Intel Core i7-8650U, co potwierdzają wyniki uzyskiwane przez układ na platformie Cinebench R15. W trybie jednowątkowym otrzymuje on średnio 144 punkty, natomiast w trybie wielowątkowym 559 punktów. Jeżeli chodzi o kartę graficzną, nie pozwoli ona na uruchomienie najnowszych gier, które wyróżniają się dość wysokimi wymaganiami sprzętowymi. Poradz sobie z produkcjami wiekowymi, a także takimi tytułami jak seria FIFA, Diablo 3 oraz Overwatch.
Dell Latitude 7390 – matryca
Omawiane urządzenia zostały wyposażone w 13-calową matrycę typu IPS, która zapewnia zadowalającą luminancję i wysoką jakość generowanych kolorów. W ramach użytku biurowego okaże się ona w zupełności wystarczająca.
Warto zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie modele posiadają matową powłokę matrycy, która zabezpiecza ekran przed wpływem padających promieni słonecznych. Jak już wspominaliśmy, zakupić można także laptopa Dell Latitude 7390 z ekranem dotykowym.
Dell Latitude 7390 – klawiatura i touchpad
Jakość wykonania klawiszy należy ocenić wysoko. Pracują one stosunkowo cicho, a długotrwałe pisanie nie jest męczące, co w przypadku laptopów biznesowych ma ogromne znaczenie. Warto podkreślić, ze producent zdecydował się na montaż podświetlenia klawiatury, dzięki czemu z laptopa można korzystać także w ciemności.
Touchpad został wykonany bardzo przyzwoicie. Zastosowany materiał sprawia, że operowaniem kursorem jest płynne i bezproblemowe.
Dell Latitude 7390 – wady i zalety
Chcąc wymienić mocne strony omówionej wyżej serii, należy skupić się przede wszystkim na wykorzystywanych procesorach, które zapewniają zupełnie nową jakość w porównaniu z niskonapięciowymi układami, montowanymi w laptopach biznesowych jeszcze kilka lat temu. Ich wydajność gwarantuje pewne, stabilne działanie podczas obsługi wszystkich istotnych programów.
Do tego należy dodać wykorzystywane dyski SSD, które są bardzo zróżnicowane pod względem pojemności. Na plus trzeba zapisać także solidność wykonania obudowy oraz jej design. Po stronie plusów znajdzie się również matryca IPS, natomiast wadami jest brak wypuszczenia wersji z dedykowaną kartą graficzną. Dziwi również fakt, że w laptopach za taką cenę nie uświadczymy chociażby aluminiowych części obudowy.
Dell Latitude 7390 – podsumowanie, czy warto kupić?
Laptopy z przedstawionej wyżej serii trzeba polecić wszystkim poszukującym wydajnych urządzeń biznesowych. Dysponują one podzespołami, które bez żadnych problemów poradzą sobie z wszelkimi zadaniami pracowniczymi. Co równie ważne, urządzenia są dostępne w wielu zróżnicowanych konfiguracjach.
Znajdziesz w Morele
Laptopy gamingowe - Laptopy Asus - Laptopy Lenovo - Laptopy HP - Laptopy Apple
Komentarze (0)