Dell XPS 9570 - recenzja, dane techniczne, czy warto?

| 0 Komentarzy
Sprawdzamy możliwości kolejnej serii ultrabooków biznesowych od firmy Dell. Czym zaskoczą nas modele XPS 9570?

Do czynienia mamy z laptopami klasy premium, które z jednej strony mają zapewnić mobilny charakter, a z drugiej bardzo wydajne procesory, gwarantujące zastosowanie specjalistyczne, związane chociażby z tworzeniem modeli 3D.

Dell XPS 9570 – dane techniczne oraz cena

Co równie ważne, na rynku znajdziemy wiele zróżnicowanych konfiguracji – wybrać możemy zarówno procesor, jak i kartę graficzną oraz pozostałe elementy. Warto więc sprawdzić, która z konfiguracji okaże się najoptymalniejsza.

Dell XPS 9570 – dostępne konfiguracje

To, że mamy do czynienia z laptopem premium widać już przy okazji analizy specyfikacji technicznej. Należy jednak zaznaczyć, że Dell XPS 9570 to laptop drogi, nawet w swej najtańszej wersji. Jeżeli więc zależy Wam na takim właśnie sprzęcie, musicie przygotować się na spory wydatek.

W zamian jednak możecie liczyć na naprawdę sporą wydajność. Jest ona gwarantowana między innymi przez procesory Intel Coffee Lake, które wyróżniają się zwiększoną ilością rdzeni i wątków. Najszersze możliwości zapewnią laptopy wyposażone w model Intel Core i9-8950HK. Ten sześciordzeniowy i dwunastowątkowy układ dysponuje taktowaniem bazowym na poziomie 2900 MHz. Może ono jednak zostać podbite do 4800 MHz w trybie turbo. To jednak nie wszystko, ponieważ procesor wyróżnia się odblokowanym mnożnikiem, co oznacza, że możemy w sposób łatwy i bezpieczny przeprowadzić proces overclockingu, czyli podkręcania. W ten sposób taktowanie znacząco przekroczy granicę 5000 MHz.

Uzupełnieniem specyfikacji procesora jest pamięć podręczna trzeciego poziomu o pojemności 12 MB oraz współczynnik TDP na poziomie 45 W. Wszystko to przekłada się na jeden z najwydajniejszych procesorów ósmej generacji. Zapewnia on ogromną moc obliczeniową, doskonale sprawdzająca się podczas pracy specjalistycznej. Konfiguracje z tym układem zadowolą więc osoby szukające sprzętu do tworzenia rozbudowanych projektów i modeli 3D. Potwierdzeniem tego mogą być chociażby testy przeprowadzone w programie Cinebench R15 – w trybie jednowątkowym procesor uzyskał średni wynik na poziomie 195 punktów, natomiast w trybie wielowątkowym 1166 punktów.

Zobacz Dell XPS 9570

Dell XPS 9570 z i9-8950HK to oczywiście niejedyna konfiguracja dostępna na rynku. Drugim z procesorów montowanych w laptopach jest Intel Core i7-8750H, również sześciordzeniowy i dwunastowątkowy. Wyróżnia się one nieco słabszą specyfikacją, jednak różnice są niewielkie. Bazowa częstotliwość taktowania układu wynosi 2200 MHz, natomiast w trybie turbo dochodzi ona do poziomu 4100 MHz. Do tego dochodzi 9 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu i współczynnik TDP 45 W.

Procesor przegrywa z modelem i9 przede wszystkim pod tym względem, iż nie dysponuje odblokowanym mnożnikiem. Jego moc obliczeniowa jest jednak na tyle duża, by zapewnić ogromne wręcz możliwości pracy. We wspomnianych testach w Cinebench R15 uzyskał on kolejno 173 oraz 1112 punktów.

Jeśli zależy Wam na nieco mniejszym wydatku, powinniście celować w laptopy Dell XPS 9570 z i5-8300H. Jest to układ czterordzeniowy i ośmiowątkowy, o taktowaniu mieszczącym się w przedziale od 2300 MHz do 4000 MHz i 8 MB pamięci podręcznej. W testach uzyskał on 170 i 805 punktów. Mniej niż dwa powyższe układy, jednak wystarczająco dużo, by zagwarantować wysoką wydajność.

Skoro przedstawiliśmy już procesory montowane w laptopach Dell XPS 9570, można przejść do kart graficznych. W tym przypadku do wyboru mamy dwie opcje. Obie związane z gamingowymi jednostkami od Nvidii. Zaczniemy od wydajniejszej, a więc od modelu Nvidia GeForce GTX 1050 Ti z 4 GB pamięci GDDR5. Jest to karta ponad dwuletnia, jednak nadal dobrze radzi sobie z narzędziami do obróbki grafiki i filmów, programami specjalistycznymi, a także z nowymi grami. Drugą kartą graficzną jest model Nvidia GeForce GTX 1050, który nieco ustępuje pod względem częstotliwości taktowania rdzenia. Przekłada się na wydajność o kilkanaście procent niższą.

Po wydajnych procesorach i przyzwoitych kartach graficznych przyszła pora na bardzo szybką pamięć RAM typu DDR4 oraz doskonałe dyski twarde SSD typu M.2 i z interfejsem PCIe. Gwarantują one znaczne skrócenie wielu operacji i błyskawiczną pracę systemu operacyjnego.

Dell XPS 9570 – wygląd

Choć mamy do czynienia z urządzeniami 15-calowymi, nie można odmówić im mobilności. Jest to zasługa przede wszystkim smukłej i stosunkowo lekkiej obudowy (2 kg), dzięki której praca w podróży jest jak najbardziej możliwa. Samo wykonanie sprzętu należy ocenić bardzo wysoko – od razu widać, że mamy do czynienia z eleganckimi, nowoczesnymi laptopami typu premium.

Kolejnym atutem omawianych urządzeń jest doskonała sztywność aluminiowej konstrukcji, która została dodatkowo wzmocniona przy użyciu włókna węglowego. Sposób przygotowania obudowy zapewnia bardzo wysoką wytrzymałość mechaniczną, z której zadowoleni będą nawet najbardziej wymagający użytkownicy. Równie wysoko należy ocenić zawiasy, które nie tylko działają bardzo płynnie, ale zapewniają także utrzymanie ekranu w zawsze stabilnej pozycji.

Jeśli chodzi o zestaw portów, nie ma ich zbyt wiele, jednak potencjalnych nabywców powinno ucieszyć złącze Thunderbolt, które można wykorzystać na przykład do podłączenia stacji dokującej.

Dell XPS 9570 – matryca

Oferowane na rynku urządzenia są zróżnicowane także pod tym względem. Każdy laptop jest 15-calowy, jednak zakupić możemy modele z matrycami Full HD lub 4K UHD, a także urządzenia z ekranami dotykowymi, które doskonale sprawdzą się zwłaszcza w podróży. Warto zwrócić uwagę również na to, jak matryce radzą sobie z refleksami świetlnymi, ponieważ bywa z tym różnie. W przypadku modeli bez odpowiedniej ochrony musimy liczyć się ze znacznie gorszą widocznością podczas pracy na zewnątrz lub przy odsłoniętym oknie.

Co jednak najważniejsze, laptop Dell XPS 9570 w każdej wersji korzysta z matrycy typu IPS, która zapewnia więcej niż przyzwoitą jakość generowanego obrazu. Dobrze prezentuje się zwłaszcza głęboki kontrast, luminancja oraz odwzorowanie kolorów. Wszystko to zagwarantuje komfortową pracę w specjalistycznych programach graficznych.

Dell XPS 9570 – klawiatura i touchpad

Przechodzimy do kolejnych elementów, przy których widać pracę włożoną w przygotowanie omawianych laptopów. Zostały one wyposażone w klawiatury z dwustopniowym podświetleniem, pracujące niezwykle lekko i płynnie. Klawisze wyróżniają się bardzo przyjemnym skokiem i reakcją, dlatego wielogodzinna praca nie powinna być specjalnie męcząca.

Swoje zadanie dobrze spełnia także touchpad. Płytka jest odpowiednich rozmiarów, a jej powierzchnia zapewnia wysokie właściwości ślizgowe oraz precyzyjną, stabilną pracę.

Dell XPS 9570 – wydajność

Każdy z wykorzystanych procesorów zapewnia bardzo wysoką wydajność, a zwłaszcza modele i7 oraz i9, które są jednymi z najlepszych w tej generacji. Dzięki temu nie musimy martwić się spełnieniem wymagań sprzętowych najbardziej zaawansowanych programów specjalistycznych, co zresztą dobrze pokazują testy przeprowadzone na platformie Cinebench R15.

Jeśli chodzi o karty graficzne, lepszym wyborem okaże się model Nvidia GeForce GTX 1050 Ti, który okaże się przydatny nie tylko do gier, ale również do wielu programów profesjonalnych. W 3DMark 11 Performance GPU uzyskał on średni wynik na poziomie 9615 punktów, natomiast w 3DMark Ice Storm Unlimited Graphics zatrzymał się na 299188 punktach.

Wracając jeszcze do gier, trzeba podkreślić, że wymieniona jednostka pozwoli na obsługę praktycznie wszystkich najnowszych tytułów z segmentu AAA, choć oczywiście nie w każdej grze możliwe będzie uruchomienie wysokich detali graficznych.

Dell XPS 9570 – wady i zalety

Podczas wymieniania atutów serii, nie sposób nie wspomnieć o jakości wykonania urządzeń. Zarówno obudowa, jak i pozostałe elementy zostały przygotowane z najlepszych materiałów, gwarantujących doskonałą wytrzymałość mechaniczną. Jeśli do tego dodamy bardzo elegancki design, otrzymujemy laptop premium z prawdziwego zdarzenia.

Po stronie zalet znajdą się oczywiście także zamontowane podzespoły, gwarantujące sporą moc obliczeniową. Mowa tu przede wszystkim o procesorach, które spełniają wymagania wszystkich specjalistycznych programów. Dell XPS 9570 pozwoli więc nie tylko na pracę biznesową, ale również na obsługę narzędzi profesjonalnych i wielu gier.

Nie możemy zapominać również o możliwości wyboru jednej spośród kilku dobrze wykonanych matryc, a także solidnym osprzęcie. Po stronie minusów znajdą się natomiast wysokie ceny oferowanych konfiguracji oraz nieco ubogi zestaw portów.

ZALETY

  • Doskonała jakość wykonania
  • Bardzo wydajne podzespoły
  • Nowoczesna, wytrzymała obudowa
  • Kilka matryc IPS do wyboru
  • Dobrze wykonany osprzęt
  • Laptopy zapewniają stabilną obsługę wielu gier i programów specjalistycznych

WADY

  • Ubogi zestaw portów
  • Wysokie ceny poszczególnych konfiguracji

Dell XPS 9570 – podsumowanie, czy warto?

Przedstawione urządzenia są silnymi reprezentantami klasy premium. Nie dość, że zostały wykonane z najwyższą dbałością o detale, to jeszcze gwarantują dostęp do super wydajnych podzespołów. Jeśli więc dysponujecie odpowiednim budżetem i szukacie laptopa na lata, Dell XPS 9570 może okazać się właściwym wyborem.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:27
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.