Dermacol - jak nakładać? Jaki dobrać odcień?
Spis treści:
Dermacol - krycie
Podkład ten zapewnia doskonałe krycie. Nie tylko zmniejsza widoczność drobnych mankamentów skóry, takich jak rozszerzone pory czy cienie pod oczami, ale również jest w stanie ukryć głębokie zmarszczki, a nawet blizny. Wyrównuje koloryt cery i nadaje jej niezwykłą gładkość.
Doskonałe właściwości kryjące podkładu Dermacol sprawiają, że jest on chętnie stosowany podczas wykonywania profesjonalnego makijażu. Sprawdza się szczególnie dobrze podczas sesji zdjęciowych. Jest również niezastąpiony, gdy zależy nam na bardzo dobrej trwałości makijażu.
Dermacol – jak stosować?
Dermacol może być stosowany jako samodzielny podkład. Wiele użytkowniczek mówi jednak, że jest on wówczas zbyt ciężki dla skóry. Aby nadać mu lekkości, możemy zatem zmieszać go z kremem lub innym podkładem. W ten sposób uzyskamy silne krycie, jednak bez efektu maski.
Po nałożeniu podkładu zaleca się jego przypudrowanie. Dermacol charakteryzuje się bowiem tłustą konsystencją, która może być widoczna, zwłaszcza w blasku fleszy. Nie ma również właściwości zastygających. Aby uniknąć świecenia się, warto zatem delikatnie przypudrować miejsca aplikacji podkładu.
Dermacol – jak używać?
Z uwagi na swoje bardzo dobre właściwości kryjące i duże prawdopodobieństwo wystąpienia efektu maski, będącej konsekwencją niewłaściwej aplikacji produktu, część użytkowniczek zaleca, aby stosować Dermacol nie jako podkład, ale korektor. W tej roli sprawdza się bowiem doskonale. Idealnie kryje zmarszczki oraz blizny, pozostawiając skórę nieskazitelnie gładką i matową.
Ciemniejsze odcienie Dermacolu pełnić mogą także rolę korektorów. Można je bowiem równomiernie rozprowadzić po twarzy, podkreślając jej rysy i tuszując wszelkie dysproporcje. Aby uzyskać naturalny efekt modelowania konturów twarzy, ciemniejsze podkłady warto nakładać specjalną gąbeczką. Aplikacja palcem w tym wypadku się nie sprawdzi. Trudniej bowiem właściwie rozetrzeć granice.
Dermacol – jak nakładać?
Dermacol należy nakładać na wchłonięty krem do twarzy lub bazę przeznaczoną pod podkład. Niezwykle istotną kwestią jest stosowanie jego niewielkiej ilości. Produkt jest bowiem bardzo wydajny. Jeżeli nałożymy zbyt grubą warstwę kosmetyku, makijaż nie będzie się prezentować naturalnie.
Jeśli zależy nam na uzyskaniu bardzo dobrego krycia na całej twarzy, Dermacol należy nakładać za pomocą płaskiego pędzla, metodą stemplowania. Rozcieranie podkładu nie jest wskazane, gdyż może powodować, iż na naszej twarzy pojawią się nieestetyczne smugi i plamy. Sprawiają one, że nasza cera brzydko się prezentuje.
Jeżeli zaś chcemy jedynie ukryć najbardziej problematyczne partie naszej twarzy, na przykład miejsca, gdzie zmarszczki mimiczne są szczególnie widoczne, wówczas zamiast pędzla możemy użyć specjalnej gąbeczki przeznaczonej do aplikacji podkładu. W tym wypadku również sprawdzi się metoda stemplowania, która sprawi, że kosmetyk wtopi się w skórę, nie tworząc na niej efektu maski.
Dermacol – jak dobrać odcień?
Niezwykle ważną kwestią jest dobór odpowiedniego koloru Dermacolu. Powinien on współgrać z odcieniem naszej cery. Wówczas nie będzie konieczne aplikowanie podkładu na szyję i dekolt. Nie jest to jednak proste zadanie, zwłaszcza jeśli kupujemy produkt w drogerii internetowej.
Producent oferuje kilkanaście zróżnicowanych odcieni, co pozwala nam dopasować kolor podkładu do naszej cery. Jeśli jednak nie mamy stuprocentowej pewności, warto kupić próbkę (tester) kosmetyku. w ten sposób nie tylko sprawdzimy odcień Dermacolu, ale również to, czy dobrze się nakłada i czy „współpracuje” z naszą twarzą.
Dermacol – puder matujący
Jak zostało wspomniane, po aplikacji podkładu Dermacol warto go przypudrować, co nie tylko zapobiegnie świeceniu się skóry, ale również utrwali makijaż i przedłuży jego trwałość. Można to zrobić przy pomocy pudru matującego tej samej marki.
Odznacza się on równie dobrymi właściwościami kryjącymi co podkład, jednak ma nieco lżejszą formułę. Z tego też względu doskonale nadaje się do wykańczania makijażu. Nadaje cerze aksamitny, satynowy wygląd oraz niweluje uczucie tłustej cery. Jest niezwykle wydajny i odznacza się dobrą trwałością.
Dermacol – skład
Wiele użytkowniczek podkreśla jego „ciężki” skład. Podkład nie zawiera wielu składników, jednak odznacza się dużą zawartością parafiny, która niekorzystnie oddziałuje na skórę. Zapycha bowiem pory.
Czy Dermacol zapycha?
Gęsta konsystencja podkładu i jego „ciężki” skład, chociaż determinują niebywałą skuteczność produktu w maskowaniu wszelkich niedoskonałości, mogą zapychać pory skóry. Jest to szczególnie niekorzystne w przypadku cery problematycznej, która i tak ma skłonność do wyprysków, a Dermacol może jeszcze dodatkowo zwiększyć ich ilość.
Warto zatem stosować go z umiarem – jedynie na specjalne okazje bądź sesje zdjęciowe. Innym rozwiązaniem jest wspomniane rozcieńczanie podkładu kremem lub innym podkładem o płynnej konsystencji, co nada makijażowi lekkości. Szczególnie istotną kwestią jest jednak usunięcie makijażu po powrocie do domu. Dzięki temu nasza cera będzie mogła odpocząć, a skóra zacznie oddychać.
Dermacol – cena
Dermacol to produkt oferujący wysokie krycie w atrakcyjnej cenie. Za 30 gramów podkładu zapłacimy powyżej 30 złotych. Biorąc pod uwagę jego wydajność, nie jest to zatem wygórowany koszt.
Podsumowując, bardzo dobre właściwości kryjące Dermacolu to jedna z głównych zalet, która sprawia, że jest to kosmetyk cieszący się dużą popularnością. Sprawdza się zwłaszcza podczas specjalnych okazji, kiedy to chcemy zachwycić wszystkich zgromadzonych nieskazitelnym wyglądem. Na co dzień warto używać go jako korektora bądź rozcieńczać kremem. Wówczas nie będzie ona zapychał porów.
Znajdziesz w Morele
Kremy regenerujące - Kremy Ava - Kremy Soraya - Kremy do cery dojrzałej - Kremy Nacomi
Komentarze (0)