Ekrany projekcyjne do 200 złotych – który wybrać? Jaki najlepszy?
Ekrany projekcyjne do 200 złotych – który wybrać? Jaki najlepszy?
Wykorzystanie ekranu projekcyjnego pozwala na wyświetlanie treści multimedialnych na równym i stabilnym podłożu. Dzięki temu jest on wykorzystywany nie tylko w placówkach edukacyjnych, ale również w domach. Czy za 200 złotych jesteśmy w stanie kupić odpowiedni sprzęt?
Podkreślić należy fakt, że tego typu ekrany coraz częściej zastępują telewizory, gwarantując często znacznie większą przestrzeń wyświetlania za niższą cenę. Oczywiście potrzebny jest do tego również odpowiedni projekt, który będzie mógł zostać użyty w ten właśnie sposób. Wybór ekranu projekcyjnego również musi być przemyślany – konieczne jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na najważniejsze parametry techniczne, które zdradzają jego jakość oraz możliwości wykorzystania.
Podstawowym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, jest obsługiwany format obrazu. Od razu należy stwierdzić, że ekrany do 200 złotych są pod tym względem nieco ograniczone. Zazwyczaj dostępne są bowiem jedynie modele obsługujące format 1:1 lub 4:3. Jeżeli zależy nam na standardzie 16:9, który wykorzystywany jest w przypadku telewizji wysokiej rozdzielczości, musimy zainwestować przynajmniej 60 złotych więcej.
Oczywiście format obrazu nie jest jedynym wartym uwagi parametrem technicznym. Spore znaczenie ma bowiem również współczynnik odbicia światła. W przypadku wartości 1.0 Gain, mamy do czynienia z ekranem, który odbija tyle samo światła, co pochłania. Zwiększenie współczynnika spowoduje wzrost ilości odbijanego światła, co będzie miało wpływ na zwiększenie jasności obrazu (maleje jednak kontrast). W przypadku przyjętego budżetu, zakupić możemy ekrany o współczynniku odbicia światła równym 1.0 lub 1.1 Gain
Znaczenie ma również kąt odbicia światła, który informuje nas jednocześnie o kącie widzenia. Analizując obecna ofertę rynkową, najczęściej można spotkać się z modelami wyróżniającymi się kątem odbicia na poziomie 75 lub 150 stopni. Lepszym wyborem okażą się oczywiście te drugie.
Sprawdź naszą ofertę ekranów projekcyjnych.
Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto rozważyć również sposób, w jaki ekran ma zostać zamontowany (dostępne są modele mocowane na ścianie lub suficie), a także jakie powinny być jego wymiary – pod tym względem nasz wybór jest dość szeroki.
Jeżeli chodzi o główny materiał, z którego tworzone są ekrany projekcyjne do 200 złotych, wykorzystywane jest głównie standardowe tworzywo Matt White, które gwarantuje zadowalająca jakość podczas pracy z projektorem.
Ekran projekcyjny do 200 złotych propozycje
Parametrów wpływających na jakość omawianych ekranów nie jest tak mało, jak niektórym mogło się wydawać. Dlatego warto wymienić kilka szczególnie polecanych modeli, które cieszą się dobrą renomą wśród konsumentów.
- Avtek Video 175BT – na początek ekran obsługujący standardowy format obrazu 4:3. Jego zaletą jest bez wątpienia to, że może zostać zamontowany zarówno na ścianie, jak i na suficie. Charakteryzuje się ponadto przyzwoitymi rozmiarami, współczynnikiem odbicia światła w wysokości 1.0 Gain oraz kątem widzenia 75 stopni. Cena? 199 złotych.
- 4World 8142 – drugi na liście jest ekran charakteryzujący się sporą szerokością, dzięki której jesteśmy w stanie wyświetlić zróżnicowany obraz, na którym znaleźć się może wiele elementów. Z tego też względu kierowany jest on przede wszystkim do szkół oraz ośrodków szkoleniowo-konferencyjnych. Kosztuje niecałe 180 złotych.
- Reflecta PB13803 – ekran o standardowych wymiarach 185 x 135 cm. Obsługuje format 4:3 i gwarantuje wszystko to, co potrzebne jest do wyświetlenia filmu, zdjęć i materiałów edukacyjnych. Należy za niego zapłacić niecałe 170 złotych.
- 4World 09460 – na koniec ekran w formacie 1:1, wyróżniający się wymiarami 152 x 152 cm. Co ważne, jego współczynnik światła wynosi 1.1 Gain. Warto również zaznaczyć, że został wyposażony w elektryczna kasetę, dlatego jego rozwijanie odbywa się przy użyciu pilota. Kosztuje 199 złotych.
Komentarze (0)