Elektroniczna wyprawka dla studenta. Doradzamy, co zabrać na uniwersytet

| 0 Komentarzy
Wyprawka na studia powinna być wypełniona użytecznymi sprzętami elektronicznymi. Sprawdź, czego szukać!

Studia stanowią bez wątpienia jeden z najważniejszych etapów w życiu człowieka. To czas zawierania interesujących znajomości, zdobywania ciekawych doświadczeń, oraz intensywnej nauki. Co zrobić, by ułatwić początkującemu żakowi ten, skądinąd nowy, trudny i żmudny proces? Z pomocą przychodzi niezastąpiona nowoczesna technologia, a dokładniej – elektronika. Nie wiesz, w jaki sprzęt warto zainwestować? Spokojnie, w naszym poradniku znajdziesz sporo inspirujących podpowiedzi!

Z roku na rok zeszyty na studia okazują się coraz mniej przydatne. Młodzi dorośli raczej stawiają raczej na wyszukiwanie fraz typu „tablet do notatek na studia” czy „laptop dla studenta”, a nieszczęsny „zeszyt na studia” odchodzi do lamusa. W obecnych czasach niezbędnik studenta ogranicza się do kilku elementów – i głównie jest to elektronika. Studia już nie nadwyrężają naszego kręgosłupa (przynajmniej fizycznie).

Spakuj z nami plecak na studia i dowiedz się, jaka wyprawka na studia będzie idealna. Co kupić na studia? Co potrzebne na studia? Nie panikuj – przeprowadzimy Cię przez to krok po kroku!

Elektroniczna wyprawka na studia – na co zwracać uwagę przy kompletowaniu?

Jeśli debiutujesz w roli studenta i nie masz pewności, jakie urządzenia przydają się w trakcie pobytu na uniwersytecie, poproś o radę starszych kolegów lub koleżanki. Zwracaj też uwagę na opinie zamieszczone w internecie, a przede wszystkim słuchaj swojej intuicji. Pamiętaj, że sprzęt ma służyć Ci – rozwiązanie, które dla jednego studenta jest tylko pozbawionym większej wartości użytkowej gadżetem, dla Ciebie może być dużym udogodnieniem.

Jaki laptop dla studenta wybrać?

Idealny przenośny komputer dla studenta powinien spełniać następujące wymagania:

  • waga – laptop bardzo często towarzyszy studentowi nie tylko w drodze na uczelnię, ale również w podróży do domu na weekend lub ferie zimowe. Nie może więc być zbyt ciężki (sprzęt o dużej wadze przestaje być poręczny);
  • dobra jakość wyświetlanego obrazu – musi być doskonały zarówno do pracy w dzień, jak i w nocy;
  • solidność – sprzęt tego typu w trakcie studiów nierzadko ląduje w plecaku, torbie lub walizce razem z innymi przyborami i przedmiotami codziennego użytku. Dlatego tak ważne jest, by obudowa urządzenia była wykonana z wysokogatunkowych materiałów, odpornych na uszkodzenia, zarysowania i działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.
  • wydajność – dobry procesor i duża ilość gigabajtów pamięci RAM to podstawa, jeśli chodzi o laptop dla studenta.

Smartfon dla studenta

Wyprawka na studia nie może obyć się bez dobrego smartfona. Oczekiwaniom młodego żaka doskonale sprosta telefon komórkowy z:

  • dobrym aparatem fotograficznym – studenckie życie bez wątpienia jest warte tego, by uwiecznić je na zdjęciach. Przesyłanie odręcznych notatek innym studentom również będzie prostsze, jeśli Twoje zdjęcia będą wyraźne;
  • wytrzymałą baterią – częste ładowanie komórki potrafi całkowicie odebrać radość z jej użytkowania (poza tym na uczelni nie tak łatwo znaleźć wolne gniazdka elektryczne). Bateria w smartfonie powinna bez kłopotu wytrzymać cały dzień zajęć;
  • wydajnym procesorem, który „udźwignie” gry mobilne i serwisy internetowe – wszak nie samą nauką student żyje, trzeba sobie czasem umilić przerwy między zajęciami;
  • realistycznym obrazem – świetne odwzorowanie barw i szerokie kąty widzenia zapewnia matryca IPS;
  • solidną obudową – studencki smartfon jest narażony na wiele upadków i uszkodzeń.

Wyprawka na studia krok po kroku

Smartfon i laptop to zdecydowanie dwa najważniejsze sprzęty, o których zakup powinien zadbać każdy student. Czasem jednak warto zainwestować w jeszcze kilka urządzeń, by nie musieć dowiadywać się, jak robić notatki na studiach – a na przykład je nagrywać lub móc wydrukować, jeśli kolega z grupy byłby na tyle uprzejmy.

Dyktafon dla studenta

Zmorą każdej szkoły średniej są nauczyciele, którzy swoje myśli dyktują zbyt szybko – na studiach nie jest inaczej. Zmienia się jednak podejście osoby prowadzącej zajęcia – na uniwersytecie stosunkowo łatwo jest uzyskać pozwolenie na nagranie wykładu. W tym celu doskonale posłużyć Ci może dyktafon na studia.

Jeżeli znajdziesz miejsce w jednej z pierwszych ławek – dyktafon w telefonie z pewnością będzie wystarczający. Jeśli jednak jesteś wielbicielem siedzenia na końcu sali – inwestycja w dyktafon z dobrym mikrofonem będzie lepszym wyborem.

Urządzenia do kopiowania i drukowania dla studenta

Kserówki to z pewnością coś, co pozna dokładnie każdy student. Kopiowanie notatek, materiałów z książek czy przygotowywanie prezentacji w formie papierowej to tylko kilka z powodów, dlaczego uczniowie szkoły wyższej muszą regularnie odwiedzać punkt ksero. Wiążą się z tym zazwyczaj ogromne koszta, które można zredukować, inwestując w wielofunkcyjne urządzenie.

Połączenie drukarki, skanera i kopiarki w jednej maszynie zażegna Twoje wszystkie zmartwienia. Dzięki niej oszczędzisz pieniądze, czas i nerwy. Studencki budżet nie jest zbyt wysoki, lecz na pewno zamienniki tuszów i tonerów pozwolą Ci na swobodne korzystanie z urządzenia.

Pamięć zewnętrzna dla studenta

Wyprawka na studia powinna zawierać w sobie pamięć zewnętrzną. Przyda Ci się ona do przechowywania ważnych dokumentów, zdjęć czy przedstawiania prezentacji, których na studiach nie brak.

Do wyboru masz dwa rodzaje urządzeń – pendrive oraz dysk zewnętrzny. Pierwsze z nich, czyli pendrive’y charakteryzują się bardzo małym rozmiarem i pamięcią aż do 1TB. Dyski zewnętrzne są natomiast większe, lecz także oferują znacznie więcej miejsca – aż do 10TB. Cenowo zazwyczaj bardziej opłaca się pendrive i naszym zdaniem jest on wygodniejszym rozwiązaniem dla studentów.

Czytnik e-booków dla studenta

Wyprowadzka do akademika lub kawalerki to nie najłatwiejszy moment w życiu większości studentów. Konieczność przewiezienia ubrań, elektroniki i wielu przydatnych przyborów kosztuje mnóstwo energii.

Część z tych trudności ominiesz poprzez zainwestowanie w e-booka. Możesz mieć na nim setki książek, których przenoszenie w formie fizycznej kosztowałoby Cię co najmniej ból pleców. Jest to także doskonały zakup, jeśli na Twojej uczelni korzysta się z przeróżnej literatury – zamiast częstych odwiedzin w bibliotece możesz mieć wszystkie potrzebne książki w jednym miejscu, o każdej porze.

Powerbank dla studenta

W tym niesamowitym czasie studenckim często zdarza się nam zaspać, zapomnieć o podłączeniu telefonu na noc do ładowania czy nie móc zwyczajnie znaleźć wolnego gniazdka na uczelni. Może się także przydarzyć, że po całym dniu wykładów postanowimy wyjść na miasto, a wtedy poziom baterii w telefonie zazwyczaj jest fatalnie niski. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się powerbank.

Powerbank to także doskonała opcja, jeśli rozładowuje się Twój e-book, laptop, tablet czy aparat. Nowoczesne urządzenia gwarantują różnorodne kabelki, wejścia i mogą ładować nawet kilka sprzętów naraz. Wraz z powerbankiem taka elektroniczna wyprawka na studia z pewnością spełni wszystkie Twoje wymagania!

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Smartfony - Laptopy - Czytniki e-book

Udostępnij
5,0
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:10
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.