Euro Truck Simulator 2 wymagania sprzętowe

| 0 Komentarzy
Lubisz gry symulacyjne? Musisz wypróbować Euro Truck Simulator 2. Sprawdź, jakie wymagania ma ten tytuł.

Euro Truck Simulator 2 to popularny symulator, który swoją premierę miał w 2012 roku. Za stworzenie gry odpowiedzialna jest czeska firma SCS Software. Mimo że tytuł ukończy w tym roku równe 10 lat, to należy wspomnieć, że przez lata produkcja została niejednokrotnie urozmaicona różnymi dodatkami i aktualizacjami. Co więcej, w lipcu 2021 roku gra doczekała się aktualizacji 1.41, która umożliwia tryb wieloosobowy. Zainteresowany rozgrywką w ETS 2? Wymagania sprzętowe znajdziesz poniżej.

Jakie są wymagania do Euro Truck Simulator 2?

Gry komputerowe z gatunku symulatorów cieszą się dużą popularnością. W przypadku ETS 2 przyjemność z rozgrywki odnajdują zarówno osoby dorosłe (m.in. dzięki realistycznemu modelowi jazdy, rozwijaniu zdolności wirtualnego kierowcy czy elementom wymagającym logicznego i ekonomicznego myślenia), jak i młodsi gracze. W końcu wiele dzieci chciałoby przejechać się ciężarówką – marzenie poniekąd spełnia Euro Truck Simulator 2. Wymagania wiekowe nie są ograniczające, ponieważ klasyfikacja PEGI zakłada, że gra jest odpowiednia dla użytkowników od 3 roku życia.

Pozostaje jednak istotniejsza kwestia, czyli jakie Euro Truck Simulator 2 ma wymagania sprzętowe? Dla zainteresowanych zachęcamy zapoznać się z podanymi parametrami.

Euro Truck Simulator 2 – wymagania minimalne to:

  • Procesor: Dual Core 2.4 GHz lub równorzędny;
  • Pamięć RAM: 4 GB;
  • Karta graficzna: 1 GB GeForce GTS 450 lub lepsza;
  • 3 GB wolnego miejsca na dysku twardym;
  • oprogramowanie systemowe Windows 7.

Euro Truck Simulator 2 – wymagania zalecane to:

  • Procesor: Qual Core 3.0 GHz lub równorzędny;
  • Pamięć RAM: 6 GB;
  • Karta graficzna: 2 GB NVIDIA GeForce GTX 760 lub lepsza;
  • 3 GB wolnego miejsca na dysku twardym;
  • oprogramowanie systemowe Windows 7/8.1/10 (64-bit).

Gra obsługuje karty graficzne Nvidia GeForce – od 7600, od 8600 + cała seria 9000 i GTX oraz ATI Radeon – od HD 2600XT, od HD 3600 + całe serie HD 4000, 5000 i 6000. Posiadacze innych modeli oraz kart zintegrowanych mogą mieć problem z poprawnym uruchomieniem Euro Truck Simulator 2. Wymagania sprzętowe są jednak, jak widać, niewysokie, wystarczy dwurdzeniowy procesor na poziomie Intel Core i3 oraz około 4 GB pamięci RAM.

Na rynku są dostępne również dodatki do gry ETS 2. Wymagania sprzętowe Scandinavian Expansion oraz Going East są nieco wyższe. Aby je uruchomić, konieczny jest procesor czterordzeniowy, karta graficzna z co najmniej 2 GB pamięci (np. GeForce 800M) oraz pamięć RAM od 4 do 8 GB. Na szczęście tytuł ten nie zajmuje dużo miejsca na dysku. By zainstalować podstawową wersję wraz z dwoma dodatkami, wystarczy około 5 GB HDD.

Euro Truck Simulator 2 – wymagania, a dobór sprzętu

Jesteś fanem serii ETS? Myślisz o zakupie PC, ale nie wiesz, jaki komputer do Euro truck 2 Simulator będzie najlepszy? Rekomendujemy sprzęt gamingowy z procesorem Intel Core i5, dyskiem 1 TB HDD i wydajną pamięcią operacyjną RAM 16 GB. Takie parametry techniczne w połączeniu innowacyjnej karty graficznej RTX zapewnią komfort rozrywki na najwyższym poziomie. Konfigurację można uzupełnić w przyszłości o dodatkowe nośniki danych, np. szybki dysk SSD.

Jeśli dysponujesz większym budżetem i poza serią Euro Truck Simulator interesują Cię także inne tytuły, dobrym wyborem będzie komputer stacjonarny z procesorem Intel Core i7. 8-rdzeniowy procesor, wydajna grafika RTX oraz 16 GB pamięci RAM sprawdzi się do obsługi bardziej wymagających produkcji, np. gier akcji lub nowoczesnych gier przygodowych. Taki sprzęt sprawdzi się doskonale także do pracy – komputer o takich parametrach można bowiem podłączyć do nawet czterech monitorów i pracować jednocześnie w wielu różnych programach.

Jeśli lubisz symulatory jazdy oraz gry wyścigowe, warto zainteresować się także dodatkowymi akcesoriami dla graczy, takimi jak np. kierownica do komputera. Euro Truck Simulator 2 to nie jedyna produkcja, w której taki gadżet może się przydać! Kontroler ułatwi sterowanie i poprawi doznania płynące z rozgrywki także w Forza Horizon, DiRT Rally, GRID, Farming Simulator, Formula 1 oraz wielu innych popularnych grach.

Warto podkreślić, że kierownica do Euro Truck Simulator 2 to bardzo dobry pomysł na urozmaicenie i jeszcze większe urealistycznienie rozgrywki. Naturalnie dla doświadczonych graczy najlepsze doznania zapewnią zestawy obejmujące nie tylko kierownicę, ale również skrzynię biegów i pedały.

Czym są gry symulacyjne?

Euro Truck 2 Simulator należy do tzw. gier symulatorów. Ich zadaniem jest odwzorowanie rzeczywistych sytuacji i ukazanie realizmu różnych wydarzeń oraz prawdziwych mechanizmów działania. Do tego gatunku zaliczane są różnorodne symulatory, nie tylko pojazdów lądowych. Znane są np. gry symulujące lot samolotem (Microsoft Flight Simulator X, World of Warplanes) czy też symulator prowadzenia gospodarstwa rolnego (Farming Simulator).

Gry symulacyjne cechuje to, że ich twórcy dokładają wszelkich starań, aby świat, w którym toczy się rozgrywka, przypominał jak najbardziej rzeczywistość. Nierzadko, by stworzyć zarys fabuły oraz grafiki, zasięgają oni porady profesjonalistów. Nie inaczej ma się sprawa z Euro Truck Simulator 2. W grze są dostępne licencjonowane i wiernie odwzorowane pojazdy, gracze z pewnością docenią także szczegółowość map, dróg i autostrad, po których porusza się sterowany pojazd.

Poza grą ETS 2 inne najpopularniejsze symulatory to:

  • Minecraft – symulator budowy krain z otwartym światem z nowatorskim elementem craftingu;
  • Farming Simulator – symulator farmy, w którym gracz wciela się w rolnika;
  • The Sims – symulator ludzkiego życia, seria doczekała się czterech części i niezliczonej ilości dodatków;
  • SimCity – symulator miasta;
  • American Truck Simulator – symulator jazdy ciężarówką, tych samych twórców.

Powyższe przykłady (takie jak The Sims czy Minecraft) pokazują jednak, że symulator nie zawsze musi w 100% oddawać rzeczywistość. Gry tego typu mogą równie dobrze kreować całkowicie inną wizję świata. Niemniej w przypadku Euro Truck Simulator 2 mamy do czynienia z zadaniami, które mają na celu jak najbardziej przypominać rzeczywistą pracę osób kierujących ciężarówkami.

Euro Truck Simulator 2 – o co chodzi w grze?

Na czym polega fenomen Euro Truck Simulator 2? Gra stanowi drugą już część kultowej symulacji jazdy ciężarówką – Euro Truck Simulator. Oba tytuły stworzyło wspomniane czeskie studio SCS Software, doskonale znane fanom American Truck Simulator czy UK Truck Simulator. Są one dostępne zarówno na PC, jak i na konsoli PlayStation. Rozgrywka wydaje się dość banalna, polega ona na przewożeniu różnorodnych towarów z punktu A do punktu B, po drogach Starego Kontynentu.

W jaki sposób gracz się porusza w Euro Truck Simulator 2? Sterowanie przebiega za pomocą klawiatury, padów lub specjalnego zestawu z kierownicą. Mechanika natomiast korzysta ze sprawdzonych rozwiązań z pierwszej części. Zadaniem gracza jest wykonywanie różnych transportowych zadań i zdobywanie punktów doświadczenia. Gdy ma ich wystarczająco dużo, może kupować nowe samochody ciężarowe, przeprowadzać tuningi i rozwijać firmę logistyczną.

To, co wyróżnia grę Euro Truck Simulator 2 to także wysoki poziom realizmu. Kierowca może dokonywać różnych napraw w pojazdach. Może także dokonywać w nich zmian kosmetycznych, np. je przemalowywać na różne wybrane kolory. Jak przystało na symulator rzeczywistej pracy kierowcy, będąc w trasie trzeba odpoczywać. Twórcy gry przewidzieli także opłaty na autostradzie, tak jak to ma miejsce w prawdziwym życiu.

Co się zmieniło w porównaniu z pierwszą częścią Euro Truck Simulator? Poza jeszcze większym realizmem jest to przede wszystkim oprawa graficzna. Wymagania sprzętowe ETS 2 są nieco wyższe, co przedkłada się na lepsze efekty i doznania z rozgrywki. Jednocześnie twórcy zadbali o to, by nie były one zbyt wysokie, tak, by posiadacze starszych komputerów także mogli zagrać. Dostępne dodatki poszerzają repertuar dostępnych miast oraz dróg, większa jest także liczba dostępnych pojazdów.

Udostępnij
4,9
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:03
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.