Genial.ly – platforma, w której stworzysz genialną prezentację

| 0 Komentarzy
Z Genial.ly wykonasz prezentację, która będzie czytelna i wzbudzi zainteresowanie osób oglądających.

Prezentacje multimedialne są dobrą formą przekazania treści na różnych etapach życiowych. Pozwalają w prosty sposób przyswoić nową wiedzę już na etapie szkolnym, a następnie na studiach. Prezentacja jest także często obecna w życiu zawodowym. W wielu branżach jest to przejrzysta metoda na przedstawienie oferty klientowi, a także na podnoszenie kompetencji wśród pracowników. Potrzebujesz stworzyć oryginalną prezentację multimedialną? Poznaj platformę Genial.ly, dzięki której możesz stworzyć coś więcej, niż klasyczny pokaz slajdów.

Genial.ly – co to jest?

Jak już zostało zasugerowane na początku, Genial.ly to interaktywna platforma online zaprojektowana do tworzenia prezentacji oraz różnego rodzaju treści wizualnych, takich jak infografiki, plakaty, animacje, quizy itp. Cechą wyróżniającą Genial.ly od innych narzędzi do tworzenia prezentacji jest postawienie na dużą interaktywność – użytkownicy mogą tworzyć projekty, które pozwalają na interakcję z widzem, np. poprzez klikanie, przesuwanie, odkrywanie ukrytych treści itd.

Oferta Genial.ly jest skierowana do szerokiego spektrum użytkowników. Niewątpliwie grupami docelowymi będą następujące sfery:

  • edukacja – nauczyciele i szkoleniowcy mogą wykorzystywać Genial.ly do tworzenia interaktywnych lekcji i materiałów dydaktycznych, które zwiększają zaangażowanie i uczestnictwo uczniów. Jednocześnie może to działać w drugą stronę, tzn. w Genial.ly prezentacje mogą tworzyć uczniowie, którzy mają zaliczenie w takiej formie;
  • biznes – profesjonaliści z dziedziny marketingu, sprzedaży i komunikacji korzystają z Genial.ly do tworzenia atrakcyjnych prezentacji biznesowych, raportów i materiałów marketingowych, które wyróżniają ważne informacje na tle tradycyjnych slajdów i dokumentów;
  • media i dziennikarstwo – dziennikarze i pracownicy medialni mogą używać Genial.ly do tworzenia bogatych w treść narracji i prezentacji informacyjnych, które będą przyciągać uwagę czytelników i widzów;
  • projektanci i twórcy treści – umożliwia projektantom graficznym, specjalistom od designu i innym twórcom treści tworzenie bogatych wizualnie i interaktywnych projektów bez konieczności kodowania;
  • szkolnictwo wyższe i studenci – podobnie jak przy edukacji na wcześniejszym etapie, tak na uniwersytetach wykorzystanie prezentacji Genial.ly może okazać się bardzo pomocne w przekazywaniu skomplikowanych treści w przystępny sposób.

Duże możliwości interakcji, rozbudowany kreator gier i quizów, animacje i mnogość różnych opcji przyczyniły się do tego, że z Genial.ly skorzystało już ponad 30 milionów użytkowników.

Ile kosztuje Genial.ly? Oferta

Oczywiście należy podkreślić, że platforma Genial.ly w standardowej wersji jest za darmo. Wystarczy zarejestrować się, aby uzyskać dostęp do przeróżnych pakietów do tworzenia prezentacji. Mogą to być zarówno klasyczne prezentacje, w których wstawisz interaktywne elementy, wykresy, jak i czytelne infografiki, jak również bardziej zaawansowane pokazy np. w formie wideo, quizów i innych rozwiązań wizualnych przyciągających uwagę widza. Co więcej, w Genial.ly możesz stworzyć nawet grę oraz tzw. escape room. W związku z tym prezentacje Genial.ly bez konta premium mogą być śmiało wykorzystywane do celów edukacyjnych, do łączenia nauki z rozrywką, jak również do czystej zabawy ze znajomymi. Wersja free daje użytkownikowi także m.in. nieograniczone miejsce na dane i oczywiście możliwość udostępniania gotowej prezentacji w internecie.

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać funkcje w prezentacjach Genial.ly, to czekają na Ciebie trzy różne wersje premium. To nie tylko dodatkowe szablony i elementy do wstawiania, ale przede wszystkim opcje ułatwiające m.in. organizację, a także kooperację z innymi użytkownikami, którzy również chcą brać czynny udział w tworzeniu prezentacji. W związku z tym oferta rocznej subskrypcji Genial.ly premium wygląda następująco:

  • Pro – 7,49 euro miesięcznie (istnieje opcja subskrypcji na 1 miesiąc za 9,90 euro). Genial.ly Pro umożliwia m.in. edycję prezentacji w czasie rzeczywistym w trybie współpracy, ściąganie projektów w formacie PDF, JPG i MP4 wideo, importowanie plików audio z komputera, korzystanie z folderów dla lepszej organizacji, większą ochronę konta.
  • Master – 20,82 euro miesięczne za osobę (istnieje opcja subskrypcji na 1 miesiąc za 39,90 euro). Poza korzyściami z wariantu Pro, w Genial.ly Master istnieje możliwość dodania nielimitowanej liczby osób do współpracy. Ten pakiet daje też specjalne rozwiązania związane z brandingiem dla marek, a także wgląd w statystyki, np. ile razy prezentacja została obejrzana, liczba interakcji i inne przydatne dane do raportu.
  • Team – 70,79 euro miesięczne. Jest to największy pakiet, który daje pięciu użytkownikom wszystkie benefity z wariantu Master. Zdecydowanie sprawdzi się w większych korporacjach, gdzie podstawą jest praca zespołowa.

Aplikacja Genial.ly po polsku? Rejestracja i logowanie

Zarejestrowanie się na platformie zajmie Ci dosłownie chwilę. Wystarczy na stronie głównej kliknąć „Sign Up”, a następnie skorzystać z jednej z kilku wariantów stworzenia konta na Genial.ly. Logowanie może odbywać się za pomocą konta Google, Facebooka, Office 365, Twittera lub LinkedIna. Istnieje też opcja rejestracji i weryfikacji profilu za pomocą e-maila. Tyle wystarczy, aby móc korzystać z podstawowego pakietu Genial.ly!

Czy da się zmienić w ustawieniach, aby korzystać z aplikacji Genial.ly po polsku? Niestety w opcjach językowych nie ma takiego wariantu. Na ten moment poza angielskim do wyboru jest: hiszpański, francuski, portugalski, włoski i niemiecki. Oczywiście nie przeszkadza to w tym, aby projekty w Genial.ly tworzyć w rodzimym języku. Do tego należy podkreślić, że cały edytor prezentacji jest bardzo intuicyjny i prosty w użytkowaniu, więc nikomu nie powinien sprawiać kłopotów. Zresztą postaramy się zaprezentować, jak to dokładniej wygląda.

Jak zrobić prezentację w Genial.ly?

W Genial.ly już od początku masz ułatwione zadanie, ponieważ platforma daje pełen zestaw gotowych szablonów prezentacji. Wybór jest naprawdę duży: od minimalistycznych po pełne przeróżnych barwnych obrazków i animacji, które często są dopasowane wizualnie do konkretnej tematyki. Co więcej, po lewej stronie panelu znajduje się spis, który ułatwi nam wyszukanie szablonu, który najbardziej będzie odpowiadał temu, co chcemy stworzyć. Może to być klasyczna prezentacja, raport lub oferta biznesowa, ale też np. infografika, pokaz w formie wideo, a nawet projekt w formie gry czy quizu. Nie musisz się zastanawiać, jak zrobić escape room lub poradnik w Genial.ly, bo takie szablony również są już gotowe na stronie. Po przejrzeniu dostępnych opcji wybierz jeden, który Ci się podoba, klikając „Use this template”. Tym sposobem przechodzimy do personalizacji prezentacji. My postawiliśmy na to, aby zrobić quiz w Genial.ly.

Personalizacja prezentacji w Genial.ly to prawdziwa przyjemność, która pozwala uwolnić całe pokłady kreatywności. Opcji jest naprawdę ogrom – zarówno przy dodawaniu tekstu i obrazków, jak i przy ustawianiu animacji i elementów interaktywnych. Oczywiście nie musisz ograniczać się do liczby slajdów z gotowego szablonu. Wystarczy kliknąć zakładkę „Pages” i wybrać opcję „Add page”, aby na nowej stronie dodać kolejne ciekawe elementy do swojej prezentacji.

Oczywiście przez wszystkie zakładki z narzędziami do prezentacji warto przejrzeć samemu, ponieważ na każdym kroku można znaleźć coś innowacyjnego do urozmaicenia projektu. Przy postępach warto używać podglądu, czyli przycisku „Preview” (ikonka oka w prawym górnym rogu.

Z podstawowych kwestii pozostaje jeszcze jedna sprawa, która może zastanawiać nowych użytkowników Genial.ly. Jak zapisać prezentację w trakcie tworzenia, aby przypadkiem nie stracić postępów? O to nie musisz się martwić, ponieważ wszystko zapisywane jest w chmurze na bieżąco – nie musisz niczego klikać. Aby upewnić się, że bieżące zmiany na pewno są już zapisane, w lewym górnym rogu przy tytule prezentacji jest chmurka. Gdy najedziesz na nią kursorem, to pojawi się komunikat „Changes saved” lub „Unsaved changes”. W drugim przypadku sam możesz to zmienić, klikając ikonkę.

Prezentacja Genial.ly – jak udostępnić?

Po zapisaniu prezentacji w Genial.ly wystarczy już ją tylko udostępnić i zaprezentować. Jak udostępnić nasze dzieło w sieci? Oczywiście nie stanowi to żadnego problemu, co pokazuje nawet oficjalny krótki poradnik od Genial.ly:

 

Czy zamierzasz w najbliższym czasie skorzystać z platformy Genial.ly? Zachęcamy do podzielenia się opinią!

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 23:38
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.