Golarka do 100zł - która najlepsza? jaką wybrać?

| 0 Komentarzy
Golarki do 100 złotych to bardzo zróżnicowana oferta. Dowiedz się, którą najlepiej wybrać.

Jeśli chodzi o końcówki robocze, to za 100 złotych można kupić i golarki foliowe, i golarki rotacyjne z 2, 3, a nawet 4 głowicami. Foliowe są wyposażone często w elastyczną folię, dzięki czemu lepiej dopasowują się do kształtu twarzy.

Polecane golarki do 100zł

Jaka golarka do 100 zł?

Wbrew pozorom, kupno wydajnej golarki za 100 złotych nie jest specjalnie trudnym zadaniem. Konieczna jest jednak dokładna analiza najważniejszych parametrów technicznych, tak aby nie zakupić czegoś, co okaże się nieprzydatne.

Sprawy wcale nie ułatwia niezwykle szeroka i zróżnicowana oferta rynkowa tych urządzeń. W sklepach znaleźć można wiele golarek, które przygotowane zostały przez producentów wątpliwej renomy. Kuszą one niską ceną i niczym więcej. Czego możemy się więc spodziewać chcąc wydać zaledwie 100 złotych?

Pierwszą poważną decyzją będzie wybór rodzaju zasilania golarki. Na rynku dominują trzy rodzaje urządzeń – akumulatorowe, sieciowe, a także akumulatorowo-sieciowe.

Zalety tych pierwszych są oczywiste. Możemy z nich korzysta w dowolnym miejscu, bez obawy o źródło zasilania elektrycznego. Decydując się jednak na golarki akumulatorowe, musimy zwrócić baczna uwagę na to, jakiego typu akumulator posiadają. Najlepszą renomą cieszą się urządzenia Li-Ion, czyli wyposażone w akumulator litowo-jonowy, gwarantujący nie tylko odpowiednią wydajność, ale również wysoki poziom bezpieczeństwa.

Problem w tym, że w tym przedziale cenowym ciężko znaleźć modele tej jakości. Dlatego polecane są również akumulatory niklowo-metolowo-wodorkowe (NiMH), które również wyróżniają się bardzo przyzwoitymi parametrami pracy. Zwrócić uwagę należy również na pojemność baterii oraz czas potrzebny do jej całkowitego naładowania.

Jeżeli wyładowujący się akumulator wzbudza w nas irytacje, a nie zamierzamy wychodzić z nasza golarką poza łazienkę, dobrym wyborem okażą się modele sieciowe. Warto oczywiście sprawdzić, jak długi kabel posiadają. Rozwiązaniem pośrednim jest zakup golarki akumulatorowo-sieciowej, która może zarówno korzystać z energii płynącej z gniazdka, jak i z wbudowanej baterii.

Kolejnym krokiem okaże się wybór sposoby pracy urządzenia. W tym przypadku mamy dwie możliwości do wyboru. Pierwsza, częściej spotykana związana jest z systemem głowicowym, opartym na jednej lub kilku głowicach wyposażonych w noże tnące. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, gwarantujące szybkie usunięcie nadmiaru włosów. W przypadku tańszych golarek dochodzić może jednak do częstych awarii wspomnianych głowic.

Drugi system golenia opiera się na wykorzystaniu folii z otworami, w których znajdują się elementy tnące. Warto decydować się na golarki posiadające więcej niż jedna warstwę folii – dzięki temu znacznie lepiej dostosuje się do kształtu twarzy i będzie golić efektywniej. Dobrej jakości golarki pozwalają golić zarówno na mokro, jak i na suche. Posiadają one również wyposażenie dodatkowe, na przykład w postaci trymera.

Golarka do 100 złotych – propozycje

Jak już wspomnieliśmy, oferta golarek w przyjętym przedziale cenowym jest mocno zróżnicowana. Warto więc wymienić kilka modeli, które cieszą się szczególnym uznaniem wśród konsumentów.

  • Braun 130 Series 1 – sieciowa golarka Braun wykorzystujące foliowy system golenia. Elastyczna folia bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu twarzy, dlatego zagwarantuje skuteczne działanie. Jej jedyna wadą jest fakt, że można z niej korzystać wyłącznie na sucho. Kosztuje niecało 100 złotych.
  • Eldom G50 – akumulatorowo-sieciowa golarka wyposażona w aż pięć ruchomych głowic tnących, dzięki czemu czas potrzebny na zgolenie włosów ograniczany jest do minimum. Urządzenie posiada również trymer. Cena? 95 złotych.
  • Sencor SMS 4012GR – urządzenie golące na sucho. Posiada 3 elementy tnące oraz akumulator NiMH, pozwalający na przerwaną prace przez 75 minut. Posiada wbudowana kontrolkę ładowania. Należy za nią zapłacić około 77 złotych.
  • Blaupunkt MSR401 – niezwykle popularna golarka akumulatorowo-sieciowa, która może pracować zarówno na sucho, jak i na mokro. Urządzenie posiada trzy głowicę i wbudowany trymer. Kosztuje około 90 złotych.
  • AEG HR 5636 – na koniec tania golarka o niewielkich rozmiarach. Wykorzystuje foliowy system golenia i pracuje wyłącznie na sucho. Jej cena wynosi zaledwie 40 złotych.
Udostępnij
4,8
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:09
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.