Golarka do 250zł - która najlepsza? jaką wybrać?

| 0 Komentarzy
Golarki do 250 złotych to już bardzo uniwersalne rozwiązania. Którą golarkę w tej cenie najlepiej wybrać?

Dobrej jakości golarka powinna gwarantować nie tylko skuteczne usunięcie nadmiaru włosów, ale również realizację wielu działań stylizacyjnych. Czy dysponując budżetem w wysokości 250 złotych jesteśmy więc w stanie takie urządzenie kupić?

Polecane golarki do 250 zł

Jaka golarka do 250zł?

Oferta rynkowa jest tak szeroka, że nie powinniśmy mieć z tym większych problemów. Oczywiście otwarte pozostaje pytanie, jaką golarkę wybrać. Odpowiedź uzależniona jest oczywiście od konkretnych parametrów użytkowych, które mają bezpośredni wpływ na możliwości każdego urządzenia.

Najważniejszą kwestią podczas zakupu golarki wydaje się być wybór systemu golącego. Do wyboru mamy trzy możliwości - najczęściej spotykanym jest system głowicowy. Jak sama nazwa wskazuje, opiera się na specjalnie przygotowanych głowicach (ich liczba zależy od modelu golarki), które podczas pracy dopasowują się do kształtu naszej twarzy.

Co ważne, każda głowica zawiera nożyki tnące – poszczególne modele urządzeń różnią się ich liczbą. Tak opracowany system gwarantuje przede wszystkim krótki czas golenia. Nie oznacza to jednak, że będzie ono niedokładne. Wręcz przeciwnie, dobrej jakości golarki rotacyjne zapewniają najwyższa skuteczność działania. Ich największą wadą jest spora podatność na zablokowanie wspomnianych wcześniej głowic.

Jak natomiast działa system foliowy? Tego typu urządzenia wyposażone są w folię z otworami, w których znajdują się ostrza. Poszczególne modele golarek foliowych różnią się między sobą sposobem rozmieszczenia otworów – mogą na przykład zostać ułożone pod kątem, co wpływa na zwiększenie dokładności golenia. Tego typu urządzenia są skuteczne tylko wówczas, gdy posiadają kilka folii i wiele ostrzy. Tylko wtedy są w stanie poradzić sobie ze szczególnie gęstym zarostem. Modele pojedyncze mogą okazać się bowiem niewystarczające.

Polecane golarki

Niezwykle rzadkie są urządzenie wyróżniające się napędem hybrydowym, który niejako łączy oba sposoby cięcia włosów. Gdy wybraliśmy już system, powinniśmy zastanowić się, czy bardziej pasuje nam golenie na mokro czy na sucho. Jest to w dużej mierze kwestia indywidualna, choć należy zaznaczyć, że wiele urządzeń dostępnych na rynku oferuje obsługę obu sposobów golenia.

Wpływ na komfort golenia ma również system zasilania golarki. Wybór opiera się przede wszystkim na dwóch modelach – sieciowych i akumulatorowych. Te pierwsze są podłączane do gniazdka, dlatego są ograniczone przewodem. W wielu sytuacjach może okazać się to niewygodne, jednak takie golarki zazwyczaj oferują większą moc i stabilność działania. Zupełnym przeciwieństwem są natomiast modele akumulatorowe, które możemy zabrać wszędzie.

Jeżeli ktoś nie wie, na co się zdecydować, zawsze może poszukać golarek akumulatorowo-sieciowych. Przed zakupem warto również sprawdzić, czy interesujące nas urządzenie oferuje jakieś dodatki, na przykład w postaci trymera.

Propozycje golarek do 250 zł

Po przeanalizowaniu wszystkich najważniejszych parametrów golarek dostępnych na rynku, warto wymienić kilka modeli, które cieszą się szczególną popularnością wśród konsumentów.

  • Golarka Braun 3000 BK/GR – na początek urządzenie będące przedstawicielem modeli opartych na systemie foliowym. Co ważne, golarka posiada dwie folie o elastycznej budowie, dzięki czemu skutecznie dopasowuje się do kształtu twarzy, usuwając nawet gęsty zarost. 3000 BK goli na sucho, posiada akumulator oraz specjalny wskaźnik LED informujący o poziomie naładowania. Kosztuje około 235 złotych.
  • Golarka Zelmer ZSH23100 – golarka o zasilaniu akumulatorowo-sieciowy, działająca zarówno na sucho, jak i na mokro. Co ważne, jej część robocza została oparta na trzech blokach folii oraz ruchomej głowicy – wszystko to gwarantuje naprawdę wysoką jakość pracy. Cena? 228 złotych.
  • Golarka Philips QP6510/20jedyny w naszym zestawieniu model golarki hybrydowej, który może golić na sucho i na mokro. Co ważne, golarka może być zasilana sieciowa lub przy użyciu akumulatora Li-Ion. Jest ceniona przede wszystkim za wysoką jakość wykonania oraz skuteczne golenie. Kosztuje około 240 złotych.
  • Golarka Remington XR1400 – najdroższa golarka ze wszystkim wymienionych, ponieważ kosztuje 248 złotych. Jest wyposażona w głowicowy system tnący (posiada aż 3 głowice), dzięki czemu bardzo dobrze dostosowuje się do kształtu twarzy użytkownika. Co ważne, może golić na sucho i na mokro.
  • Golarka Panasonic ES RL21 S503 – na koniec akumulatorowa golarka w przystępnej cenie. Za 213 złotych otrzymamy golarkę foliową dysponującą potrójnym systemem golącym i mogącą pracować na sucho i na mokro. ES RL21 S503 posiada również wysuwany trymer, dzięki któremu będziemy w stanie przeprowadzić dokładne działania stylizacyjne.
Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:52
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.