Zdążysz przed pierwszą gwiazdką!

Gwarancja dostawy przed Świętami!

Więcej informacji

Google Chromecast Ultra 4k – Czy warto?

| 2 Komentarze
Google Chromecast sprawi, że starszy model telewizora pozwoli na obsługę wielu nowoczesnych aplikacji.

Obecnie telewizory nie służą już jedynie do biernego oglądania treści, które są z góry narzucone przez stacje telewizyjne. Popularne są takie rozwiązania jak Smart TV czy Google Chromecast. Dzięki temu telewizory doskonale radzą sobie z obsługą przeróżnych aplikacji, które pozwolą na długie godziny wspaniałej rozrywki. Dostępne są takie serwisy jak YouTube, Netflix, HBO Max, czy Spotify. Możemy więc oglądać ulubione filmy i seriale, a także słuchać muzyki z potężnej biblioteki utworów.

Co w przypadku gdy nasz odbiornik nie oferuje takich funkcji? Problem ten może rozwiązać proste w obsłudze urządzenie od Google – Google Chromecast. Dzięki temu starszy telewizor obsłuży wymienione aplikacje bez problemu. Sprawdź najważniejsze informacje na temat odtwarzacza multimedialnego Google.

Co to jest Google Chromecast?

Pierwszy raz spotykasz się z technologią, jaką jest Chromecast? Co to za urządzenie i do czego służy? Otóż Google Chromecast jest niewielką przystawką, która jest podłączana do telewizora przez gniazdo HDMI. Dzięki temu możesz bez problemu połączyć się z urządzeniem mobilnym w celu przesyłania obrazu i dźwięku czy korzystania z platform streamingowych na dużym ekranie. Jest to zatem wygodny sposób, aby każdy odbiornik zamienił się w Smart TV.

Warto podkreślić, że technologia Google Chromecast przez lata znacznie się zmieniała. Nic w tym dziwnego, skoro produkt pierwszy raz pojawił się na rynku w 2013 roku. Od tego momentu powstało kilka generacji, z czego każda z nich oferowała większe możliwości i wygodniejsze użytkowanie. Najpopularniejszymi modelami stały się Google Chromecast 3, Chromecast Ultra 4k oraz Chromecast 4.

Chromecast – jak podłączyć i używać?

W przypadku Chromecast instalacja jest banalnie prosta. Przystawkę należy podłączyć do telewizora za pomocą wejścia HDMI. Równie istotna jest łączność Wi-Fi. Ważne, aby odtwarzacz multimedialny i telefon były połączone z tą samą siecią. Następnie na telefon pobieramy dedykowaną aplikację – Google Home i możemy rozpocząć proces streamingu. Wystarczy na urządzeniu mobilnym wybrać interesujące oprogramowanie, a obraz zostanie przesłany na ekran telewizora. Jedną z głównych cech Google Chromecast jest to, że ma być rozwiązaniem wygodnym i intuicyjnym dla użytkownika. W związku z tym nie musisz się obawiać jak podłączyć urządzenie, ani tego, jak z niego używać.

Jak już uda nam się wszystko skonfigurować to Chromecast TV pozwoli na obsługę wszystkich popularnych serwisów streamingowych i wielu innych przydatnych aplikacji. Ponadto możliwe będzie strumieniowanie ekranu z naszego sprzętu mobilnego. Ta funkcja sprawdzi się idealnie, gdy będziemy chcieli obejrzeć nasze zdjęcia czy filmy na dużym ekranie telewizora.

Uwaga!

Google Chromecast Ultra 4K współpracuje zarówno z systemem Android, jak i popularnym iOS. Sprzęt mobilny z kompatybilnym oprogramowaniem oraz złącze HDMI w telewizorze to jedyne wymagania, aby cieszyć się działaniem przystawki. W przypadku Chromecast – s-video oraz inne standardy przesyłu wideo nie są obsługiwane.

Przesyłanie danych odbywa się bardzo szybko, a obsługa systemu jest komfortowa i intuicyjna. W tym miejscu warto zaznaczyć, że na pokładzie urządzenia zainstalowano wejście Ethernet. Jest to rozwiązanie, które zapewni stabilne połączenie z Internetem w przypadku wystąpienia problemów z działaniem sieci bezprzewodowej. Oczywiście dużo wygodniej będzie nam korzystać z sygnału Wi-Fi, dlatego, tak jak zostało wspomniane, przed rozpoczęciem korzystania z Google Chromecast Ultra 4K – test połączenia jest jak najbardziej wskazany.

Chromecast Ultra 4K – podstawowe zmiany

W przypadku Google Chromecast Ultra 4K specyfikacja prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Doczekaliśmy się wielu zmian, względem poprzedniej wersji urządzenia. Najważniejsze informacje prezentujemy w poniższej tabeli.

Najważniejszą zmianą jest możliwość przesyłania treści wideo w rozdzielczości 4K. Oczywiście nasz telewizor również powinien być wyposażony w taką technologię. Ponadto użytkownicy mogą liczyć na obsługę HDR. Dzięki temu nasze ulubione filmy i seriale obejrzymy w bardzo wysokiej jakości. Jakie cechy jeszcze posiada Chromecast Ultra? Producent gwarantuje poprawę szybkości przesyłu danych, chociaż już trzecia wersja urządzenia prezentowała się pod tym kątem znakomicie. Kolejnym przydatnym dodatkiem może być gniazdo, które pozwala na połączenie Ethernet.

Nadal będziemy mogli łączyć się z telewizorem za pomocą przeróżnych urządzeń mobilnych. Mowa tu o smartfonach, tabletach, czy laptopach. Jednym z największych atutów Chromecast TV jest kompatybilność ze wszystkimi popularnymi systemami operacyjnymi. Bez trudu podłączymy urządzenie z Windowsem, iOS oraz oczywiście Androidem. Pod tym względem nic się nie zmieniło, jednak korzystanie z możliwości tej funkcjonalnej przystawki jest teraz jeszcze łatwiejsze.

Ile zapłacimy za poprawioną wersję urządzenia? W przypadku Google Chromecast Ultra 4k cena jest bardzo atrakcyjna. Koszt zakupu wyniesie około 350 zł. Dużo więcej zapłacilibyśmy za wysokiej klasy telewizor z technologią Smart TV. Właśnie dlatego sprzęt znalazł szerokie zastosowanie wśród osób, które poszukują oszczędnych rozwiązań, aby móc korzystać z wielu nowoczesnych technologii i ciekawych aplikacji. Warto sprawdzić, jak w praktyce działa Google Chromecast – test sprzętu czy profesjonalna recenzja to materiały, z którymi należy się zapoznać.

bulb-learn-more-section-icon

Dowiedz się więcej

Przed zakupem należy dokładnie poznać specyfikację urządzenia Chromecast – opis produktu pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości. Ponadto warto zwrócić uwagę na oceny klientów, a także zapoznać się z rzetelnymi recenzjami, które możemy przeczytać w serwisach branżowych. Na temat Google Chromecast opinie są bardzo pozytywne, a zadowolonych użytkowników przybywa.

Google Chromecast – czy warto?

Poznaliśmy już najważniejsze informacje o Chromecast – jak działa i co się zmieniło, względem poprzedniej wersji urządzenia. Zanim zastanowimy się, czy warto sięgnąć po tę przystawkę, przypomnijmy sobie jej najważniejsze zalety:

  • możliwość przesyłanie treści w rozdzielczości 4K i technologii HDR,
  • szeroka kompatybilność,
  • bardzo łatwe połączenie,
  • wysoka ergonomia i łatwość obsługi,
  • obsługa połączenia Wi-Fi oraz Ethernet,
  • atrakcyjny stosunek ceny do jakości.

Niekwestionowanym atutem tego urządzenia jest możliwość przesyłania treści o bardzo wysokiej jakości wideo. W związku z tym, jeśli zależy Ci na oglądaniu treści w 4K, to Chromecast Ultra jest jak najbardziej opcją godną uwagi.

Warto wiedzieć!

Google Chromecast Ultra 4K to niewielkie, lecz wszechstronne urządzenie o szerokich możliwościach. Sprawdzi się rewelacyjnie wszędzie tam, gdzie priorytet stanowi jakość wyświetlanych treści i komfort obsługi. Dla Chromecast program sportowy, koncert, czy ulubiony film w wysokiej rozdzielczości nie stanowi żadnego wyzwania.

W ramach podsumowania warto podkreślić pozostałe fakty. Przystawka działa bardzo sprawnie ze wszystkimi popularnymi systemami. Ponadto Synchronizacja urządzeń jest banalnie prosta i poradzi sobie z nią każdy użytkownik. Równie łatwo przebiega podłączenie urządzenia google – Chromecast HDMI. Wystarczy wpiąć wtyczkę do wejścia zlokalizowanego w telewizorze.

Właściciele trzeciej wersji urządzenia zastanawiają się, czy powinni sięgnąć po Google Chromecast Ultra 4K – opinie klientów jasno wskazują, że sprzęt wart jest swojej ceny. Natomiast zmiany, które zostały wprowadzone, znacznie poprawiły komfort rozrywki. To doskonałe rozwiązanie nie tylko dla osób, które korzystają ze starszych telewizorów, ale również użytkowników nowszych sprzętów.

Chromecast 4 vs 3 – a może jednak Chromecast Ultra?

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze nowszym odtwarzaczu multimedialnym, jakim jest Google Chromecast 4. Urządzenie to miało swoją premierę w 2020 roku i oferuje jeszcze większe możliwości. W starciu Chromecast 4 vs 3, nie ma wątpliwości, że wygrywa nowszy model. Jak jednak wypada w porównaniu do Google Chromecast Ultra? 4K oferują obie technologie, ale najnowsza generacja wyróżnia się czymś, czego nie miał żaden poprzednik: własny system operacyjny. Chromecast z Google TV to rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba już używać dodatkowych urządzeń, aby korzystać z aplikacji. Użytkownik zyskuje niezależny interfejs, z którego można bezpośrednio przejść do używanych najczęściej aplikacji.

W przypadku Google Chromecast 4 są jeszcze 2 wyróżniki, które stanowią dodatkowe udogodnienie dla użytkownika. Jednym z nich jest osobny pilot dołączony do zestawu. Dzięki niemu poruszanie się po interfejsie jest niezwykle proste i szybkie, a w wyszukiwaniu konkretnych treści może wyręczyć nas Asystent Google. Drugim atutem jest wbudowany Bluetooth, co pozwala na wygodne połączenie się np. ze słuchawkami bezprzewodowymi.

W związku z powyższymi kwestiami, który Google Chromecast wybrać? Chromecast 3, Chromecast Ultra, a może nowszy Chromecast 4? Naturalnie wszystko zależy od zapotrzebowań użytkowników. Najwięcej udogodnień zapewni nam najnowsza generacja. Jeżeli jednak cena za Chromecast 4 lub Ultra przerasta zaplanowany budżet – a od odtwarzacza multimedialnego oczekujemy tylko tego, aby w prosty sposób przesyłać treści z telefonu na duży ekran – wtedy wystarczającą opcją może okazać się Chromecast 3.

4,4
6 ocen
2 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (2)

Nie obsługuje Dolby Atmos z Netflix. Lipa
tak, zwłaszcza że użytkowników z prawdziwym atmosem za kilkanaście - kilkadziesiąt tysi, na pewno interesuje chromecast... a nie inne rozwiązania...
Specjalista Morele | 14:18
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.