Gra kooperacyjna Horror w Arkham – zasady gry, dostępne dodatki
Spis treści:
Czym jednak gra zasłużyła sobie na taką popularność? Co jest jest prawdziwym sekretem?
O grze Horror w Arkham
Prezentowana gra kooperacyjna wydana została przez firmę Galakta i nadaje się dla dzieci od dwunastego roku życia, zaś grać w nią można w grupie do ośmiu graczy. Fabuła rozrywki usytuowana jest w Massachusetts w roku 1926 w realiach, w których na całym świecie zaczęły otwierać się portale, z wnętrza których wychodzić zaczęły potwory, a im więcej się ich otwiera, tym większe jest zagrożenie, że do świata ludzi przedostanie się istota o niezwykle mrocznej, niezgłębionej sile. Podczas rozgrywki gracze wcielą się w postaci badaczy, którzy pragną odeprzeć siły zła, ratując świat przed ostateczną zagładą, sięgając do pradawnych podań i mitów, w których znajdą wskazówki niezbędne do uratowania świata.
Zasady gry
Podczas rozgrywki Horroru w Arkham gracze wcielą się w role badaczy, których zadaniem będzie stawienie czoła potworom oraz odnalezienie wskazówek, dzięki którym będą w stanie uchronić świat od zagłady. By to osiągnąć, gracze będą musieli ze sobą współpracować oraz wykazać się logicznym myśleniem, pomysłowością i doskonałym zarządzaniem swoimi środkami, by w najlepszy sposób spożytkować je w swoim ruchu, by wyprzedzić nadciągające z głębin wszechświata zło.
Instrukcja gry Horror w Arkham
By lepiej zrozumieć specyfikę działania gry, warto przyjrzeć się instrukcji, dzięki której dowiesz się, w jaki sposób korzystać z planszówki, by rozgrywka sprawiała radość i dawała ogrom satysfakcji. Zasady są następujące:
- Po przygotowaniu do gry, które uwzględnia rozłożenie planszy, wybranie badaczy, określenie pierwszego gracza oraz tasowanie kart, następuje rozgrywka właściwa podzielona na pięć faz.
- Faza I: Utrzymanie, w trakcie której gracze mogą odwrócić wyczerpane karty, aktywować utrzymanie bądź dostosować umiejętności postaci;
- Faza II: Ruch, w trakcie którego gracz porusza się po planszy. Może to robić po mieście Arkham i w Innych Światach, a w wyniku ruchu dojść może do zatrzymania badacza;
- Faza III: Spotkania w Arkham, w której gracz musi wykonać jedną z dwóch akcji w zależności od tego, czy w jego pobliżu znajduje się Brama;
- Faza IV: Spotkania w innych światach, podczas której gracze dobierają karty Bram, od których zależeć będzie charakter ich spotkania;
- Faza V: Mity. W tej fazie gracz wykonuje takie akcje, jak: otworzenie bramy, wprowadzając nowego potwora, umieszczanie żetonu wskazówek, poruszenie potworami oraz aktywowanie zdolności Mitów.
Grę można wygrać w momencie, gdy badaczom uda się zamknąć wszystkie i zebrać odpowiednie trofea, zapieczętować bramę bądź wygnać Przedwiecznego.
Polecane wszytskie gry planszowe
Dodatki do gry Horror w Arkham
Niezwykle rozbudowana gra planszowa doczekała się również licznych dodatków i zestawów uzupełniających, dzięki którym przygoda z Horrorem w Arkham zapewni jeszcze więcej doskonałej zabawy. Dodatki te, to:
- Klątwa Czarnego Faraona
- Koszmar z Dunwich
- Król w żółci
- Widmo nad Innsmouth
- Mgły nad Kingsport
- Uniwersytet Miskatonic
- Czyhający w Progu
- Czarna Koza z Lasu
Komentarze (0)