Hyperbook N87 - recenzja, dane techniczne, czy warto?

| 0 Komentarzy
Seria N87 zawiera tanie laptopy gamingowe, które mają zagwarantować obsługę wszystkich najnowszych hitów.

Ma to umożliwić między innymi dobór procesorów Intela siódmej generacji. Co ważne, laptopy Hyperbook zostały wyposażone w 17-calową matrycę, dlatego zapewnią sporą przestrzeń roboczą.

Hyperbook N87 – dane techniczne oraz cena

Na rynku znaleźć możemy wiele konfiguracji sprzętowych, zróżnicowanych pod względem wykorzystywanych podzespołów. Dzięki temu jesteśmy w stanie znaleźć laptopy, które spełnią kryteria wydajności oraz ceny.

Dane techniczne Hyperbook N87 (najmocniejsza konfiguracja)

  • Procesor – Intel Core i7-7700HQ
  • Układ graficzny – Nvidia GeForce GTX 1050 Ti + jednostka zintegrowana
  • Pamięć – DDR4-2133, 32 GB (maksymalnie 32 GB)
  • Matryca – IPS, 17,3 cali Full HD (1920x1080)
  • Nośnik danych – do 1 TB HDD, do 480 GB SSD lub do 1 TB HDD+240 GB SSD
  • Porty - 2xUSB 3.0, 1xUSB typu C, 1xUSB 2.0, 1xHDMI, 2xMini DisplayPort, gniazdo słuchawkowe, gniazdo mikrofonowe, RJ-45, czytnik kart pamięci
  • Łączność – karta sieciowa 10/100/1000 Mb/s, Bluetooth, WiFi 802.11 a/b/g/n
  • Gabaryty - wysokość: 2,76 cm, szerokość: 41,8 cm, głębokość: 28,4 cm, waga: 3,1 kg
  • Multimedia - touchpad, klawiatura wyspowa, zintegrowana karta dźwiękowa, głośniki stereo HD Audio, wbudowany mikrofon, kamera 720p, czytnik linii papilarnych, podświetlenie klawiatury
  • Bateria - litowo-jonowa, 62 Wh
  • Zastosowanie – laptop do gier
  • Cena – od 3167,11 zł do 4210 zł

Hyperbook N87 – dostępne konfiguracje

Decydując się na zakup laptopa polskiego producenta, warto zwrócić dokładną uwagę na specyfikację poszczególnych modeli. Mogą one bowiem różnić się praktycznie pod każdym względem. Naszą analizę zaczniemy od procesorów.

Do wyboru mamy dwie opcje. Pierwsza związana jest z czterordzeniowym i ośmiowątkowym układem Intel Core i7-7700HQ, którego taktowanie wynosi od 2800 MHz w trybie bazowym do maksymalnie 3800 MHz w trybie turbo. Dysponuje on także 6 MB pamięci podręcznej. Procesor ten jest bardzo popularny i często spotykany, zarówno w urządzeniach ze średniej, jak i wysokiej półki. Podczas obsługi nowych gier spisuje się bez zarzutów, gwarantując wydajność na wysokim poziomie.

Drugim z wykorzystywanych procesorów jest model Intel Core i5-7300HQ, również czterordzeniowy, ale już tylko czterowątkowy. Jego taktowanie mieści się w przedziale 2500-3000 MHz, dysponuje także 6 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu. Oferuje od kilkunastu do kilkudziesięciu procent niższą wydajność niż układ i7. Różnica jest odczuwalna zwłaszcza w ramach pracy wielowątkowej.

Do wydajnego układu CPU trzeba dodać szybką pamięć RAM. W laptopach Hyperbook N87 zamontowane zostały kości typu DDR4, o taktowaniu 2133 MHz. Pewien poziom przyzwoitości został więc utrzymany. Także pod względem ilości pamięci – laptopy występują bowiem w wersjach dysponujących od 8 do 32 GB RAM.

Najważniejszym podzespołem w przypadku laptopów gamingowych jest jednak karta graficzna. Polski producent zdecydował się na wykorzystanie jednostki często pojawiającej się w urządzeniach tańszych. Mowa o modelu Nvidia GeForce GTX 1050 z 4 GB pamięci GDDR5 i taktowaniem rdzenia w przedziale 1354-1493 MHz. W laptopach występuje także usprawniona wersja karty (GTX 1050 Ti), wyróżniająca się podwyższonym taktowaniem.

Spory wybór panuje także w kategorii dysków twardych. Na rynku znaleźć można konfiguracje z pojedynczym dyskiem HDD, dyskiem SSD M.2 lub dwoma dyskami. Wszystko zależy więc od indywidualnych preferencji użytkownika.

Hyperbook N87 – wygląd

W sposobie wykonana obudowy widać chęć obniżenia ceny – konstrukcja została bowiem przygotowana z tworzyw sztucznych, co odbiło się na jej sztywności i wytrzymałości mechanicznej. Jednostkę zasadniczą możemy wygiąć dość łatwo, w wielu miejscach słuchać również charakterystyczne skrzypnięcia.

Jeżeli chodzi o design, laptop nie wyróżnia się specjalnie na tle innych sprzętów. Tylko drobne akcenty zdradzają, iż może być to urządzenie gamingowe. Szara obudowa prezentuje się dość topornie, z pewnością nie zachwyci zbyt wielu użytkowników.

Zestaw zamontowanych złączy jest bardzo przyzwoity – znajdziemy tu wszystko to, co potrzebne jest w trakcie gry, łącznie z portem USB typu C.

https://images.morele.net/full/979088_0_f.jpghttps://images.morele.net/full/979088_2_f.jpg

Hyperbook N87 – wydajność

Największą moc obliczeniową zagwarantują nam konfiguracje wyposażone w procesor Intel Core i7-7700HQ, kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1050 Ti i jak największą ilość pamięci RAM.

Dobrze sprawdza się zwłaszcza układ CPU, który w testach przeprowadzonych w programie Cinebench R15 uzyskał 159 punktów w trybie jednowątkowym i 734 punktów w trybie wielowątkowym. Wszystko to zapewnia wydajność na wysokim poziomie. Karta graficzna powinna poradzić sobie z obsługą wszystkich nowych gier komputerowych, choć nie zawsze na najwyższych detalach graficznych.

Hyperbook N87 – matryca

Jak już wspominaliśmy, producent zdecydował się na zamontowanie ekranu 17-calowego. Wszystko to sprawia, że laptopy Hyperbook N87 okażą się sprzętem o stacjonarnym charakterze. W zamian jednak zapewniają sporą przestrzeń roboczą, która podczas gry z pewnością okaże się przydatna.

Pomimo dość niskich cen urządzeń, korzystają one z matryc IPS. Są one gwarancją co najmniej przyzwoitej jakości generowanego obrazu i tak też jest w tym przypadku. Zarówno luminancja, jak i kąty widzenia oraz odwzorowanie kolorów należy ocenić przyzwoicie. Do tego wszystkiego dochodzi również matowa powłoka, która utrzymuje odpowiednią widoczność nawet wtedy, gdy na ekran padają promienie słoneczne.

Hyperbook N87 – klawiatura i touchpad

W przypadku wykorzystywanego osprzętu nie możemy spodziewać się cudów. Producent zamontował standardową klawiaturę, która jednak spisuje się całkiem przyzwoicie. Skok klawiszy, a także głośność ich działania należy ocenić przyzwoicie. Pisanie długich tekstów przy ich użyciu nie powinno być specjalnie męczące. Liczyć możemy również na podświetlenie klawiatury, które uprzyjemni nam nocne sesje z grami.

Przyczepić specjalnie nie możemy się również do gładzika. Zapewnia on stabilne i precyzyjne działanie, a to jest przecież najważniejsze.

Hyperbook N87 – wady i zalety

Po stronie największych plusów należy zapisać oczywiście atrakcyjną cenę laptopów. Kosztują one o 2-3 tysiące złotych mniej niż mnóstwo innych urządzeń ze średniej półki jakościowej. Oczywiście wiąże się to z pewnymi kompromisami, związanymi na przykład z dość kiepską jakością wykonania obudowy.

Zastosowane podzespoły zapewniają przyzwoitą wydajność, która powinna okazać się wystarczająca do obsługi nowych gier komputerowych. Na plus trzeba zaliczyć także zamontowanie matrycy IPS oraz całkiem przyzwoity osprzęt.

Hyperbook N87 – podsumowanie, czy warto kupić?

Modele N87 być może nie są typowymi urządzeniami gamingowymi, jednak posiadają wiele cech, które pozwalają przypisać je do tej kategorii. Decydując się na sprzęt polskiego producenta, zyskamy przede wszystkim możliwość obsługi nowych gier za stosunkowo niewielkie pieniądze. Wszystko to sprawia, że omówione wyżej laptopy są warte polecenia.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:44
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.