Hyperbook Pulsar Z15 - recenzja, dane techniczne, czy warto?
Spis treści:
- Hyperbook Pulsar Z15 – dane techniczne oraz cena
- Hyperbook Pulsar Z15 – dostępne konfiguracje
- Hyperbook Pulsar Z15 – wygląd
- Hyperbook Pulsar Z15 – wydajność
- Hyperbook Pulsar Z15 – matryca
- Hyperbook Pulsar Z15 – klawiatura i touchpad
- Hyperbook Pulsar Z15 – wady i zalety
- Hyperbook Pulsar Z15 – podsumowanie, czy warto kupić?
Mówimy o urządzeniu przygotowanym przez polskiego producenta, który stara się podbić rynek maszyn gamingowych. Poza wysokiej jakości klawiaturą, oferuje nowoczesne podzespoły, nastawione na obsługę najnowszych gier typu AAA.
Hyperbook Pulsar Z15 – dane techniczne oraz cena
Z tego też względu, wszystkie wersje sprzętowe dysponują jednym, niezwykle wydajnym procesorem Intela ósmej generacji. Przed zakupem konkretnego modelu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na rodzaj zamontowanej jednostki GPU.
Dane techniczne Hyperbook Pulsar Z15 (najmocniejsza konfiguracja)
- Procesor – Intel Core i7-8750H
- Układ graficzny – Nvidia GeForce GTX 1060 + jednostka zintegrowana
- Pamięć – DDR4-2400, 32 GB (maksymalnie 32 GB)
- Matryca – IPS, 15,6 cali Full HD (1920x1080)
- Nośnik danych – do 1 TB HDD, do 768 GB SSD lub do 1 TB HDD + do 512 GB SSD
- Porty - 2xUSB 3.0, 1xUSB typu C, 1xUSB 2.0, 1xHDMI, 2xMini DisplayPort, gniazdo słuchawkowe, gniazdo mikrofonowe, RJ-45, czytnik kart pamięci
- Łączność – karta sieciowa 10/100/1000 Mb/s, Bluetooth, WiFi 802.11 a/b/g/n
- Gabaryty - wysokość: 1,99 cm, szerokość: 35,9 cm, głębokość: 23,6 cm, waga: 2 kg
- Multimedia - touchpad, klawiatura wyspowa, zintegrowana karta dźwiękowa, głośniki stereo HD Audio, wbudowany mikrofon, kamera 720p, podświetlenie klawiatury
- Bateria - litowo-jonowa
- Zastosowanie – laptop do gier, multimedialny
- Cena – 3000-8000 zł
Hyperbook Pulsar Z15 – dostępne konfiguracje
Jak już wspomnieliśmy, przeanalizować należy to, jaka karta graficzna znajduje się w interesującym nas urządzeniu. Możliwości są dwie. Pierwsza, korzystniejsza, związana jest z wykorzystaniem jednostki Nvidia GeForce GTX 1060, która dysponuje aż 6 GB pamięci GDDR5. Do tego dochodzi wysokie taktowanie rdzenia – w edycji standardowej mieści się ono w przedziale od 1506 do 1708 MHz. Karta swoją premierę miała ponad 2 lata temu, jednak nadal jest to niezwykle wydajna jednostka, która radzi sobie z obsługą wszystkich nowych gier komputerowych. I nic nie wskazuje na to, aby w przeciągu najbliższych 2-3 lat miałoby się to zmienić.
W laptopach tańszych znaleźć można natomiast kartę Nvidia GeForce GTX 1050 Ti z 4 GB pamięci GDDR5 i taktowaniem 1493-1620 MHz. Wydajność w porównaniu z jednostką GTX 1060 jest niższa, jednak nadal wystarczająca, by móc cieszyć się rozgrywką na dobrym poziomie. Te najbardziej wymagające produkcje będą musiały jednak zostać uruchomione na średnich lub niskich detalach graficznych.
Jeżeli chodzi o procesory, wyboru nie mamy, jednak nie jest to zła informacja. Producent zdecydował się bowiem na zamontowanie bardzo wydajnego układu Intela ósmej generacji. Mowa o sześciordzeniowym i dwunastowątkowym modelu Intel Core i7-8750H, którego taktowanie mieści się w przedziale od 2200 do 4100 MHz. Gwarantuje to doskonałą moc obliczeniową podczas pracy wielowątkowej, co oczywiście ma ogromne znaczenie w przypadku obsługi najnowszych gier komputerowych.
Podobnie jak wiele innych maszyn gamingowych, laptopy Hyperbook Pulsar Z15 zostały wyposażone w bardzo szybką pamięć RAM typu DDR4. W sklepie znaleźć można modele z 8, 16 lub 32 GB pamięci. Uzupełnieniem specyfikacji technicznej będzie oczywiście dysk twardy. W tym przypadku do wyboru mamy aż 4 konfiguracje – dwie oparte na pojedynczych dyskach HDD lub SSD, a także stanowiące połączenie dwóch dysków (2xSSD lub HDD+SSD).
Hyperbook Pulsar Z15 – wygląd
Laptopy z omawianej serii są jednymi z lżejszych w kategorii gamingowej (ważą zaledwie 2 kg). Wynika to jednak głównie z tego, że obudowa została wykonana całkowicie z tworzyw sztucznych. Przekłada się to oczywiście na jej sztywność oraz dość niską wytrzymałość mechaniczną.
Chcąc ocenić ją wyłącznie pod kątem wyglądu, należy postawić przy niej mały plus. Do czynienia mamy bowiem z bardzo elegancką, stonowana stylistyką, która powinna przypaść do gustu większości graczy. Na dobre słowo zasługuje także zestaw złączy i portów.
Hyperbook Pulsar Z15 – wydajność
Chcąc zapewnić sobie obsługę wszystkich nowych gier z kategorii AAA, należy oczywiście celować w konfiguracje z karta graficzną Nvidia GeForce GTX 1060. Jak już wspominaliśmy, jest to nadal jednostka z wysokiej półki jakościowej, co zresztą potwierdzają uzyskiwane przez nią wyniki w rozmaitych testach wydajnościowych. W programie 3DMark 11 Performance GPU rzeczona jednostka otrzymała średni wynik na poziomie 17287 punktów.
Bardzo dobrze sprawdza się także procesor i7-8750H, należący do najnowszej, ósmej już generacji układów Intela. Na platformie Cinebench R15 przeprowadzone zostały testy, których średnie rezultaty wskazały na 174 punkty w trybie jednowątkowym i aż 1093 punktów w trybie wielowątkowym.
Hyperbook Pulsar Z15 – matryca
Wszystkie laptopy należące do serii Hyperbook Pulsar Z15 zostały wyposażone w 15-calowe matryce IPS, obsługujące rozdzielczość Full HD i wyróżniające się częstotliwością odświeżania na poziomie 60 Hz. Wszystko to sprawia, że omawiane urządzenia zagwarantują odpowiednie doznania wizualne w grach. Sprawdzą się także podczas oglądania filmów wysokiej jakości.
Oczywiście matryce dysponują matowymi powłokami, dlatego też padające na ekran promienie słoneczne nie powinny powodować pogorszenia widoczności generowanych treści.
Hyperbook Pulsar Z15 – klawiatura i touchpad
Laptopy z omawianej serii wyróżniają mechanicznymi klawiaturami, które w grach sprawdzają się doskonale. Oferują nie tylko szybką reakcję, ale również wygodną pracę, co ma ogromne znaczenie w sytuacji, gdy gramy dużo i często. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest dość spory poziom hałasu generowanego przez klawisze.
Warto podkreślić, że klawiatura została wyposażona w kolorowe podświetlenie. Co ważne, może ono zostać skonfigurowane dla każdego klawisza osobno. Dzięki temu gracze mogą łatwo dostosować jej wygląd do swoich preferencji. Wysoko należy ocenić również jakość wykonania gładzika, który dobrze sprawdza się w ramach codziennego użytku.
Hyperbook Pulsar Z15 – wady i zalety
Listę plusów serii gamingowych laptopów Hyperbook Pulsar Z15 należy rozpocząć od wskazania wysokiej wydajności najmocniejszych dostępnych konfiguracji sprzętowych. Zastosowane podzespoły sprawiają, że gracze mogą liczyć na stałą i wysoką liczbę klatek na sekundę w każdej nowej grze.
Wysoki komfort rozgrywki zapewnia także mechaniczna klawiatura, którą znaleźć można w niewielkiej liczbie sprzętów tej kategorii. Producent zadbał o zaimplementowanie inteligentnego podświetlenia klawiszy, które możemy konfigurować zgodnie z naszymi upodobaniami. Po stronie zalet należy zapisać także wysokiej jakości matrycę. Do czego można się przyczepić? Przede wszystkim do niskiej odporności obudowy. Została ona wykonana w całości z tworzyw sztucznych, dlatego też jednostka zasadnicza zbyt łatwo poddaje się wygięciom.
Hyperbook Pulsar Z15 – podsumowanie, czy warto kupić?
Możliwość wykorzystania bardzo wydajnych podzespołów, dobrej matrycy i prawdziwie gamingowej klawiatury zapewniają wyłącznie urządzenia z najwyższej półki. Takim mianem należy określić Hyperbook Pulsar Z15, pomimo pewnych mankamentów. Wszystko to sprawia, że seria jest warta polecenia.
Komentarze (0)