Intel Core i5-7500 - wydajność oraz specyfikacja
Spis treści:
Model i5-7500 należy do kategorii układów uniwersalnych, kierowanych do bardzo szerokiej grupy klientów. Z jego wydajności skorzystają zarówno małe i średnie firmy, jak i profesjonaliści, gracze oraz osoby szukające sprawnego procesora za mniej niż tysiąc złotych. Dokładne zastosowanie urządzenia poznamy po analizie jego parametrów.
Polecane procesory
Intel Core i5-7500 – specyfikacja
Intel Core i5-7500 – zastosowanie
Względem poprzedniej, szóstej generacji, omawiany układ stanowi kolejny krok w przód pod względem nie tylko wydajności, ale również kultury pracy i efektywności energetycznej. Wszystko to sprawia, że jest on montowany w tak dużej liczbie urządzeń.
Cztery fizyczne rdzenie i cztery wątki okażą się przydatne podczas obsługi rozmaitych programów biznesowych, graficznych i projektowych. Procesor nie jest tak wydajny w trybie wielowątkowym jak modele Intel Core i7, jednak mimo tego jego moc obliczeniowa powinna wystarczyć, by cieszyć się również obsługą wielu ciekawych gier komputerowych, także tych najnowszych (pod warunkiem, że zostanie do niego dobrana odpowiednia karta graficzna).
Spore możliwości procesora Intel Core i5-7500 potwierdzają pozostałe parametry. Mowa tu przede wszystkim o częstotliwości taktowania wynoszącej od 3400 MHz do 3800 MHz, a także 6 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu. Do czynienia mamy z typowym układem o współczynniku TDP wynoszącym 65 W – bardzo dobrze sprawdza się zwłaszcza podczas pracy biurowej.
Z procesorem została zintegrowana karta graficzna Intel HD Graphics 630, która oczywiście nie pozwoli na obsługę szczególnie wymagających programów i gier, jednak może stanowić przyzwoitą alternatywę wówczas, gdy zechcemy zaoszczędzić i nie kupować jednostki dedykowanej.
Intel Core i5-7500 – wydajność
Informacje podane wyżej warto potwierdzić poprzez różnego rodzaju benchmarki, które doskonale nadają się do tego, aby nie tylko sprawdzić, co potrafi dany układ, ale również do porównania go z innymi urządzeniami.
Ze wszystkich programów diagnostycznych, sporym zaufaniem cieszy się zwłaszcza platforma Cinebench R15. W testach trybu jednowątkowego omawiany układ uzyskał średnią na poziomie 162 punktów, natomiast w trybie wielowątkowym wyniosła ona 617 punktów. Są to bardzo przyzwoite rezultaty, które potwierdzają uniwersalność układu. Nie powinien mieć on większych trudności z obsługą narzędzi graficznych i projektowych.
Intel Core i5-7500 – porównanie z innymi modelami
Korzystając z danych pochodzących z platform diagnostycznych, możemy sprawdzić, jak procesor i5-7500 sprawdza się na tle innych układów. W naszym zestawieniu pojawiły się procesory Intel Core i3, i5 oraz i7, pochodzące z siódmej i ósmej generacji. Dzięki temu dowiemy się, czy omawiany model nadal jest wart zakupu.
Procesor i5-7500 przegrywa wyłącznie z układem i7, a także modelem i5 z ósmej generacji. Potwierdza to, że nadal jest on wart zakupu, zwłaszcza jeśli nie chcemy wydawać grubo ponad tysiąc złotych.
Intel Core i5-7500 – w jakich komputerach?
Uniwersalny charakter przedstawionego układu sprawia, że jest on montowany w wielu maszynach. Wymienić należy przede wszystkim komputery biznesowe, kierowane do małych i średnich firm, ale również do freelancerów. Do tego wszystkiego dochodzą również maszyny wykorzystywane przez profesjonalistów (np. do obsługi specjalistycznych programów graficznych) i graczy. Procesor doskonale poradzi sobie również podczas codziennego, domowego użytku.
Jaka jest cena za i5-7500? Obecnie wynosi ona około 920 złotych. Jest to więc procesor ze średniej półki cenowej, który nie powinien znacząco zwiększyć ceny całego zestawu komputerowego.
Znajdziesz w Morele
Karty graficzne - Pamięci RAM - Procesory AMD - Procesory Intel - Intel Core i9
Komentarze (0)