Jak mierzymy odzież?

| 0 Komentarzy
Kurtki, bluzy, koszule, koszulki i bezrękawniki mierzone są według jednego schematu.

Podczas pomiaru odzież jest rozłożona w stanie naturalnym - starannie rozprostowana, bez fałd i zagięć. W momencie mierzenia materiał nie jest naciągany, poza delikatnym rozprostowaniem ewentualnych nierówności mogących obniżać dokładność pomiaru. Dzięki temu koszulki męskie oraz damskie zostaną zmierzone prawidłowo.

A – szerokość pod pachami

Punkty pomiaru wyznacza miejsce łączenia szwów korpusu z dolnymi szwami rękawów. Wyznacznikiem punktów zazwyczaj jest punkt styku szwu bocznego z dolnym szwem rękawa. Jeżeli odzież go nie posiada, szerokość mierzona jest od najdalej wysuniętych krawędzi materiału, tuż pod pachą.

B– długość całkowita

Długość całkowitą wyznacza odległość między punktem łączenia kołnierza z ramieniem, a dolną krawędzią przodu. Wydłużony tył nie wpływa na zmianę schematu pomiaru, ponieważ długość całkowita mierzonej odzieży jest tożsama z długością przodu.

C – długość od pachy

Długość od pachy wskazuje na odległość między punktem styku szwu bocznego ze szwem rękawa, a dolną krawędzią mierzonej odzieży. Pomiar prowadzona jest w linii prostej – od punktu do punktu – również w przypadku odzieży posiadającej wcięcie w talii. Koszulki damskie mierzymy w ten sam sposób co męskie. 

D – długość rękawa od pachy

Długość rękawa mierzona jest od punktu łączenia szwów pod pachą do końca rękawa. Pomiar prowadzony jest wzdłuż dolnej krawędzi rękawa, a najczęściej linię pomiaru wyznacza szew. Mankiety są traktowane jako część rękawa i wyznaczają jeden z punktów pomiaru.

E – szerokość u dołu

Dla określenia szerokości dołu mierzona jest dolna krawędź przodu między najbardziej wysuniętymi na zewnątrz punktami. Koszulki dziecięce nie różnią się w tym wypadku od innej odzieży.

Spodnie, spodenki i szorty mierzone są według jednego schematu. Podczas pomiaru odzież jest rozłożona w stanie naturalnym - starannie rozprostowana, bez fałd i zagięć. W momencie mierzenia materiał nie jest naciągany, poza delikatnym rozprostowaniem ewentualnych nierówności mogących obniżać dokładność pomiaru.

A – szerokość w pasie

W trakcie pomiaru zapięte są wszystkie guziki i zamki. Jeżeli spodnie posiadają paski regulujące obwód, mierzona jest maksymalna szerokość pasa.

B– szerokość w biodrach

Szerokość bioder mierzona jest w najszerszym punkcie, tuż nad krokiem.

C – długość całkowita

Długość całkowita mierzona jest wzdłuż bocznej krawędzi spodni. Pomiar zawsze prowadzony jest w linii prostej, także w przypadku profilowanych nogawek spodni

D – długość nogawki od kroku

Długość nogawki od kroku mierzona jest od miejsca zszycia nogawki z krokiem. Pomiar prowadzony jest wzdłuż szwu wewnętrznego nogawki.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:06
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.