Jak podłączyć bojler z wężownicą? Praktyczna instrukcja montażu krok po kroku
Spis treści:
Instalacja bojlera (podgrzewacza pojemnościowego) z wężownicą jest możliwa, nawet ez pomocy fachowca. Zobacz jak to zrobić to krok po kroku.
Samodzielny montaż bojlera – jak to zrobić?
Klucze hydrauliczne, zgrzewarka do rur oraz wiertarka udarowa to podstawowe narzędzia używane w trakcie samodzielnego montażu bojlera. Zawór zwrotny to bardzo ważny element, który pozwala utrzymać ciśnienie w środku bojlera na właściwym poziomie – musi o tym pamiętać każda osoba podejmująca się samodzielnej instalacji. Dzięki niemu nie występuje także cofanie się wody. Reduktor ciśnienia także odgrywa bardzo ważną rolę i stosuje się go przede wszystkim w modelach, gdzie ciśnienie przekracza 4 bary.
Polecane bojlery
Jak podłączyć bojler elektryczny?
Bojler Ariston umożliwia podgrzewanie wody, bez której nie można obejść się w każdym domu. Bojler elektryczny ma wiele korzyści, jednak sam montaż wiąże się z wieloma czynnościami i nieco zaawansowanymi działaniami. Bojler 50 l zostaje przymocowany do muru, ale najpierw trzeba skontrolować jego moc grzewczą. Do montażu używa się kołków, które podtrzymają ciężki bojler oraz wodę, która się w nim znajduje. W trakcie wyboru kołków należy skupić uwagę na dopasowaniu ich do typu ściany (inne modele dla betonu, cegły oraz drewna).
Jeszcze zanim bojler 100 l zostanie włączony, należy napełnić go wodą, odbywa się to przy pomocy otwarcia głównego zaworu wody w miejscu zamieszkania oraz uruchomieniu ciepłej wody w kranie. Bojler Ariston jest pełny, kiedy woda zacznie lecieć. W tym miejscu trzeba już tylko skontrolować, czy wszystkie elementy są szczelne i ustawić temperaturę na właściwym poziomie.
Jak zamontować bojler gazowy?
Bojler 80 l może zostać zastąpiony przez model gazowy. Zimna woda przy pomocy sprytnego urządzenia zmienia swoją temperaturę, co zapewnia szereg korzyści i udogodnień dla właścicieli domu. Bojler gazowy jest łatwy w podłączeniu, gdyż nie trzeba dopasować go do instalacji C.O. Żeby solidnie wykonać to zadanie, należy skorzystać z pomocy gazownika, chodzi o fachowca zatrudnionego w spółdzielni.
Jednak część osób pragnie samodzielnie zamontować wymiennik ciepłej wody. Przepisy prawa zezwalają na takie działania, jednak instalacje gazowe muszą zostać skontrolowane przez specjalistę. Bojler gazowy jest bardzo wydajny i nie stwarza większych trudności, jednak nieszczelna instalacja może przerodzić się w tragedię, dlatego tak ważną rolę odgrywa kontrola. Gorąca woda nie kosztuje tak dużo, jak w przypadku modelu elektrycznego.
Jak podłączyć grzałkę do gazowego podgrzewacza pojemnościowego?
Podłączanie grzałki do gazowego podgrzewacza pojemnościowego polega na wkręceniu jej we właściwe miejsce (otwór z gwintem). W trakcie wkręcania nie czuje się oporu, grzałka wchodzi gładko. Grzałka zazwyczaj występuje razem z termostatem, który nastawia się na wybraną temperaturę. Kiedy znajdzie się ona na miejscu, wystarczy podłączyć ją do gniazdka elektrycznego i upewnić się, że wszystko działa.
O czym należy pamiętać, instalując bojler?
Bojler elektryczny 80 l umożliwia uzyskanie ciepłej wody, jednak musi zostać właściwie podłączony. W trakcie instalacji należy podążać za instrukcją podaną przez producenta oraz kontrolować wszystkie kroki. Po uruchomieniu bojlera trzeba upewnić się, że instalacja nie cieknie i wszystkie części prezentują się nienagannie. Należy mieć na uwadze regularne kontrole, które pozwalają zapobiegać nieszczęściom. Ciśnienie na właściwym poziomie również odgrywa ważną rolę, dlatego warto nabyć specjalny reduktor ciśnienia.
Znajdziesz w Morele
bojlery Galmet - bojlery Biawar - bojlery 5 L - bojlery 30 L - bojlery pionowe
Komentarze (0)