Zdążysz przed pierwszą gwiazdką!

Gwarancja dostawy przed Świętami!

Więcej informacji

Jak wybrać kartę WIFI? Jaka najlepsza? Jaki zasięg?

| 0 Komentarzy
Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze karty WiFi. Poznaj najważniejsze informacje i dane techniczne.

Komputer stacjonarny WiFi, laptop oraz wiele pozostałych urządzeń, które obsługują komunikację bezprzewodową, mogą bardzo szybko i sprawnie łączyć się z siecią. Przed zakupem powinniśmy jednak dokładnie zapoznać się ze specyfikacją techniczną.

Polecane karty sieciowe Wi-Fi

Jaką kartę Wi-Fi wybrać? Na co zwracać uwagę?

Przed zakupem karty WiFi do komputera lub laptopa powinniśmy zwrócić uwagę na poszczególne elementy specyfikacji technicznej. Dzięki temu będziemy mogli podjąć trafną decyzję zakupową. Oto szczegółowe informacje.

  • Moc anteny – parametr ten ma kluczowy wpływ dla komfortu pracy. Antena WiFi do komputera powinna zapewnić stabilne połączenie. Moduł USB WiFi z anteną o mniejszej mocy może sprawdzić się znakomicie, jeśli w pobliżu znajduje się router WiFi Przy czym warto postawić na wysokiej klasy urządzenie (np. router na kartę SIM).
  • Liczba anten – im więcej anten posiada odbiornik WiFi do PC lub laptopa, tym wyższą prędkość gwarantuje karta sieciowa. Warto sięgać po urządzenia, w których znajduje się więcej niż jedna antena WiFI USB.
  • Możliwość wymiany anteny – poszczególne modele pozwolą na wymianę anteny na bardziej czułą. Takie rozwiązanie może oferować przede wszystkim karta sieciowa bezprzewodowa wewnętrzna.
  • Gniazdo na antenę – możliwość instalacji dodatkowej anteny na pokładzie odbiornika WiFi w laptopie będzie doskonałym rozwiązaniem na poprawę mocy sygnału.
  • Zasięg – parametr niezwykle istotny, zwłaszcza gdy router SIM znajduje się z dala od urządzenia. Zarówno karta WiFi do laptopa, jak i urządzenie WiFi w komputerze stacjonarnym powinno zapewnić nam najwyższy komfort korzystania z internetu. O parametrach zasięgu wiele mówią poniższe standardy.

Asortyment produktów jest bardzo szeroki. Przed zakupem każdego z nich powinniśmy zapoznać się z opisem, gdzie zamieszczono pełną specyfikację techniczną. Należy ją dokładnie przeanalizować, aby sprawdzić, czy dany model znajdzie zastosowanie w naszych urządzeniach. Pomocne będą również opinie użytkowników.

Co to jest karta WiFi?

To funkcjonalne urządzenie znalazło szerokie zastosowanie wśród użytkowników, dla których liczy się przede wszystkim prostota i komfort obsługi. Karta WiFi to bezprzewodowa karta sieciowa, która gwarantuje odbiór i przesył danych przez internet. Urządzenia te wykorzystują różne standardy komunikacji. Mogą to być karty WiFi – USB lub MicroUSB (adaptery WiFi), a także urządzenia, które wykorzystują złącze PCI Express.

Karta sieci bezprzewodowej oferuje niższy transfer danych, niż połączenie kablowe. Jednak rozwiązanie to ma wiele zalet. Nie tylko zmniejszymy ilość kabli, ale również będziemy mogli korzystać z sieci w każdym pomieszczeniu. Karta sieciowa WiFi to bardzo uniwersalne urządzenie. Podłączymy je do laptopa, komputera stacjonarnego, telewizora, konsoli do gier oraz wielu innych sprzętów, które obsługują kompatybilne standardy.

Rodzaje kart Wi-Fi

Zanim sięgniemy po kartę WiFi do laptopa lub komputera stacjonarnego, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Karta sieciowa USB różni się konstrukcją i specyfikacją od karty wewnętrznej, choć pełnią te same funkcje. Poznaj najważniejsze szczegóły.

  • karta zewnętrzna WiFi – to najczęściej odbiornik WiFi USB. Te niewielkie i kompaktowe urządzenia zyskały duże uznanie wśród klientów. Jednak konstrukcja nie jest zbyt trwała, gdyż styki mogą być podatne na uszkodzenia. Decydując się na moduł WiFi USB, musimy również pamiętać, że wiele modeli ma problem z niewystarczającym zasięgiem. W konstrukcji urządzenia znajduje się również antena WiFi. Do laptopa czy komputera stacjonarnego taki sprzęt pasuje idealnie.
  • karta wewnętrzna WiFi – karta WiFi do komputera stacjonarnego może zostać podłączona przez wejście PCI Express. To doskonałe rozwiązanie dla naszego peceta, które zapewnia stałe połączenie.

Modem WiFi USB będzie świetnym rozwiązaniem, jeżeli chcemy używać go do wielu sprzętów. To niewielkie i wszechstronne urządzenie, lecz niezwykle ważnym elementem będzie mocna antena WiFi wbudowana w konstrukcję. Możemy bez trudu podłączyć adapter WiFi USB do komputera stacjonarnego, aby następnie umieścić go w gnieździe laptopa. Natomiast karta zewnętrzna sprawdzi się świetnie na pokładzie pecetów. Niska awaryjność i stabilne połączenie to zalety, dla których warto po nią sięgnąć.

W przypadku połączenia przez standard PCI Express, warto wybrać urządzenie, w którym będzie zainstalowana zewnętrzna antena WiFi do komputera stacjonarnego. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się stałym połączeniem z internetem bez problemów z uzyskaniem mocy sygnału. Oczywiście należy odpowiednio zabezpieczyć naszą sieć, a czasem również dostęp do komputera. Doskonałym rozwiązaniem będzie klucz USB. WiFi natomiast należy chronić mocnym hasłem.

Do jakich urządzeń podłącza się kartę Wi-Fi?

Karta WiFi może zostać podłączona do wielu urządzeń, jednak to laptopy i komputery stacjonarne są najczęściej wykorzystywane. Oto garść szczegółowych informacji.

Karta WiFi – laptop

Urządzenie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku starszych laptopów. Nowe notebooki z reguły wyposażone są w moduł WiFi. Zdarza się jednak, że może ulec uszkodzeniu. Zewnętrzna karta sieciowa w takim przypadku sprawdzi się idealnie.

Karta WiFi – komputer stacjonarny

Najlepszym rozwiązaniem będzie wysokiej klasy karta sieciowa wewnętrzna. To doskonała propozycja, aby uzyskać satysfakcjonującą siłę sygnału i stabilne połączenie. Początkujący użytkownicy powinni zapoznać się z poradnikiem – jak połączyć komputer stacjonarny z WiFi. To niezwykle prosta operacja, która nie potrwa długo.

bulb-learn-more-section-icon

Nie brakuje również użytkowników, którzy na pokładzie telewizora instalują karty sieciowe. Warto podkreślić, że na rynku znajdziemy specjalne adaptery, dedykowane właśnie tym urządzeniom. Jeśli decydujemy się na model uniwersalny, powinniśmy sprawdzić, czy jest on kompatybilny z naszym telewizorem. Szczegóły na ten temat znajdziemy w opisach produktów i na stronie producenta.

Ile kosztuje karta Wi-Fi?

Rozpiętość cenowa omawianych modeli jest naprawdę spora. Za najtańszą kartę USB WiFi zapłacimy około 30 zł. W ofercie znajdziemy również profesjonalne sprzęty, za które przyjdzie nam zapłacić ponad 1000 zł. Wiele zależy od parametrów urządzenia, a także renomy producenta. Optymalnym rozwiązaniem będzie zakup karty ze średniej półki cenowej (ok. 120-300 zł). W tej cenie otrzymamy model, który świetnie nadaje się do użytku domowego.

Udostępnij
4,2
5 ocen
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:12
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.