Jak wybrać telewizor hotelowy? Jaki najlepszy? - pomagamy wybrać.

| 0 Komentarzy
Telewizor do hotelu powinien spełniać określone kryteria. Jak wybrać najlepszy telewizor hotelowy?

Wybór telewizora wiąże się z wieloma wątpliwościami. W sprzedaży można znaleźć zróżnicowane modele o różnorodnych parametrach. Jeszcze trudniej jest dokonać selekcji, gdy urządzenie nie będzie użytkowane w domu lecz w hotelu lub pensjonacie. Telewizor hotelowy – co to jest? Czym się różni od zwykłego odbiornika TV? Na co zwrócić uwagę i jak wybrać telewizor hotelowy?

Polecane telewizory

Jaki telewizor będzie najlepszy do hotelu?

Telewizory są obecne w większości hoteli, pensjonatów i w kwaterach prywatnych na wynajem. To powszechne i niemal standardowe wyposażenie pokoju lub apartamentu. Choć teoretycznie w tej roli można zastosować niemal dowolny telewizor, to jednak szczególnie godną uwagi opcją są telewizory hotelowe.

Dlaczego w ogóle należy zastanowić się nad wyborem urządzeń dedykowanych branży hotelarskiej? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Telewizory hotelowe charakteryzuje odpowiednia funkcjonalność oraz możliwości techniczne, które raczej nie są wykorzystywane w urządzeniach typowo domowych.

Telewizor hotelowy a zwykły – kluczowe różnice:

  • W telewizorach hotelowych obecny jest tryb hotelowy. Tryb hotelowy w TV umożliwia udostępnianie konkretnych funkcji i programów i personalizowanie wielu innych ustawień.
  • Telewizor do hotelu może dysponować dodatkowymi zabezpieczeniami antykradzieżowymi.
  • Tryb hotelowy w telewizorze może umożliwić przygotowanie powitania dla gości, jak również wyświetlanie innych materiałów reklamowych placówki hotelowej lub firm współpracujących.

Wybór telewizora do pokoju hotelowego nie oznacza, że jedyną możliwością jest zakup urządzenia z biznesowej półki. Z powodzeniem można w tym wypadku zastosować także telewizor dedykowany użytkownikom prywatnym, choć w większych obiektach turystycznych będzie to mniej komfortowe.

Telewizory standardowe są za to chętnie wybierane do kwater prywatnych, mieszkań na wynajem i tym podobnych obiektów noclegowych.

Co to jest tryb hotelowy?

Wiele modeli telewizorów posiada tak zwany tryb hotelowy. Na czym polega tryb hotelowy? Dokładna funkcjonalność tego trybu zależy od konkretnego modelu urządzenia, ale do najczęściej spotykanych funkcji należą:

  • Opcje ustawienia maksymalnej głośności telewizora – zapobiegają przenikaniu dźwięków telewizora do sąsiednich pomieszczeń. Dzięki temu goście o różnych upodobaniach i potrzebach nie będą sobie nawzajem przeszkadzać zbyt głośnym ustawieniem odbiorników.
  • Blokowanie dostępu do części ustawień – uniemożliwia wprowadzanie istotnych zmian, które mogłyby rozstroić odbiornik albo utrudnić korzystanie z niego.
  • Udostępnianie płatnych kanałów dla gości.

Zastanawiając się nad tym, jaki telewizor do hotelu wybrać, warto więc zwrócić uwagę na urządzenia oferujące tryb hotelowy. Są one świetnie przystosowane do użytkowania przez gości hotelowych, a możliwość zastosowania blokad lub udostępnienia dodatkowo płatnych treści to dodatkowe atuty.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze telewizora hotelowego?

Kryteria wyboru telewizora do hotelu lub pensjonatu są wygórowane. Kluczową kwestią jest obecność trybu hotelowego i możliwości, jakie ten tryb stwarza, ale to nie wszystko. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na poniższe parametry:

  • Wielkość ekranu – kluczowe kryterium przy wyborze telewizora dla użytkowników prywatnych oraz biznesowych. W hotelach wielkość telewizora ma również niebagatelne znaczenie. W niewielkich pokojach sprawdzą się mniejsze urządzenia, a wszędzie tam, gdzie pozwala na to miejsce można sięgnąć po większe ekrany. Najczęściej wybierane rozwiązanie to telewizor 32 cale hotelowy albo telewizor 40 cali hotelowy. Większe urządzenia bywają kupowane do apartamentów, mieszkań na wynajem i pomieszczeń o dużym metrażu.
  • Jakość obrazu – wpływa na nią rozdzielczość ekranu, matryca urządzenia i zastosowane technologie. Gdy priorytetem jest niska cena, dobrym wyborem będzie urządzenie oferujące rozdzielczość Full HD i dysponujące matrycą LED. W przypadku, gdy liczy się najwyższa jakość i oczarowanie gości bogatym wyposażeniem pokoi, warto rozważyć telewizor hotelowy z dużym ekranem, rozdzielczością 4K i ewentualnie z matrycą OLED.
  • Klasa energetyczna – ma duże znaczenie w hotelach, gdyż często telewizory w tych obiektach funkcjonują w wielu pomieszczeniach przez wiele godzin każdego dnia. Najwyższa klasa energetyczna to A++, ale dobrym wyborem będą także telewizory o klasie A+ oraz A.
  • Jakość wykonania oraz design – nowe modele będą charakteryzowały się smuklejszą obudową i estetyką wykończenia. To istotne w branży hotelarskiej, gdyż znacząco podnosi prestiż obiektu.
  • Opcje ustawień – możliwość personalizowania listy kanałów przez konkretnych gości, możliwość tworzenia listy kanałów w oparciu o zainteresowania i język, którym posługują się użytkownicy – te funkcje wydają się być szczególnie istotne w telewizorach hotelowych.
  • Powitanie gości – telewizory hotelowe oferują możliwość ustawienia powitania. Zaraz po włączeniu odbiornika, na ekranie pojawia się na przykład logotyp hotelu i informacja dla gości.
  • Zabezpieczenia antyogniowe i antykradzieżowe – to szczególnie istotne cechy telewizorów hotelowych. Zabezpieczenie utrudnia ewentualną kradzież lub dewastację urządzenia.
  • Funkcjonalność – warto rozważyć zakup telewizora Smart TV z funkcją hotelową. Goście zyskają wówczas także dostęp do szeregu aplikacji, z których będą korzystać np. po zalogowaniu na własne konto w konkretnych programach i usługach (np. w Netflix).
  • Cena – jeśli chodzi o telewizor do hotelu, cena może mieć kluczowe znaczenie, a szczególnie wówczas, gdy trzeba kupić wiele odbiorników do każdego z pokoi. Telewizory hotelowe ceny mają uzależnione od parametrów. Za urządzenia LCD lub LED o rozdzielczości Full HD trzeba zapłacić zaledwie kilkaset złotych, ale już telewizory 4K będą zdecydowanie droższe.
  • Marka – warto zwrócić uwagę na renomę producenta. Telewizor Samsung hotelowy, telewizor LG hotelowy, Philips lub Sony zazwyczaj okazuje się bardziej funkcjonalny niż urządzenie mniej znanej firmy. Nie bez znaczenia jest też to, jakie funkcje oferuje tryb hotelowy w konkretnych urządzeniach. Tryb hotelowy LG może nie być identyczny, jak tryb hotelowy Sony lub tryb hotelowy Samsung – dokładne informacje o funkcjonalności poszczególnych urządzeń można znaleźć w specyfikacji technicznej i w instrukcji użytkowania urządzenia.

Wiele telewizorów posiada tryb hotelowy, a przez to niektórzy użytkownicy mają wątpliwości, czy telewizor hotelowy do domu to dobry wybór. Tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by w domowym zaciszu korzystać z telewizora z tym trybem (tryb można uruchomić lub wyłączyć w zależności od potrzeb).

0

4,6
4 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 01:25
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.