Jak założyć folię ochronną na telefon?
Spis treści:
Przyklejanie folii na wyświetlacz wymaga precyzji, dobrego oka i płaskiej, czystej powierzchni. Aby prawidłowo zamontować ochronę ekranu, należy przede wszystkim kupić odpowiednią folię do danego modelu smartfonu. W zestawie najczęściej znajduje się wilgotna chusteczka, która przyda się przy montażu, w celu dokładnego oczyszczenia przedniej szybki. Jeśli nie ma jej w zestawie, przygotuj ściereczkę z mikrofibry.
Dodatkowe narzędzie, które może być przydatne przy mocniejszym dociśnięciu i równomiernym naklejeniu części ochronnej do urządzenia, to rakla. Jeśli nie posiadasz tego narzędzia, możesz użyć również ściereczki z mikrofibry. Skoro masz już wiedzę na temat niezbędnych przyborów potrzebnych do montażu zabezpieczenia, przejdźmy do tego, jak założyć folię ochronną na ekran telefonu? Znajdź płaską powierzchnię z wolną przestrzenią. Może to być blat biurka czy stół, na którym będzie dostateczna ilość miejsca.
Jak założyć folię na ekran smartfonu?
Przetrzyj dokładnie wybraną powierzchnię z kurzu, tłustych plam, tak, aby była całkowicie czysta. Zadbaj również o dobre oświetlenie. Poza światłem umieszczonym na suficie, które może okazać się niewystarczające, warto włączyć dodatkową lampkę na biurku. Wyjmij folię z opakowania i przyłóż do przedniej części urządzenia w celu przymiarki. Sprawdź, czy na pewno będzie pasować. Kolejnym krokiem jest przygotowanie smartfonu. Wyłącz urządzenie, aby komunikaty podświetlające ekran nie rozpraszały Cię.
Połóż go płasko, ekranem do góry i przetrzyj za pomocą ściereczki z płynem odtłuszczającym, która znajduje się w zestawie. Możesz również użyć ściereczki z mikrofibry lekko nasączonej płynem do czyszczenia matryc. Ekran na koniec tej operacji musi pozostać suchy i czysty. Następnie przyłóż delikatnie folię ochronną, nie dotykając czystego wyświetlacza. Sprawdź, gdzie znajduje się dolna, a gdzie górna krawędź zabezpieczenia, zobacz czy otwory na głośnik, czy klawisz nawigacyjny pasują i przede wszystkim, czy przymierzasz folię dobrą stroną.
Na zabezpieczeniu znajdują się naklejki. Numer jeden bądź start to opisy dla tej, która będzie od strony przyklejanej bezpośrednio do ekranu. Jeśli masz za sobą przymiarki, wiesz, że element zabezpieczający pasuje, to możesz przystąpić do naklejenia go. W tym celu odklej do połowy zabezpieczającą folię z numerem jeden. Przy dobrym świetle, ostrożnie i powoli spasuj odbezpieczoną część folii z brzegiem urządzenia, z uwzględnieniem wszelkiego rodzaju szczelin na głośnik czy klawisz nawigacyjny.
Jeśli złapałeś brzeg urządzenia, delikatnie przyklejaj dalszą część, centymetr po centymetrze, przesuwając się ku przeciwległemu brzegowi. W miarę jak łączysz zabezpieczenie z ekranem, odczepiaj zabezpieczającą folię od spodu. Tym sposobem starannie przykleisz całą okleinę ochronną. Następnie przyjrzyj się jej uważnie przy świetle. Pod powierzchnią osłony mogą pojawić się pęcherzyki powietrza. Należy je usunąć za pomocą plastikowej rakli. Możesz również użyć w tym celu ściereczki z mikrofibry.
Technika pozbywania się pęcherzyków jest następująca — zacznij od środkowej części ekranu, przyciskając raklę pod kątem 45 stopni — mocno, ale z wyczuciem. Następnie dalej przyciskając narzędzie, staraj się wypchnąć pęcherzyki do zewnętrznych krawędzi. Czynność powtarzaj, aż pęcherzyki znikną. Jeśli nie możesz się ich pozbyć, spróbuj je zniwelować w ten sam sposób, używając ściereczki, która radzi sobie świetnie z pozostającymi małymi bańkami z powietrzem.
Jeśli w dalszym ciągu nie znikną, odklej delikatnie zabezpieczenie od strony, gdzie jest pęcherzyk tylko do jego fragmentu i postaraj się przykleić go ponownie, cały czas pamiętając o tym, że rozprowadzasz klej do zewnątrz. Po pozbyciu się bąbelków z powietrzem odklej ostrożnie folię, która znajduje się z drugiej strony zabezpieczenia. Rób to delikatnie, gdyż zbyt mocne szarpnięcie może naruszyć naklejoną szybkę. Po zdjęciu tej drugiej folii z osłony przetrzyj naklejone zabezpieczenie ściereczką. Całość powinna być już gotowa.
Nie ma żadnych różnic w tym, jak naklejać folię na telefon Huawei, a jak na Samsunga, czy modele innych marek. Stosując odpowiednie zasady, a przede wszystkim wykonując kolejne czynności starannie, już po pierwszym razie będziesz wiedzieć jak założyć folię na telefon dotykowy bez większych problemów, a czynność ta nie zajmie Ci dłużej niż 10 minut. Prawidłowo przyklejone zabezpieczenie lepiej ochroni smartfon nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również poprawi jego estetykę przy dłuższej eksploatacji.
Polecane folie ochronne do telefonu
Rodzaje folii na telefon
Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów zabezpieczeń ekranu na smartfon. Folia poliwęglanowa na telefon to najtańsze rozwiązanie, ale również mniej skuteczne w ochronie wyświetlacza przed upadkami z wysokości. Bardziej chroni przed zarysowaniami ekranu oraz zabrudzeniem. Skutecznie maskuje niedoskonałości, które powstały na ekranie przed jej umieszczeniem. W przypadku zrzucenia urządzenia z poziomu wyższego niż metr od podłogi jest duża szansa, że nie ochroni szklanego ekranu przed rozbiciem.
Folia hybrydowa to lepsza ochrona ekranu przed rozbiciem po upadku z wysokości, natomiast gorsza osłona przed zarysowaniami. Kolejny rodzaj zabezpieczenia to folia hydrożelowa. Dzięki zewnętrznej antystatycznej powłoce oddala od telefonu kurz. Dodatkowo, dzięki termoaktywnej formule, małe zarysowania poddane oddziaływaniu ciepła znikają samoczynnie z hydrożelowej osłony. Najtwardsza jest folia TPU. Posiada odporność na odkształcenia i wszelkiego rodzaju zarysowania. Stanowi najsolidniejszą ochronę spośród wymienionych rodzajów folii przed rozbiciem szybki.
Przed czym folia ochroni telefon?
Folia to podstawowa osłona przed kurzem oraz zabrudzeniami ekranu. Zastosowanie jej na pewno zapobiega rysowaniu się wyświetlacza. Folia hydrożelowa oraz wykonana z termoplastycznego poliuretanu chroni przed pęknięciami szybki w przypadku upadku z wysokości czy uderzenia innym przedmiotem. Jeśli zastawiasz się, czy jest różnica jak założyć folię hydrożelową na telefon w stosunku do innego rodzaju folii, odpowiedź powinna być uspokajająca – nie ma różnicy. Wybierz odpowiednie zabezpieczenie dla Twojego urządzenia bez obawy o montaż.
Czy warto założyć folię ochronną na telefon?
Zdecydowanie warto stosować folie i szkła ochronne do telefonów. 3mk jest głównym producentem tych zabezpieczeń, a produkty tej firmy odznaczają się bardzo dobrą jakością i trwałością. Dzisiejsze smartfony mają bardzo drogie ekrany, niestety również czułe na uszkodzenia. Lepiej je chronić niż wymieniać. Folie i szkła ochronne do telefonów Samsung znajdziesz w asortymencie 3mk, który posiada również ochronę dla smartfonów innych wiodących marek.
Folie i szkła ochronne do telefonów Xiaomi można dostać u producenta, ale będą to rekomendowane produkty 3mk, które również kupisz w naszym sklepie. Podobnie w sytuacji, gdy wybierasz folie i szkła ochronne do telefonów Huawei. Jeśli się zastanawiasz nad kupnem zabezpieczenia do swojego smartfonu, to lepiej nie odkładaj tej decyzji na później. Taka ochrona ma same atuty, możliwe, że uratuje Twój telefon przed uszkodzeniem. Sam montaż wykonasz bez większego problemu.
Komentarze (0)