Jak założyć nóż do maszynki do mięsa?

| 0 Komentarzy
Maszynki do mielenia do tej pory kojarzyły nam się z naszymi babciami.

Te sprzęty nazywane są również szlifierkami lub młynami do mięs. Wiadome jest jedno, jest to na pewno sprzęt dobry i profesjonalny, a dzięki temu, że zazwyczaj jest żeliwny, jest on niezwykle trwały. Tego typu maszynki wymagają jednak regularnego specjalnego traktowania, o ile chcesz, aby długo Ci służyły. Poza dokładnym ich oczyszczeniem powinieneś też wiedzieć, jak założyć do niej noże. Jak sama nazwa wskazuje, maszynka służy do mielenia, to dlatego jedną z głównych części i komponentów jej mechanizmu jest nóż.

W jaki sposób założyć noże do maszynki do mięsa?

Odpowiada on za jakość mielenia produktu. Jeśli nieprawidłowo go zainstalujesz, to Twoje mięso nie będzie dobrze zmielone. Oczywiście urządzenie i jego mechanizm zadziała, ponieważ za pomocą śruby produkt przepchnie się dalej, ale wtedy nie uzyskamy odpowiedniego efektu. Aby zrozumieć, jak zabrać się za montaż noży do maszynki do mięsa, musisz dowiedzieć się, z jakich części się składają. Pewnie już łapiesz się za głowę, jednak nie martw się, bo jest to dość proste.

Niezależnie od modelu, młynki mają tę samą zasadę działania, a znajdujące się w ich środku części są praktycznie identyczne. Producenci co prawda mogą zabrać się za poprawienie obudowy, mogą też zmienić rodzaj mocowania na wygodniejszy lub użyć innego materiału, jednak wewnętrzna część pozostaje taka sama.

Polecane maszynki do mięsa

Po której stronie włożyć nóż do maszynki do mięsa?

Jeśli posiadasz maszynę elektryczną, to wał śrubowy jest zainstalowany w obudowie urządzenia, a nóż należy umieścić na cieńszym końcu wału. Duże znaczenie ma prawidłowa lokalizacja noża. Wypukła część powinna być wewnątrz i płaska na zewnątrz. Następnie element tnący powinieneś przymocować do siatki, z której na końcu wydostaje się zmielone już mięso.

Maszynka do mięsa ręczna wymaga zamocowania noża dopiero po zamontowaniu wału śrubowego w obudowie (pamiętaj też, że każdy nóż jest zamienny). Wał śrubowy ma grubszą i cieńszą stronę. Nóż zamontowany jest na tej cieńszej. Tutaj również płaska strona noża powinna być skierowana na zewnątrz, a na końcu znajdować powinno się sitko. Gotowe, teraz możesz mielić do woli, pamiętaj jednak by od czasu do czasu naostrzyć noże, aby móc dalej ich używać.

Wyżej opisaliśmy jak krok po kroku zająć się instalacją noży w maszynkach, czy to ręcznej, czy elektrycznej. Bardzo ważne jest jednak, aby pamiętać, że nóż zawsze powinien zostać zamontowany w cieńszej/węższej części wału. Przykładowo maszynka do mięsa Philips należy do tych elektrycznych i w niej noże są zazwyczaj skierowane ku dołowi, a tradycyjne, ręczne maszynki mają wały wysunięte bardziej do przodu. Jest to jednak bardzo łatwy i intuicyjny mechanizm, z którym poradzi sobie naprawdę każdy laik.

Kolejną bardzo istotną informacją jest samo ułożenie noża. Pamiętaj, aby płaska strona noża zawsze skierowana była na zewnątrz. Jeśli po zamontowaniu wszystkich części maszynka nie działa lub źle mieli, wróć do punktu pierwszego. Prawdopodobnie gdzieś popełniłaś błąd.

Czy zakładanie noży do maszynki jest bezpieczne?

Chcieć, to móc – tak zawsze mawiały nasze babcie. Jest w tym nieco prawdy. To samo tyczy się zakładania noży do maszynki do mielenia. Pamiętaj, aby odpowiednio przygotować się do tego zadania. Zazwyczaj usterki spowodowane są robieniem czegoś na siłę, a ważne jest to, aby wiedzieć, że twórcy wszelkich urządzeń starają się wykonać je tak, by jak najprościej je zamontować w naszych domach, idealnym przykładem dokładności i prostoty w montażu jest maszynka do mięsa Tefal.

Aby założyć nóż, wystarczy delikatnie, krok po kroku, wykonywać punkty z instrukcji. Jeśli będziesz robić to jak należy, nigdy nie powinna stać Ci się krzywda. Jeśli chcesz kupić maszynkę do mięsa, to wiedz, że inwestujesz we własny sprzęt, dzięki któremu możesz być pewien, że mięso, które mielisz, nie ma dziwnych dodatków. Decydując się na maszynkę ręczną, musisz być gotowy na to, że będziesz musiał kręcić kołowrotkiem, by uruchomić napęd Twojej maszynce.

Obie maszynki, czy to elektryczna, czy ręczna, to cichy i mocny sprzęt, który warto wybrać jeśli zależy Ci na zdrowym i domowym jedzeniu. Tutaj powinna zainteresować Cię na przykład maszynka do mięsa Sencor. Aby zmielić mięso, nie musisz wcale wkładać w to dużo siły, nie będzie Cię to więc wiele kosztować. A jeśli zastanawiasz się, czy taka maszynka łatwo się psuje, to zdecydowanie musimy Cię od tej myśli oddalić. Ze względu na mocny materiał, z którego jest wykonana, rzadko kiedy się psuje, a jeśli już trzeba będzie coś naprawić, to zazwyczaj wystarczy po prostu odrdzewić części i na tym się kończy.

Ile zajmuje nałożenie noża do maszynki do mięsa?

Nałożenie noża do maszynki nie zajmuje wcale wiele czasu. Jest to czynność, którą wykonasz dosłownie w parę chwil. Nie jest to także nic trudnego, więc na pewno sobie z tym szybko poradzisz. Wcale nie jest tak trudno łączyć ze sobą wszystkie potrzebne elementy, ponieważ, jak mogłeś przeczytać wcześniej, jest to bardzo intuicyjne, co łatwo udowodni Ci maszynka do mięsa Hendi.

Zapewne zastanawia Cię też aspekt mycia lub wielkości maszynek do mięsa. Na rynku są oczywiście różnej wielkości urządzenia, jednak maszynki do mięsa nie zajmują zbyt wiele miejsca w kuchni. Poza tym aktualnie można kupić zarówno stojącą, jak i taką mocowaną do stołu czy blatu. Jest to też urządzenie na każdą kieszeń, tak jak na przykład maszynka do mięsa Bosch. A jeśli chcesz swoją maszynkę umyć, to już doskonale wiesz, że jej części można bardzo łatwo rozkręcić, więc i jej czyszczenie staje się łatwiejsze.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 12:36
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.