Zdążysz przed pierwszą gwiazdką!

Gwarancja dostawy przed Świętami!

Więcej informacji

Jak zmienić zwykły telewizor w Smart TV? Czy warto?

| 7 Komentarzy
Sposoby na rozszerzenie funkcjonalności starych telewizorów. Sprawdź jak zmienić swój sprzęt w Smart TV.

Współczesne telewizory, co do zasady, wyposażone są we wszystkie niezbędne funkcje Smart TV. Oprócz absolutnie podstawowych modeli, praktycznie każdy telewizor, jaki możemy kupić, oferuje połączenie z internetem i możliwość instalacji najpopularniejszych aplikacji, które zapewniają dostęp do największych serwisów VoD, takich jak Netflix, HBO Max, Prime Video czy rodzimy Player.

Co jednak w sytuacji, gdy do dziś korzystamy ze starszego telewizora i z różnych powodów nie chcemy wymienić go na nowszy model? Taki stan rzeczy wcale nie musi oznaczać rezygnacji z dobrodziejstwa, jakim jest Smart TV. Wystarczy bowiem, że zaopatrzymy się w odpowiednie urządzenie, jakim jest przystawka Smart TV. Może to być, dla przykładu, jedna z najpopularniejszych tego typu konstrukcji, na czele z Xiaomi Mi Box i Google Chromecast. Identyczną rolę spełnia również przystawka Apple TV. Co bardzo istotne, wcale nie są to szczególnie drogie urządzenia. W niektórych przypadkach może okazać się, że już kwota około 200 złotych wystarczy, by zmienić starszy telewizor w Smart TV.

W niniejszym materiale przyjrzymy się temu, jakie wybrać urządzenie do telewizora, żeby był internet. Telewizor bez Smart TV? Wystarczy niewielka kwota, by dać mu drugie życie.

Co to jest Smart TV?

Choć na pierwszy rzut oka odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista, w rzeczywistości wcale nie musi tak być. By można było mówić o prawdziwym Smart TV, telewizor bądź przystawka Smart TV muszą spełniać kilka kryteriów, z których najistotniejszym jest dostęp do internetu. Wszystkie treści, do jakich dostęp zapewnia urządzenie Smart TV, są dostępne za pośrednictwem sieci internet. W sytuacji, gdy połączenia sieciowego zabraknie, praktycznie każde rozwiązanie Smart TV staje się bezużyteczne.

Następnym krokiem do świata Smart TV są dedykowane aplikacje, które pozwolą na korzystanie z najpopularniejszych usług VoD i innych platform z treściami multimedialnymi. Mowa tu nie tylko o wspomnianych wyżej usługach Netflix, HBO Max, Prime Video czy Player. Popularnych serwisów jest zdecydowanie więcej, na czele z Apple TV, YouTube czy Polsat Box. Urządzenie Smart TV może również odtwarzać muzykę, chociażby z najpopularniejszej na rynku usługi Spotify.

Sprzęt Smart TV, z uwagi na zainstalowany system operacyjny, to również możliwość instalacji innych aplikacji, a nawet gier. Najpopularniejsze z nich służą chociażby do zastąpienia tradycyjnego programu TV. Smart TV może być zatem cennym wsparciem dla posiadanej telewizji naziemnej, kablowej czy satelitarnej. Dodatkowo, dzięki technologii grania w chmurze, rozwiązania Smart TV mogą zmienić zwykły telewizor w konsolę do gier, na której zagramy nawet w najbardziej wymagające gry AAA.

Najpopularniejsze systemy operacyjne, jakie znajdziemy w przystawkach Smart TV, to Android TV (Xiaomi Mi Box, Google Chromecast) i tvOS (Apple TV). Z kolei w telewizorach dominują systemy Android TV (Sony, Philips, Xiaomi i inni), Tizen (Samsung) i webOS (LG).

Smart TV Box, taki jak Xiaomi Mi Box czy Apple TV, oferuje również możliwość bezprzewodowego przesyłania obrazu ze smartfona. Jest to możliwe dzięki wbudowanej usłudze Chromecast (urządzenia z Android TV) bądź AirPlay (Apple TV).

Przystawka Smart TV do telewizora – co wybrać?

Jak ze starego telewizora zrobić smart TV? Sposobów na to jest kilka, z czego wszystkie sprowadzają się do zakupu dedykowanego urządzenia, które po podłączeniu do gniazda HDMI zapewni dostęp do treści multimedialnych, które chcielibyśmy oglądać. Przyjrzyjmy się zatem najpopularniejszym urządzeniom tego typu i sprawdźmy, co potrafią w rzeczywistości. Które z nich będzie najlepszym wyborem? To już zależy od indywidualnych preferencji użytkownika, jednak poniższe wskazówki mogą okazać się przydatne.

  • Smart TV Box – to urządzenie, które w zdecydowanej większości przypadków korzysta z systemu operacyjnego Android TV. Właściwie jedynym wyjątkiem jest tu Apple TV, gdzie znajdziemy system tvOS. Spośród wszystkich urządzeń, które służą zmianie starszego telewizora w Smart TV, to właśnie Smart TV Box jest najbardziej funkcjonalny. Niektóre z nich to prawdziwe centra domowej rozrywki, mimo że ich zakup nie należy do najdroższych. Typowy Smart TV Box posiada gniazdo HDMI do podłączenia telewizora, a także gniazdo zasilania, przy pomocy którego podłączymy go do gniazdka. Sporo modeli tego typu posiada również, poza łącznością WiFi, również gniazdo sieci przewodowej, by móc korzystać z internetu nawet tam, gdzie łączność bezprzewodowa jest niedostępna. Smart TV Box posiada również moduł Bluetooth, przy pomocy którego można połączyć go z pilotem zdalnego sterowania. Bluetooth przyda się również do sparowania przystawki z padem, jeśli będziemy chcieli na niej grać. Najbardziej rozbudowane przystawki Smart TV Box posiadają również wejście antenowe, ponieważ są wyposażone w tuner DVB-T i DVB-T2.

Największym atutem rozwiązania typu Smart TV Box jest system operacyjny. Szczególnie warto przyjrzeć się temu, co oferuje Android TV Box, taki jak Xiaomi Mi Box czy równie popularny Canal+ Box. Dzięki temu, że w jego pamięci zainstalowano system operacyjny Android TV, zyskujemy dostęp do bardzo wielu aplikacji opracowanych z myślą o telewizorach. Obsługujemy je przy pomocy dołączonego do Android TV Box pilota zdalnego sterowania. Dodatkowo wiele tego typu urządzeń posiada również możliwość sterowania przy pomocy komend głosowych. Smart TV Box jest zatem rozwiązaniem kompleksowym i rekomendowanym niemal zawsze, kiedy chcemy korzystać ze Smart TV na starym telewizorze.

  • Odtwarzacz multimedialny – przystawka do telewizora może również przybrać zupełnie inną formę, niż pudełko, które położymy obok odbiornika. Może być urządzeniem zdecydowanie mniejszym, wyglądającym jak nieco większa pamięć USB. Niektóre urządzenia, jak na przykład Google Chromecast, mają z kolei okrągły kształt. Niezależnie jednak od tego, jak wyglądają, korzysta się z nich bardzo podobnie. Wystarczy podłączyć takie urządzenie do wolnego gniazda HDMI w telewizorze, a następnie udostępnić zasilanie przy pomocy gniazda USB. Można w tym celu wykorzystać zasilacz, który znalazł się w opakowaniu z odtwarzaczem multimedialnym.Gdy go brakuje, można posłużyć się portem USB w telewizorze, albo typową ładowarką do smartfona.

Co do zasady, funkcjonalność odtwarzacza multimedialnego tego typu jest bardzo zbliżona do tego, co oferuje Smart TV Box. Różnice bardzo często sprowadzają się do szczegółów, takich jak wydajność sprzętu. Nie jest to jednak regułą. Może się okazać, że jeden z dostępnych Dongle TV, jak często nazywane są urządzenia multimedialne, będzie lepszym wyborem niż typowy Smart TV USB. Bardzo wiele zależy od stosunku ceny do oferowanych możliwości, a nierzadko okazuje się, że rozwiązania tego typu są tańsze. Dla przykładu, odtwarzacz multimedialny Xiaomi Mi TV Stick jest tańszy do Xiaomi Mi Box.

Podobnie jak Smart TV Box, odtwarzacze multimedialne w podłużnej czy okrągłej formie mogą służyć do bezprzewodowej transmisji obrazu ze smartfona, by wyświetlić na telewizorze dokładnie to samo, co widzimy na ekranie telefonu czy tabletu.

  • Xiaomi Mi Box to z kolei urządzenie, które zasługuje na osobny akapit. Wszystko dlatego, że spośród rynkowej konkurencji jest to rozwiązanie zdecydowanie najbardziej popularne, zwłaszcza w Polsce. Co o tym zdecydowało? Przede wszystkim właściwie wzorowy stosunek ceny do oferowanych możliwości. Co ciekawe, zwłaszcza w wersji Xiaomi Mi Box 4K, jest to urządzenie dość często łączone nawet z nowszymi telewizorami, które posiadają własne systemy Smart TV. Dlaczego tak? Chociażby po to, by rozbudować możliwości telewizora o możliwości systemu Android TV. Zdarza się bowiem, że wymagana aplikacja jest dostępna na Android TV, ale nie ma wersji dedykowanej systemom Tizen czy webOS.

Choć Xiaomi Mi Box jest najpopularniejszy, nie zawsze będzie jednak optymalnym wyborem dla każdego użytkownika. Wybierając urządzenie Smart TV należy porównać możliwości rozwiązania Xiaomi z tym, co oferuje Google Chromecast. Może się okazać, że sprzęt od Google wypadnie lepiej. Warto również zwrócić uwagę na Canal+ Box, czyli przystawkę Smart TV z wbudowanym tunerem DVB-T2.

Przystawki Smart TV – najważniejsze parametry techniczne

Choć przystawka Smart TV to jedno z tańszych urządzeń, jakie możemy podłączyć do telewizora, nie oznacza to, że nie powinniśmy zwracać uwagi na jej parametry. Może się bowiem okazać, że niektóre modele okażą się zbyt mało wydajne, by korzystanie z nich było bezproblemowe i komfortowe. Rzućmy zatem okiem na to, co warto wziąć pod uwagę kupując Smart TV Box.

  • Podzespoły – choć to dość ogólne pojęcie, to właśnie od absolutnych podstaw należy zacząć, gdy szukamy przystawki, która zmieni telewizor bez Smart TV w domowe centrum rozrywki. Najistotniejsze parametry to procesor i pamięć operacyjna. Naturalnie, byłoby dobrze, gdyby procesor był jak najszybszy, a pamięci RAM było jak najwięcej. Wszystko po to, by móc komfortowo przełączać się między otwartymi aplikacjami. Zacinający się sprzęt może bowiem skutecznie odebrać przyjemność z oglądania ulubionego filmu czy serialu.
  • Procesor – to właśnie procesor najmocniej wpływa na wydajność przystawki multimedialnej. Warto zatem, by było to układ minimum dwurdzeniowy. Procesor o zbyt małej wydajności może sprawić, że treści nie będą wyświetlane płynnie, co może poważnie irytować. To szczególnie istotne w sytuacji, gdy szukamy Smart TV Box obsługującego rozdzielczość większą niż Full HD. Do tego, by komfortowo korzystać z rozdzielczości 4K potrzebujemy odpowiednio wydajnego sprzętu.
  • GPU – kiedy warto zwrócić uwagę na to, jaki układ graficzny znalazł się w urządzeniu Smart TV? Chociażby wtedy, gdy planujemy wykorzystywać je również do gier. Są bowiem przystawki, które służą także do grania. Mowa tu chociażby o takich propozycjach, jak NVIDIA Shield TV. Naturalnie, im mocniejsze GPU, tym lepiej.
  • Pamięć RAM – tu również im więcej, tym lepiej. Im więcej pamięci RAM oferuje nasza przystawka, tym płynniejsze będzie przełączanie się między otwartymi aplikacjami. W przypadku, gdy RAMu jest mało, praktycznie każda aplikacja będzie za każdym razem uruchamiana od nowa, co znacząco spowalnia korzystanie z urządzenia. Obecnie rozsądne minimum dla przystawki Smart TV to 2 GB RAM. Są również modele z 1 GB RAM, jednak należy wziąć pod uwagę, że zadowolą wyłącznie niewymagających użytkowników.
  • Pamięć flash – teoretycznie im więcej pamięci na dane użytkownika, tym lepiej, jednak w przystawkach Smart TV nie jest to najistotniejszy parametr. Co do zasady, pamięć wewnętrzna jest nam potrzebna wyłącznie do tego, by zainstalować ulubione aplikacje. Rzadko zdarza się, by było ich na tyle dużo, że zbyt mały rozmiar pamięci na dane stanie się problemem.
  • Zewnętrzny dysk twardy – niektóre przystawki oferują gniazdo USB, do którego można podłączyć zewnętrzny dysk twardy. Można to zrobić chociażby po to, by móc nagrywać programy emitowane w telewizji naziemnej. Tego typu urządzeń jest jednak na rynku bardzo mało. Opcja podłączenia zewnętrznego dysku może przydać się również do tego, by móc obejrzeć filmy czy zdjęcia, które zostały na nim zapisane.
  • Obudowa – to istotne kryterium zwłaszcza wtedy, gdy wybranym urządzeniem jest Smart TV Box. Jeśli przystawka Smart TV ma leżeć w widocznym miejscu, tuż obok telewizora, powinna prezentować się jak najlepiej. Owszem, tego typu urządzenia, co do zasady, są dość dyskretne, jednak nie jest to reguła.
  • Forma – najpopularniejszą formą przystawki Smart TV jest box, czyli urządzenie wolnostojące. Są również przystawki wpinane bezpośrednio do gniazda HDMI, najczęściej określane jako stick lub dongle. Specyficzną formę ma z kolei Google Chromecast, który jest okrągły. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze? To już kwestia w zupełności indywidualna.
  • Podłączenie – przystawka smart TV, co do zasady, posiada tylko dwa gniazda. Pierwsze z nich to gniazdo HDMI, przy pomocy którego łączymy ją z telewizorem, a drugie to USB służące do zasilania urządzenia. Zdarza się również, że przystawka dysponuje wejściem USB do podłączenia dysku zewnętrznego, czy czytnikiem kart pamięci. W warstwie bezprzewodowej przystawka Smart TV powinna posiadać WiFi do podłączenia internetu i Bluetooth do sparowania z pilotem zdalnego sterowania czy padem.
  • Funkcje i obsługiwane aplikacje – to w dużej mierze zależy od zastosowanego systemu operacyjnego. W przypadku przystawki z Android TV zyskamy dostęp do aplikacji dla tego systemu, a także do możliwości bezprzewodowego przesyłania obrazu z telefonu z Androidem. Z kolei przystawka Apple TV udostępnia aplikacje dla tvOS, a także wspiera standard bezprzewodowej łączności z iPhone’ami, iPadami i MacBookami – AirPlay.
  • Dodatki – jednym z najpopularniejszych dodatków, jaki może znaleźć się na wyposażeniu przystawki do telewizora, jest tuner DVB-T2. Pozwala on na wykorzystanie tego samego urządzenia zarówno do odbioru treści dostępnych w internecie, jak i nadawanych za pośrednictwem telewizji naziemnej.
  • System operacyjny – jak wspomnieliśmy wyżej, najpopularniejsze systemy dla przystawek telewizyjnych to Android TV i tvOS. O ile nie korzystamy z urządzeń z ekosystemu Apple, zdecydowanie popularniejszym wyborem jest pierwsza opcja.

  • Tuner telewizyjny – to również opcja, o której już wspominaliśmy. Wybierając przystawkę z tunerem telewizyjnym należy jednak pamiętać o tym, by był to dekoder pozwalający na odbiór telewizji w najnowszym standardzie, czyli DVB-T2. Dekoder z samym DVB-T już dziś nie pozwala na oglądanie większości kanałów, a za niedługo stanie się zupełnie bezużyteczny.

Jak działa TV Box? Czy warto kupić?

Przystawka Smart TV Box to urządzenie bardzo proste w instalacji i konfiguracji. Wystarczy takie urządzenie wyjąć z pudełka, podłączyć do telewizora i źródła zasilania, a następnie przejść przez krótki konfigurator. Całość trwa maksymalnie kilka minut. Co istotne, większość przystawek posiada fabrycznie zainstalowane podstawowe oprogramowanie, w tym najbardziej popularne aplikacje, co jeszcze bardziej upraszcza proces pierwszego uruchomienia urządzenia.

  • Czy warto decydować się na taki sprzęt? Zdecydowanie tak. To najprostszy, najtańszy i najszybszy sposób, by naszemu telewizorowi, który nie posiada wbudowanego Smart TV, zapewnić drugie życie i kolejne lata eksploatacji. Telewizor bez Smart TV nie będzie dłużej problemem, ponieważ przystawka pozwoli na uruchomienie najpopularniejszych usług, takich jak Netflix, Prime Video, Viaplay, HBO Max itp.
  • Ile trzeba zapłacić za przedstawione wyżej urządzenia? To jedna z najlepszych informacji, jakich można dowiedzieć się z niniejszego materiału. Urządzenia Smart TV należą bowiem do jednych z najtańszych, jakie podłączamy do telewizora. Podstawowe rozwiązanie Smart TV USB, takie jak Xiaomi Mi TV Stick, to koszt około 200 złotych. Bardziej zaawansowane urządzenia z Android TV kosztują między 300 a 400 złotych. Naturalnie, to o wiele taniej, niż w przypadku zakupu nowego telewizora.

Co istotne, przystawka Smart TV Box nie jest jedynym wyjściem, by rozszerzyć możliwości multimedialne starego telewizora. Jakie podłączyć urządzenie do telewizora, żeby był internet? Może to być równie dobrze laptop, który też posiada gniazdo HDMI. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić komputer mini PC, który wyglądem bardzo przypomina USB Stick. Zasadniczą różnicą jest system operacyjny, którym w przypadku komputera jest Microsoft Windows.

Jak działa Google Chromecast? Czy warto kupić?

Co do zasady, bardzo podobnie jak TV Box. W rzeczywistości są to bowiem bardzo zbliżone urządzenia, o praktycznie identycznej funkcjonalności. Google Chromecast również podłączamy do gniazda HDMI w telewizorze, by następnie przejść podstawową konfigurację i połączyć sprzęt z domową siecią WiFi. Nie jest to nic trudnego, dlatego każdy, kto kiedykolwiek obsługiwał smartfon czy komputer z internetem poradzi sobie bez trudu.

Czy warto kupić Google Chromecast? Jak najbardziej. Kosztuje tyle samo co większość rozwiązań Smart TV Box, a pochodzenie bezpośrednio od Google to gwarancja stabilności systemu i aktualizacji przez wiele lat. Nie dziwi zatem wcale, że Google Chromecast to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań, stanowiących odpowiedź na pytanie jak ze starego telewizora zrobić Smart TV.

Ile kosztuje Google Chromecast? W zależności od wersji (Full HD albo 4K) to koszt odpowiednio około 200 złotych i 400 złotych.

Jak działa Xiaomi Mi Box? Czy warto kupić?

Xiaomi Mi Box to urządzenie, które już zostało opisane w niniejszym materiale. To typowy Smart TV Box, który z uwagi na atrakcyjną cenę i niezłą specyfikację techniczną zdobył wielką popularność. Czy to wystarczy, by zasłużył na rekomendację?

Zdecydowanie tak. Xiaomi Mi Box to jedno z najlepszych rozwiązań, gdy chcemy dodać naszemu starszemu telewizorowi nowe, współczesne możliwości. Nie kosztuje fortuny, a mimo to oferuje niemal wszystko to, co najnowsze systemy Smart TV. To przystawka wyposażona w platformę Android TV i wbudowany Chromecast, dzięki czemu można mówić o niej jako o rozwiązaniu kompleksowym.

Opisane wyżej rozwiązania to przykład na to, jak niedużym kosztem można zmienić stary telewizor w Smart TV. Wystarczy jedno z nich, by cieszyć się dostępem do najpopularniejszych platform z domową rozrywką.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Tunery TV - Odtwarzacze DVD - TV Stick

5,0
6 ocen
7 komentarzy
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (4)

Myślę że należałoby również omówić jaka jest jakość wyświetlanego obrazu... dla przykładu czcionka i jakość obrazu przy wykorzystaniu dongle jest często niskiej jakości (słabo renderowana) i przy małej czcionce prawie nieczytelna... nie wiem czy taki sam efekt jest w tv box?
szkoda że zupełnie pomija się popularne rozwiązania slimstick z windows 10 opierające się na technologii Intela. Fakt nie ma tam androida, ale to co oferuje nawet najtańsze slimstick z windows 10, w połączeniu z technologią PIP Samsunga ( wyświetla dwa obrazy jednocześnie ) jest chyba zdecydowanie wygodniejsze?
Ja myślę że problemem jest wolny Internet, Ja mam wystarczająco szybki Internet, a z tego co mi wiadomo dongle dostosowuje się automatycznie do wyświetlania najlepszej jakości i u mnie nie ma problemu z wyświetlaniem, wszystko jest w wysokiej jakości, pozdrawiam
Kupiłem taka przystawkę M12 Ocla Core. Co to za badziewie nawet nie chce opisywać.To jest takie mułowate,że cholera człowieka bierze zanim coś pojawi się na TV. Pilot działa tylko w poziomie i pionie,cos niebywałe.Kupiłem mała klawiaturkę również nie spełnia moich opczekiwań.Strony internetowe ładują sie w nieskończonośc. Wywaliłem około 400 zł. i przktycznie trzeba to wywalić do kosza.
Nie radzę nikomu tego badziewia kupować.Z innymi typami będzie podobnie. Wystarczy popatrzeć na filmiki YT w tym temacie.
Jak na razie nic dobredo w tej materii nie stworzono.No chyba kompe podłaczyć po HDNI z TV i wtedy można sie cieszyć.Ale czy to ma sens?Chyba zastosować rabezpiery 3,może to by spełniało zadanie. Ale nie próbowałem.
Racja ja również miałem kilka TV Boxów i takich za 200 zł i tych najdroższych za ok 600 zł. Ostatnim zakupem była nVidia shield TV. Oprócz przyzwoitej i żwawej pracy systemu nie znalazłem w niej nic ciekawego. Może dlatego że nie jestem graczem. Jest to bowiem sprzęt kierowany głównie do tej grupy klientów. Ubogi sklep play a raczej jego imitacja skutecznie mnie do niej zniechęciła. Cały szum i reklama wokół android TVBoxów to marketingowe oszustwo i wciskanie ludziom bezwartosciowego złomu od którego lepszy jest każdy tablet czy smartphone, którego swoją drogą również możemy podpiąć pod TV. Czekam aż ukaże się na rynku jakiś dobry sprzęt godny uwagi wtedy dopiero się zdecyduję. Na razie pozostaje przy moim Smart TV Samsung. Pozdrawiam
Dla wszystkich zainteresowanych kupnem jakiegokolwiek TVBox android. Przewinęło mi się przez ręce kilka egzemplarzy. Od najdroższych czyli nVidii Shield TV po cuda typu TX9 PRO rodem z Chin. Podsumujmy: Jeśli chodzi o nVidie to jej wydajność oraz kultura pracy pozostawia baaaaardzo daleko w tyle innych producentów. Natomiast podstawową i niestety największą jej wadą jest zamknięty i dość ubogi system. Żeby pobrać jakąkolwiek aplikację spoza sklepu trzeba było się nieźle na gimnastykować. Jakoś obrazu i dźwięku bardzo dobra. Natomiast jeśli chodzi o TVBoxy nawet te najlepiej wyposażone dla przykładu H96 Max z 6 rdzeniowym procesorem Rockchip 3399 i najmocniejszym układem graficznym (oczywiście poza Tegrą X1 w Shieldzie) jak również te słabsze oparte na procesorach Amlogic nawet z 4GB pamięci RAM powiem tak: NIGDY WIĘCEJ!!!! Mój Smart TV pracuje płynniej niż te badziewia! Te specyfikacje to tylko reklamowy kit! Mam TV 65 cali i przy tej rozdzielczości to co oferują nawet najlepsze Boxy z kraju żółtych rączek to epoka kamienia łupanego! To jak cofnąć się w czasie z 4K do DVD! Wniosek: Albo dobry TV albo nVidia nic innego nie wchodzi w grę. Pozdrawiam
Dla osób pragnących wysokiej jakości playera z funkcjami Smart, polecam odtwarzacze firmy Dune. Trochę inny budżet niż android, ale odtwarzają nawet pliki Blu-Ray ISO w 4K
Specjalista Morele | 14:00
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.