Jak zrobić podstawę pod parasol ogrodowy?

| 0 Komentarzy
Podstawa pod parasol ogrodowy umożliwia zachowanie stabilności i ułatwia używanie.

Duży parasol ogrodowy wymaga odpowiedniej podstawy, dzięki której będzie stabilny i zmniejszy się ryzyko uszkodzenia konstrukcji. Jeszcze przed przystąpieniem do budowy warto poznać najbardziej istotne parametry. Można udać się do sklepu i wybrać podstawkę, jednak bardziej satysfakcjonujące będzie wykonanie jej we własnym zakresie. Należy koncentrować się na sporej wadze, co sprawi, że parasol nie odleci w trakcie wietrznych dni. Doskonale, kiedy podstawka np. pod parasole ogrodowe VidaXL posiada kółka, dzięki czemu można ją przewozić z miejsca na miejsce, zamiast samodzielnie przenosić duży ciężar. Wkręcenie podstawy w ziemię to także opcja warta uwagi.

Jak zbudować podstawkę pod parasol ogrodowy?

Aby zrobić samodzielnie podstawkę pod parasole ogrodowe Uniprodo, należy w pierwszej kolejności skontrolować materiały, które znajdują się w domowym zaciszu albo garażu. Płytki styropianu okażą się najbardziej przydatne. Aby obciążyć podstawę, można wykorzystać ciężkie kamienie znajdujące się w ogrodzie lub przy obejściu domu. Jednak wspomniana płyta musi mieć odpowiednią wagę, w przeciwnym wypadku zwieją ją silniejsze powiewy wiatru.

Do przygotowania podstawy można również używać drewnianych palet, które świetnie się sprawdzą. W pierwszej kolejności wycina się odpowiedni kształt, a następnie należy przygotować dziurę, do której zostanie włożona noga parasola. Parasole plażowe charakteryzują się lekką konstrukcją, dlatego prezentują się bardzo atrakcyjnie w ogródku, ale wymagają bardzo mocnej podstawy. Dlatego niezbędne jest zabezpieczenie palet przy pomocy piasku, wody czy kamieni. Naturalny i bardzo atrakcyjny wygląd gwarantowany.

Polecane parasole ogrodowe

Z czego zrobić podstawę pod parasol ogrodowy?

Parasole ogrodowe Doppler prezentują się bardzo atrakcyjnie na samodzielnie wykonanych podstawach. Do ich przygotowania można użyć wielu materiałów, jednak warto skoncentrować się na ich trwałości. Wykorzystuje się do tego na przykład płytki styropianu albo palety drewniane, które posłużą również do wykonania pozostałych mebli ogrodowych. Taki wybór pozwoli uzyskać spójny charakter i harmonię, która doskonale łączy się z otaczającą naturą. Parasol można rozkładać, jeśli warunki atmosferyczne tego wymagają, a także chować przed silnym wiatrem i deszczem. Natomiast dobrej jakości podstawa może pozostać na dworze, jednak pod warunkiem, że drewniane palety zostały wzbogacone o warstwę impregnatu.

Parasole ogrodowe Beliani doskonale prezentują się, kiedy łączy się je z betonową wylewką. To trwała podstawa, jednak parasol znajduje się w jednym miejscu i nie ma możliwości przenoszenia go. Parasole plażowe, które bardzo często znajdują swoje miejsce w przydomowych ogródkach, można regulować i obracać, co sprawia, że dostosowuje się je do kąta padania promieni słonecznych. Wylewka, która tworzy podstawę, powinna mieć minimum kilkanaście centymetrów i posiadać otwór na rurkę parasola. To dobre rozwiązanie dla osób budujących bądź remontujących dom, bo taką konstrukcję warto wcześniej wpisać w plan.

Parasole ogrodowe VidaXL stanowią cenne wyposażenie zielonej strefy, jednak warto upewnić się, że w trakcie przygotowywania podstawki korzysta się z najlepszej jakości materiałów. Może chodzić o wytrzymałe drewniane palety, którym nie szkodzi ani woda, ani piasek. Oba surowce zapewniają obciążenie, stabilność parasola i jednocześnie pozwalają zaoszczędzić sporą sumkę pieniędzy, którą w pozostałych przypadkach należy przeznaczyć na gotową podstawę.

Jakie narzędzia potrzebne są do zrobienia podstawy pod parasol ogrodowy?

Parasole ogrodowe Uniprodo prezentują się bardzo atrakcyjnie, jednak aby spełniały swoją funkcję, trzeba pomyśleć także o właściwej podstawie. Nowoczesny i jednocześnie solidny model powstaje nie tylko przy pomocy doskonałej jakości materiału, lecz także odpowiednich narzędzi i metod. Często właściciele domów mają wszystkie potrzebne rzeczy, jednak brakuje im czasu oraz chęci. Najbardziej wytrzymałe podstawy powstają z granitu, stali powlekanej oraz włókna szklanego. To najlepszej jakości materiały, które jednak wymagają starannej obróbki oraz wiążą się ze sporymi wydatkami.

Do wykonania podstawy z betonu wystarczy prostokątny otwór w ziemi, który należy zalać. Nie można zapomnieć o pozostawieniu otworu na nogę parasola. Do wykonania wszystkich czynności potrzeba odpowiednich narzędzi. Szlifierki przydadzą się, kiedy podstawa będzie wykonana z drewna, dzięki czemu palety pozostają idealnie gładkie oraz zyskują bardzo atrakcyjny wygląd. W dalszej kolejności wkrętarki posłużą wkręcenia śrub, a wiertarka pozwoli przygotować otwory (nawet w betonie), co przyda się w najtrwalszych podstawach.

Parasole ogrodowe Doppler to nieodłączny element w trakcie sezonu letniego, jednak wymagają stabilnej podstawy. Właściciele posesji, którym zależy na zaoszczędzeniu pieniędzy, mogą ją wykonać we własnym zakresie. Jednak wymaga to czasu i chęci, gdyż bardzo ważne jest stworzenie trwałej i solidnej konstrukcji, która nie załamie się pod wpływem silnych wiatrów, albo ulewnych deszczy. Bardzo dobrze jest zastosować kółka, dzięki którym podstawę można przewozić z miejsca na miejsce i warto o tym pomyśleć jeszcze przed przystąpieniem do pracy.

Czym obciążyć parasol ogrodowy?

Parasole balkonowe prezentują się bardzo atrakcyjnie zarówno na tarasach, jak i w ogródkach. Jednak aby cieszyć się ich zaletami przez dłuższy czas, trzeba mieć na uwadze, że czasza musi zostać zamontowana do stabilnej i trwałej postawy. Coraz większą popularnością cieszą się parasole na wysięgniku. W ich przypadku podstawa, która jest obciążona przy pomocy użytych materiałów, nie zajmuje dużo miejsca i prezentuje się bardzo atrakcyjnie, jednak samodzielne wykonanie jest bardzo skomplikowane, wymaga specjalistycznych narzędzi, drogich materiałów i umiejętności.

Obciążyć parasol powinien każdy użytkownik, gdyż warunki atmosferyczne mogą zmienić się na przestrzeni zaledwie kilku minut. Jeśli parasole plażowe znajdują się rozłożone w ogródku i zacznie wiać silny, porywisty wiatr albo pojawi się ulewny deszcz, ryzyko zniszczenia jest bardzo duże. Najbardziej popularnym obciążnikiem jest woda. Dzięki niej podstawa zdecydowanie zwiększa swoją masę, co sprawia, że nie porusza się i stabilnie utrzymuje parasol.

Z kolei obrotowy model wygląda doskonale oraz zyskuje dodatkową trwałość, kiedy zostanie obciążony piaskiem. Jego waga jest zbliżona do wody, jednak to opcja preferowana przez większość właścicieli. Po zakończonym sezonie letnim wystarczy wysypać piasek i przechować go do następnego lata, gdyż jego konsystencja oraz waga nie zmienia się, nawet z upływem czasu. Spore grono użytkowników parasoli decyduje się na obciążniki betonowe. To dobre rozwiązanie, kiedy parasol pozostaje w jednym miejscu i nie zostaje przesuwany. To najtrwalszy sposób utrzymania podstawy, jednak wymaga dokładnego przemyślenia, w którym miejscu stanie parasol.

Czy warto samemu zrobić podstawkę pod parasol ogrodowy?

Parasole ogrodowe Beliani prezentują się bardzo atrakcyjnie i stanowią bardzo cenny dodatek do ogrodu. Jednak trzeba pomyśleć nie tylko o wyglądzie, gdyż liczy się przede wszystkim funkcjonalność i stabilność. Drewniany parasol ogrodowy powleczony materiałem to bardzo delikatna konstrukcja, która może ulec szybkiemu uszkodzeniu, dlatego podstawka musi zostać wykonana z trwałych i solidnych materiałów. Tego zadania można się podjąć w domowym zaciszu.

Słoneczny i ciepły dzień to idealny czas na relaks w ogrodzie, jednak jest to niemożliwe bez podstawki i parasola. Kiedy podstawa zostanie wykonana we własnym zakresie, trzeba liczyć się z jej nieprecyzyjnym wyglądem. Używa się do tego palet albo tradycyjnych desek, co sprawia, że model zdecydowanie odbiega od wersji widywanych w sklepach. Oprócz gorszej prezencji trzeba też mieć na uwadze, że domowe podstawy nie są tak wytrzymałe, jak chociażby granit, który służy podstawowy materiał używany przez producentów.

Domowe podstawy wyglądają gorzej i nie służą tak długo, jak kupione modele, jednak nie można zapominać o projekcie wykonanym z betonu. To najtrwalszy materiał, jaki można dostać, i sprawdza się przede wszystkim u osób, które wykonują remont domu albo zaczynają jego budowę. Podstawa znajduje się wtedy na stałe w jednym miejscu. Ich największą zaletą jest oszczędność pieniędzy, gdyż większość materiałów i potrzebnych narzędzi znajduje się w garażu, ewentualnie można je nabyć za niewielkie pieniądze.

Aby zrobić podstawę do parasola we własnym zakresie, należy posiadać ku temu predyspozycje, dzięki czemu całość prezentuje się atrakcyjnie i nie pogarsza wyglądu przydomowej przestrzeni relaksu. Wymaga też wiele czasu, gdyż każdy krok powinien zostać dokładnie przemyślany, narzędzia i materiały przygotowane, a dopiero później połączone w jedną całość. Zrobienie podstawy może stać się źródłem radości oraz satysfakcji, jednak tylko pod warunkiem, że osoba, która podejmuje się tego zadania, ma sporo wolnego czasu i chęci.

5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 04:12
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.