Jak zrobić sok z buraków z wyciskarki wolnoobrotowej? Poznaj nasze przepisy!
Spis treści:
Niestety, w swojej najbardziej tradycyjnej, czyli gotowanej formie – nie ma już aż tylu wartości, ile znajduje się przed ugotowaniem. Z kolei jedzenie go, gdy jest całkowicie surowy – nie każdemu jest “w smak”. Co zatem zrobić, aby cieszyć się jego właściwościami, a jednocześnie interesującym smakiem, który wręcz zachęca do skosztowania kolejnej szklanki? Odpowiedź stanowi świeżo wyciskany sok z buraka.
Nie wiesz, jak go zrobić? Sprawdź ten krótki poradnik, w którym pokażemy Ci ten proces – dosłownie krok po kroku. Na końcu znajdziesz również kilka przepisów, które z pewnością warto sprawdzić!
Polecane wyciskarki wolnoobrotowe 4Swiss
Jak przygotować świeży sok na bazie buraków – bezpośrednio w wolnoobrotowej wyciskarce?
Wystarczy, że wykonasz te 3 proste kroki, które opisaliśmy poniżej.
Krok 1: przygotuj buraki
Postaraj się wybrać dorodne i twarde okazy. Następnie umyj je dokładnie pod bieżącą wodą i pokrój, które zmieszczą się w otworze Twojej wyciskarki wolnoobrotowej. Weź pod uwagę, że burak jest jednocześnie twardym, ale i bardzo soczystym warzywem. Aby nie sprawiał problemów podczas wyciskania – dopilnuj, aby do pojemnika trafiły drobne kawałki.
Ważne: buraków przeznaczonych na sok nie musisz obierać. Wystarczy, że dopilnujesz, aby były czyste i wolne resztek, chociażby ziemi.
Krok 2: wyciśnij sok
Uruchom wyciskarkę i poczekaj kilka chwil, aż warzywo zamieni się w strumień odżywczego, zdrowego i ciekawego w smaku – soku.
Krok 3: smakuj!
Tak przygotowany sok z pomocą wyciskarki możesz wypić od razu lub schować do lodówki, aby sięgać po niego zawsze, gdy najdzie Cię ochota. Powolny proces wyciskania znacznie wydłuży jego termin przydatności do spożycia.
Przepisy na sok z buraków z wyciskarki
Sok z buraka ma bardzo charakterystyczny smak, który nie dla każdego jest w pełni odpowiedni. Jeśli nie chcesz rezygnować z tego napoju tylko z uwagi na ten aspekt – pamiętaj, że możesz go wzbogacić o dodatkowe składniki.
W roli takich “poprawiaczy” smaku idealnie odnajdą się, chociażby: marchewki lub jabłka, które w połączeniu z burakami stworzą nie tylko odżywczą, ale również przyjemnie słodką kompozycję. Wystarczy, że je umyjesz, pokroisz na mniejsze kawałki i wrzucisz do wyciskarki – razem z burakami.
Jeśli nie masz ich akurat “pod ręką” – Twój sok na bazie buraków możesz uzupełnić o miód. Taka kompozycja zyska nie tylko lepsze walory smakowe, ale będzie stanowiła ciekawe rozwiązanie pomagające w pozbyciu się kaszlu.
Alternatywą dla wyżej wymienionych pomysłów na “dosłodzenie” wyrazistego buraczanego soku, może okazać się wciśnięcie do niego odrobiny soku z cytryny, która jest dodatkowym źródłem witaminy C. O ile oczywiście preferujesz takie orzeźwiające smaki!
Jaka wyciskarka będzie idealna do przygotowania soku z buraka?
Skuteczne wyciśnięcie tak twardego warzywa (jednocześnie nie tracąc jego wartości odżywczych), wymaga nie tylko odpowiedniego zapasu mocy, ale przede wszystkim – zastosowania właściwej (niskiej!) prędkości obracania. Jeżeli zależy Ci na połączeniu tych 2 elementów, ale zwłaszcza tym, aby Twój sok był pyszny i zdrowy – rozwiązanie mogą stanowić nasze wydajne wyciskarki wolnoobrotowe 4Swiss. W naszym e-sklepie oferujemy szeroki wachlarz urządzeń, które łatwo dopasujesz do swoich potrzeb oraz możliwości. Różnią się cenami, jednak każde z nich łączy fakt, że z powodzeniem pozwolą Ci komponować smaczne, odżywcze oraz pełne witamin i minerałów – soki z buraków. Jeżeli nie wiesz, którą wybrać – z pomocą przyjdzie Ci ten ranking wyciskarek wolnoobrotowych 2023.
Znajdziesz w Morele
Sokowirówki - Wyciskarki do cytrusów - Blendery - Blendery kielichowe - Roboty kuchenne
Komentarze (0)