Jaka deskorolka do 200 zł? Jaką wybrać dla dzieci?

| 0 Komentarzy
Deskorolki przeżywają drugą młodość. Klasyczne deskorolki zostają wypierane przez nowe deski.

W artykule skupimy się na deskorolkach w kwocie do 200 złotych. Podpowiemy, na co możemy liczyć, wydając na deskę 200 złotych, określimy polecane modele w tym przedziale cenowym oraz napiszemy, na co zwrócić uwagę wybierając deskorolki do 200 złotych.

Deskorolka do 200 złotych - która najlepsza dla dziecka?

Wydając 200 złotych na deskorolkę, możemy liczyć na całkiem przyzwoity sprzęt, który będzie trwały, wytrzymały, a przede wszystkim wygodny i funkcjonalny.

Deskorolki w tym budżecie to zwykle longboardy, fiszki oraz cruisery. Nie liczmy, że za 200 złotych kupimy profesjonalną deskę do tricków lub szalonej jazdy miejskiej. Kwota ta jednak pozwoli nam na wybór dobrej deski, zarówno dla dorosłych, jak i młodych skaterów.

Kupując deskorolkę do 200 złotych, zwykle będziemy mogli wybierać między barwnymi deskami z ciekawymi grafikami i całkowicie standardowym osprzętem. Deskorolki składają się z deski, traków, kółek, łożysk i śrub. Zwykle kółka w deskorolkach do 200 złotych posiadają twardość na poziomie około 99A, standardowe łożyska ABEC-3 lub ABEC-5, czasem ABEC-7, a także klasyczne wymiary, które jednak powinniśmy dopasowywać do wzrostu oraz wieku dziecka.

Warto pamiętać, że deskorolki fiszki służą do miejskiej jazdy po równym terenie. Mieszczą się do plecaka, są niezwykle lekkie, a także mobilne. Mogą służyć jako doskonały środek transportu dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Deskorolki longboardy to o wiele większe deski, których długość może dochodzić nawet do 1,5 metra. Głównie służą do zjazdów z gór po równym asfalcie. Są ciężkie, toporne oraz niewygodne w transporcie. Longboardy mogą rozpędzić się nawet do prędkości powyżej 100 km/h.

Deskorolki klasyczne to najbardziej uniwersalny typ desek. Mogą służyć zarówno do przemieszczania się po mieście, jak i do wykonywania tricków w skateparkach lub miejskiej aglomeracji.

Polecane deskorolki do 200 zł

Polecane modele deskorolek do 200 złotych

Modele desek, które możemy polecić w kwocie do 200 złotych to fishboardy, deskorolki klasyczne oraz najdroższe, nieznacznie przekraczające budżet longboardy.

Spośród fiszek prym wiodą deski od marki Hudora. Za połowę budżetu jesteśmy w stanie kupić niewielką różową fiszkę o udźwigu do 100 kg, przeznaczoną zarówno dla dzieci, jak i młodzieży i starszych użytkowników.

Polecanymi przez nas klasycznymi deskorolkami są deski od marki Hudora oraz Spokey. Niezwykle popularna klasyczna deska od Hudory to deska Skateboard Cruiser z łożyskami ABEC7, a od marki Spokey- deskorolka M1 Money Boy.

W przypadku longboardów najchętniej wybieraną i najbardziej polecaną deskorolką w budżecie do +/- 200 złotych jest deska Hudora Longboard Cardiff Reef z udźwigiem do 100 kg, przeznaczona dla młodzieży i dorosłych.

Na co zwrócić uwagę wybierając deskorolkę do 200 zł?

Wybierając deskorolkę do 200 złotych, należy zwrócić uwagę na szereg czynników. Najważniejszymi z nich, które warunkują dopasowanie deski do wieku i wzrostu dziecka, nastolatka lub dorosłego są wymiary deskorolki. Poza tym warto zwrócić uwagę na typ łożysk, wielkość i materiał, z którego zostały wykonane kółka oraz sam blat.

W przypadku fiszek głównie wykorzystuje się mocne, kolorowe tworzywo sztuczne. Blaty longboardów to głównie klejone z kilku warstw sprężystego i mocnego drzewa. Możemy spotkać również longboardy wykonane z plastiku. Deskorolki klasyczne wykonywane są z kilku warstw drewna, najczęściej klonowego.

Wymiary deskorolek

W przypadku klasycznych desek, warto zdecydować się na wymiar pośredni. Zwykle początkujący wybierają deskorolki pomiędzy 18,5 i 20,5 cm szerokości i o długości oscylującej w granicach 78 – 81 cm. Najczęściej rozmiarówki deskorolek podawane są w calach, w związku z czym możemy spotkać się z deskami o oznaczeniu np. 7 i 5/8 cala. 1 cal to 2,54 cm i wystarczy przeliczyć szerokość deski na cm, żeby wiedzieć, z jakim wymiarem mamy do czynienia.

Długość blatów longboardów nie ma w zasadzie większego znaczenia. W tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę na nośność deski oraz jej wyprofilowanie. Fishboardy to zwykle niewielkie deskorolkio długości od 22 do 23 cali, chociaż możemy spotkać również ekstremalnie małe deski 17-calowe.

Układ jezdny deskorolek

We większość desek fishboard, longboard oraz klasycznych najpopularniejszymi truckami są te z łożyskami ABEC-7, oraz ABEC-5. W przypadku kółek możemy liczyć na poliuretanowe o średnicach od 45 mm do 60 mm. Warto pamiętać, że im większe kółka, tym szybciej będziemy mogli jechać na deskorolce. Duży wpływ ma również twardość kółek.

Warto wybierać te o twardości od 75 do 90 A. Im bardziej miękkie kółka, tym lepiej będą amortyzować nierówności terenu. Bardziej twarde będą nieco mniej przyczepne, jednak pozwolą lepiej się nam rozpędzić. Zasady te tyczą się każdego rodzaju deskorolki.

5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 19:20
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.