Jaką szczoteczkę do oczyszczania twarzy wybrać?

| 0 Komentarzy
Na rynku pojawiły się szczoteczki do twarzy, które pomagają utrzymać skórę czysta, jędrną i gładką.

Codzienne, dokładne oczyszczanie twarzy znacznie poprawia jakość skóry. Samo przemycie jej wodą czy wacikiem nasączonym płynem micelarnym nie przynosi niestety idealnych efektów. Większość zanieczyszczeń wkrada się w głąb cery, a zwykłe przemycie twarzy do nich nie dociera. Doskonałym rozwiązaniem są cieszące się coraz większą popularnością szczoteczki do mycia skóry twarzy. Podpowiadamy, którą wybrać.

Jak działa szczoteczka do twarzy?

Szczoteczka do mycia twarzy to urządzenie, które pozwala na oczyszczenie skóry z resztek makijażu i wszelkich innych zanieczyszczeń. Nie tylko zbiera je z zewnątrz, ale także, dzięki delikatnym ruchom masującym, usuwa cząsteczki, które wniknęły w głąb cery. Dodatkowo pozbywa się złuszczonego naskórka, co pozytywnie wpływa na gładkość skóry. Delikatny masaż, który zapewniają zarówno elektryczne, jak i manualne szczoteczki do twarzy, poprawia jej sprężystość i sprawia, że cera staje się bardziej ukrwiona, dzięki czemu nie tylko pięknie wygląda, ale zyskuje na ogólnej jakości. Skóra staje się odpowiednio oczyszczona, wygładzona, odżywiona i napięta. Usuwając znacznie więcej zanieczyszczeń od stosowania samego nasączonego wacika, szczoteczki minimalizują ryzyko wystąpienia podrażnień cery po makijażu czy wyprysków. Niejednokrotnie bowiem odpowiada za nie właśnie niedokładnie zmycie resztek kosmetyków, które zalegają w porach, blokując skórze możliwość „oddychania”. Te niewielkie, wyjątkowo proste w obsłudze urządzenia składają się z wygodnego trzonka i głowicy, odpowiadającej za całość procesu. Znajdujące się na niej silikonowe wypustki bądź włosie, zależnie od typu szczoteczki, dokładnie masują skórę, a zaaplikowany na nie żel do mycia twarzy dociera do wszystkich zakamarków cery. Nałożenie tego samego kosmetyku na dłonie i rozprowadzenie po twarzy palcami nie przynosi niestety tak dobrych efektów, jak zastosowanie włosia bądź silikonowych wypustek, kształtem i gęstością idealnie dostosowanych do potrzeb skóry twarzy.

Rodzaje szczoteczek do oczyszczania twarzy

Myjki do twarzy, poza różnicami w designie, kolorze czy jakości wykonania, dzielą się na trzy główne kategorie. Decydując się na zakup urządzenia, w pierwszym kroku należy ustalić, który z typów odpowiada nam najbardziej:

Szczoteczka do twarzy manualna

Nie wymaga podłączenia do prądu ani dostępu do baterii. Ruchami szczoteczki zarządza sam użytkownik; można porównać ją do klasycznej, nieelektrycznej szczoteczki do zębów. Głowica jest nieruchoma, a obsługa gadżetu polega na nasmarowaniu lub nasączeniu jej pożądanym kosmetykiem oczyszczającym i, trzymając za trzonek, masowaniu skóry kolistymi ruchami. Ten rodzaj myjek do twarzy występuje w dwóch wersjach: ze sztucznym lub naturalnym włosiem zwierzęcym albo silikonowej. Szczoteczki z włosiem są znacznie mniej delikatne dla cery, dlatego nie poleca się ich osobom ze skórą alergiczną bądź skłonną do podrażnień. Wykazują jednak lepsze wyniki oczyszczające. Silikonowe szczoteczki do mycia twarzy, ze względu na swoją subtelniejszą pracę, oczyszczają ją znacznie mniej „agresywnie” i są odpowiednie dla osób z cerą naczynkową, alergiczną i wrażliwą.

Szczoteczka do twarzy elektryczna

Ten rodzaj myjki może być zasilany albo bateriami, albo akumulatorem; w drugiej wersji konieczny jest oczywiście dostęp do prądu. Wymaga znacznie mniejszego zaangażowania użytkownika niż szczoteczka manualna i wykazuje zdecydowanie lepsze efekty oczyszczające. Po uruchomieniu myjki za pomocą przycisku, jej głowica zostaje wprowadzona w subtelne, jednostajne ruchy obrotowe, które dokładnie masują cerę i wyciągają z niej zalegające wewnątrz zanieczyszczenia. Możliwość zarządzania prędkością ruchów pozwala na dostosowanie mocy szczotki do danego typu skóry, a wiele modeli jest wodoodpornych, jak na przykład zasilana bateriami Beurer FC 45. Dostępne na rynku w wielu wariantach, pozwalają na dodatkową depilację twarzy dzięki wymiennym elementom czy jednoczesne posiadanie myjki z włosem i silikonowej szczoteczki do twarzy, odpowiadającej przede wszystkim za jej masaż.

Szczoteczka do twarzy soniczna

To najbardziej zaawansowany typ myjek do twarzy; można nazwać je ulepszoną wersją elektronicznych. Również występują w wersji zasilanej bateriami bądź akumulatorem, dzięki czemu głowica samodzielnie wykonuje delikatne ruchy obrotowe. Soniczne szczoteczki zostały jednak dodatkowo wyposażone w mikrodrgania, dzięki którym kosmetyki do mycia skóry twarzy docierają do jej jeszcze głębszych warstw, a masaż staje się znacznie bardziej intensywny i wydajny. Jak w przypadku doskonałego modelu marki Remington – Reveal FC250, szczoteczka soniczna do twarzy może składać się z kilku wymiennych głowic, dostosowanych do różnych potrzeb, stopni zanieczyszczenia czy typów skóry.

Polecane szczoteczki do oczyszczania twarzy

Jak używać szczoteczki do twarzy?

Sposób użytkowania myjki do twarzy jest bardzo prosty i niezależny od jej typu. Zarówno w wersji manualnej, elektrycznej, jak i sonicznej, należy lekko nawilżyć włosie lub silikonowe wypustki, po czym nałożyć na nie preferowany kosmetyk – na przykład ulubiony żel oczyszczający. Tak przygotowaną głowicę należy przyłożyć do skóry twarzy, delikatnie docisnąć i okrężnymi ruchami masować całą jej powierzchnię, na każdy fragment przeznaczając od 10 do 20 sekund. W przypadku wersji elektrycznych czy sonicznych, przed rozpoczęciem masażu należy oczywiście uruchomić szczoteczkę za pomocą przycisku i dobrać odpowiednią prędkość obrotów i mikrodrgań głowicy. Częstotliwość korzystania z myjki do twarzy uzależniona jest przede wszystkim od typu skóry. Na samym początku warto jednak zrezygnować z jej codziennego użytkowania; cera powinna odpowiednio przyzwyczaić się do dogłębnego oczyszczenia. Z czasem, obserwując skórę, można zwiększać częstotliwość aż do codziennej pielęgnacji, mając jednak na uwadze jej aktualną kondycję. Szczoteczki nie należy bowiem używać podczas pojawienia się stanu zapalnego. Należy również pamiętać, by pod prysznicem używać manualnej szczoteczki do twarzy bądź elektrycznej lub sonicznej zasilanych bateriami. Podłączone do prądu myjki podczas kontaktu z wodą mogą wywołać zwarcie. To równie istotne w kwestii czyszczenia szczoteczki; wersje z akumulatorem należy przed wymyciem odłączyć od prądu. Myjka powinna zostać dokładnie oczyszczona pod bieżącą wodą i osuszona po każdym użyciu.

Czym kierować się przy zakupie szczoteczki do twarzy?

Rodzaj szczoteczki powinien być przede wszystkim dostosowany do typu skóry. Należy zwrócić szczególną uwagę na głowicę; jak wspomnieliśmy w poprzedniej części tekstu, myjki z włosiem dedykowane są raczej cerze bez wyraźnych problemów, natomiast w przypadku cery wrażliwej czy alergicznej warto wybrać wersję silikonową. W przypadku szczotek elektrycznych i sonicznych należy dodatkowo zwrócić uwagę na jej moc i ilość głowic, tak, by nie zakupić sprzętu, który ze względu na zbyt intensywną pracę podrażni cerę. Nie mniej istotne są dodatkowe funkcje. Wiele szczoteczek zostało wyposażonych na przykład w podświetlenie, które nie wpływa negatywnie na cerę, za to pozwala na dokładne zauważenie wszystkich, nawet najmniejszych zanieczyszczeń. Niektóre modele mają także dodatkowe akcesoria, takie jak na przykład depilator do twarzy. O tym, jaką szczoteczkę do mycia twarzy wybrać, decyduje nie tylko jej typ i dodatkowe funkcje czy akcesoria. Równie istotny jest stosunek ceny do jakości. Najtańsze modele wersji elektrycznych czy sonicznych mogą pracować niejednostajnie lub szybko ulec uszkodzeniu, na przykład zacinaniu się przycisku uruchamiającego głowicę. Niezależnie od tego, który typ szczoteczki okaże się idealny dla posiadanego typu skóry, warto zdecydować się na zakup tego gadżetu. To niedrogi sprzęt, który znacznie poprawia jakość cery i zdecydowanie zwiększa komfort codziennej pielęgnacji twarzy.

 

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 13:05
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.