Jaki masażer do twarzy wybrać? Czy masażer do twarzy szkodzi czy pomaga?
Spis treści:
Jak działa masażer do twarzy?
Przede wszystkim masażer do twarzy poprawia ukrwienie tkanek. Zwiększa elastyczność i sprężystość włókien kolagenowych - w efekcie skóra odzyskuje utraconą z wiekiem jędrność. Wygląda o kilka, a nawet kilkanaście lat młodziej niż wskazywałaby na to metryka.
Masażery do twarzy działają niczym lifting, tyle że bez skalpela. Świetnie dopełniają pielęgnację różnych typów cery, nawet tych dość problematycznych, ponieważ niwelują niedoskonałości: wypryski, zaskórniki czy poszerzone pory. Opóźniają procesy starzenia i zmniejszają widoczność zmarszczek mimicznych. Dodatkowo pomagają w uwolnieniu wewnętrznego napięcia, na przykład po dniu pełnym pracy.
Jakie są rodzaje masażerów do twarzy?
Na przestrzeni lat masażer do twarzy doczekał się wielu rozmaitych odmian. Współczesny rynek beauty obfituje w szereg interesujących propozycji. Najbardziej oczywistym kryterium służącym klasyfikacji wspomnianych urządzeń jest napęd. Na tej podstawie wyodrębniamy:
- masażery ręczne – zazwyczaj mają dość prostą konstrukcję, przyjmują postać dwóch wałków zakończonych uchwytem, niektóre modele są dodatkowo wyposażone w system wypustek,
- masażery automatyczne (na baterie) – nie wymagają dużego zaangażowania ze strony użytkownika, na ogół posiadają kilka trybów pracy.
Masażery do twarzy z naturalnymi rollerami i płytkami do pielęgnacji
Na popularności zyskuje ostatnio masażer do twarzy wykonany z jadeitu. Ten surowiec wykazuje szereg cennych właściwości, ważnych z punktu widzenia pielęgnacji skóry. Nie bez przyczyny bywa zresztą nazywany kamieniem młodości. Włożony do lodówki długo zachowuje niską temperaturę, a po przyłożeniu do skóry doskonale redukuje obrzęki, siniaki i cienie pod oczami. Sprzęt ten obkurcza także naczynia krwionośne i poprawia metabolizm komórek, a to zapewnia efekt gładkiej i promiennej cery.
Inne ciekawe rozwiązanie stanowi płytka kwarcowa. Wywiera ona mocny, ale przyjemny nacisk na tkanki, dzięki czemu pobudza mikrokrążenie, polepsza cyrkulację limfy oraz usprawnia proces odprowadzania substancji toksycznych z organizmu. Jej stosowanie wymaga jednak pewnej wprawy i cierpliwości.
Jak używać masażera do twarzy?
Dokładnie masuj twarz wykonując ruchy tylko w jedną stronę, w kierunku od środka do zewnątrz. Zwróć szczególną uwagę na czoło, policzki i okolice oczu, ponieważ to właśnie tam z reguły skóra najwcześniej traci jędrność. Nie zapominaj też o podbródku i szyi. Przed zabiegiem możesz posmarować cerę olejkiem lub balsamem. Przywołany „trik” zapewnia urządzeniu lepszy poślizg.
Bańki kosmatyczne do masażu twarzy
A co powiesz na bańki kosmetyczne? Nazwa brzmi dość groźnie, lecz nie ma najmniejszych powodów do obaw. Tego typu produkty są wytwarzane z miękkiego, elastycznego i bezpiecznego silikonu, dzięki czemu nie wywołują podrażnień, a wręcz przeciwnie – wzmacniają włókna kolagenowe. Zwiększają podatność skóry na absorpcję aktywnych substancji zawartych w kremach i odżywkach oraz poprawiają owal twarzy i sprzyja zachowaniu zdrowego, młodzieńczego wyglądu.
Elektryczne masażery do twarzy
Osobom zabieganym, które nie lubią spędzać zbyt dużo czasu na porannych bądź wieczornych rytuałach w służbie urody, z pewnością przypadnie do gustu elektryczny masażer do twarzy. Urządzenie wykona całą pracę za Ciebie. Wystarczy je włączyć i przykładać w odpowiednich miejscach. Nie trzeba się nawet martwić o czas przeprowadzania zabiegu.
Wśród sprzętów dostępnych na rynku znaleźć można takie wyposażone w specjalny minutnik. Sygnalizują one dźwiękiem moment zakończenia procesu pielęgnacji na danym obszarze. Co więcej, bardzo często posiadają specjalne wypustki przeznaczone do oczyszczania twarzy z zabrudzeń nagromadzonych w ciągu dnia (potu, warstwy martwego, zrogowaciałego naskórka czy pozostałości po makijażu). Pamiętaj, że dogłębnie oczyszczona skóra lepiej oddycha i przyswaja związki odżywcze.
Polecane masażery do twarzy
Czym są urządzenia igłowe?
Urządzenia igłowe uchodzą za bardziej profesjonalne masażery do twarzy. Przypominają specjalistyczne sprzęty wykorzystane w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej. Posiadają wbudowane rolki pokryte mnóstwem małych kolców, które delikatnie nakłuwają skórę. Stymulują produkcję kolagenu, przyczyniając się do odbudowy i rewitalizacji tkanek.
Jak stosować igłowy masażer do twarzy?
Najpierw przeprowadź dokładne oczyszczanie cery, możesz np. sięgnąć po peeling (ale niezbyt agresywny). Potem przejdź do wykonywania masażu (około dziesięć jednostajnych ruchów w obie strony). Nacisk urządzenia na skórę powinien być delikatny, a jednocześnie wyraźnie odczuwalny. Po zakończeniu wspomnianych czynności nałóż na twarz krem nawilżający z pantenolem albo serum z witaminą A i kwasem hialuronowym. Pamiętaj, że zaczerwienienie i podrażnienie to naturalne reakcje występujące po tego typu zabiegach.
Opinie dotyczace igłowego masażera do twarzy
Igłowy masażer do twarzy ma zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników. Pierwsi uznają wspomniany przyrząd za rewelacyjny. Widzą w nim remedium na wszelkie niedoskonałości i mankamenty urody. Drudzy zaś - zwracają uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Podkreślają, że opisywane narzędzie w rękach niedoświadczonej osoby potrafi przynieść więcej szkód niż pożytku i najlepiej z niego zupełnie zrezygnować. Gdzie leży prawda? Odpowiedź brzmi: po środku. Nie należy wspomnianego wyrobu ani zbytnio demonizować ani też gloryfikować.
Czym jest masażer laserowy?
Masażer laserowy jest bez wątpienia jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń dostępnych na współczesnym rynku. Dobrze zaspokaja potrzeby cery dojrzałej, ponieważ czerwone światło wspomaga odnowę fibroblastów odpowiedzialnych za produkowanie kolagenu i elastyny, z kolei zielone - redukuje zmiany pigmnetacyjne (tak zwane plamy starcze). Po ich użyciu skóra staje się gładsza i bardziej napięta, a kontury twarzy - wyraźniejsze. Efekty liftingu są zauważalne niemal natychmiast.
Opinie dotyczące laserowego masażera do twarzy
Laserowy masażer do twarzy zbiera wiele pochlebnych opinii wśród dermatologów i lekarzy medycyny estetycznej. Jego walory doceniają również kobiety walczące o piękny i zdrowy wygląd swojej skóry. Niemniej jednak wciąż pozostaje swego rodzaju nowością. Urządzenie można spotkać głównie w profesjonalnych gabinetach i salonach kosmetycznych.
Czy masażery do twarzy jest dla każdego?
Niekoniecznie. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania do stosowania przedstawionych sprzętów. Nie korzystaj z nich jeśli:
- w Twoim organizmie występuje jakiś stan zapalny objawiający się na przykład gorączką, wysypką, itp.,
- masz liszaja, opryszczkę bądź niezagojone rany, obrażenia i zadrapania na powierzchni skóry,
- cierpisz na trądzik różowaty, cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, choroby nowotworowe, zaburzenia czucia lub krzepnięcia,
- doskwiera Ci ból w okolicach twarzy, szyi, głowy albo karku.
Masażery do twarzy tylko dla kobiet?
Masażery to uniwersalne narzędzia. Nie są zarezerwowane wyłącznie dla przedstawicielek płci pięknej. Męska cera też zmaga się z różnego rodzaju problemami. Bywa szara, zmęczona i podrażniona i nierzadko potrzebuje wsparcia, by zachować dobrą kondycję na długi czas.
Opinie dotyczące masażery do twarzy
Zastanawiasz się, czy warto inwestować we wspomniane zdobycze techniki? Zdecydowanie tak. Prezentowane przyrządy są znacznie skuteczniejsze niż „tradycyjne” formy masażu twarzy z użyciem samych rąk. Nie tylko pielęgnują, lecz też oczyszczają i odmładzają skórę, a w konsekwencji Ty zyskujesz więcej pewności siebie.
Komentarze (0)