Jaki olejek do masażu wybrać? Który będzie najlepszy?
Spis treści:
Rodzaje olejków do masażu
Olejki do masażu najłatwiej sklasyfikować według części ciała, do których są przeznaczone:
- Olejki do masażu ciała.
- Olejki do masażu twarzy.
- Olejki do masażu pleców.
- Olejki do masażu krocza.
Drugi podział według ogólnych właściwości jakie posiadają olejki do masażu. Wyróżnia się olejki:
- wygładzające skórę
- ujędrniające
- rozgrzewające
- odżywcze
- regenerujące
- nawilżające
- antycellulitowe
Jaki olejek wybrać?
Olejki powinno dobrać się w zależności od oczekiwań co do efektów uzyskanych z pomocą kosmetyku (nawilżenie, regeneracja suchej skóry, rozgrzanie). Ważne jest także to, czy olejek stosowany będzie do masażu twarzy, całego ciała, pleców czy np. stóp. Olejki do masażu nadają poślizg, który ułatwia masaż, doskonale się wchłaniają nie pozostawiając tłustej warstwy na skórze, a dodatkowo chronią ją przed zanieczyszczeniami. Dzięki olejkom skóra jest nawilżona i zregenerowana. Jaki olejek wybrać do poszczególnych partii ciała, by w pełni wykorzystać jego lecznicze i relaksacyjne właściwości?
Jaki olejek do masażu pleców?
Do masażu pleców można kupić jakikolwiek neutralny olejek lub olejek rozgrzewający. Polecany jest olejek migdałowy, arganowy, słonecznikowy. Do oleju bazowego można dodać kilka kropel różnych olejków eterycznych - rodzaj zależy od efektów jakie chce się uzyskać.
Jaki olejek do masażu twarzy?
Masaż twarzy pobudzi krążenie krwi, dzięki czemu składniki odżywcze zawarte w olejku oraz w kosmetykach będą się lepiej wchłaniać Masaż twarzy wpływa tez pozytywnie na kondycję i wygląd cery - twarz będzie wyglądać na wypoczętą. Polecane olejki do masażu twarzy to między innymi: olejek arganowy, kokosowy, jojoba, z opuncji figowej, awokado czy lawendowy. Warto tu wspomnieć o leczniczych właściwościach olejków, które pomagają w walce z trądzikiem, przebarwieniami czy bliznami. Wybierając olejki do twarzy warto zwrócić uwagę na ich komedogenność, czyli stopień zatykania porów. Jest to istotne w przypadku osób mających problemy z cerą (olejek kokosowy oraz olejek z kiełków pszenicy mają wysoką komedogenność).
Jaki olejek do masażu krocza?
Masaż krocza zalecany jest kobietom w ciąży. Można go rozpocząć około 34 tygodnia ciąży. Masaż pomaga w zwiększeniu elastyczności skóry krocza, która po masażu staje się bardziej ukrwiona, co prowadzi do jej łatwiejszego rozciągania. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie nacinania lub pęknięcia krocza w czasie porodu. Olejki polecane do masażu krocza to olejek migdałowy, olejek jojoba i z kiełków pszenicy. Można też kupić specjalny olejek przeznaczony właśnie do masażu krocza. Nie zaleca się masażu przy infekcjach oraz gdy ma się przedwczesne skurcze
Inne olejki do masażu: Olejek do masażu dla dwojga - wzbogacony jest często feromonami. Aromatyzowane olejki do masażu erotycznego wspomagają więzi między dwojgiem ludźmi i wpływają na pobudzenie zmysłów. Olejki tego typu często są jadalne. Polecane są między innymi olejki ylang ylang, z paczuli czy jaśminu.Olejek do masażu bańką chińską. Masaż bańką polega na zasysaniu skóry, co ma na celu poprawę jej ukrwienia. Jest to doskonały sposób na walkę z cellulitem. Do masażu antycellulitowego z wykorzystaniem chińskiej bańki można użyć między innymi olejku tymiankowego, rozmarynowego, szałwiowego, bazyliowego, grejpfrutowego, cytrynowego, cedrowego i cynamonowego. Można też kupić gotową mieszankę olejków z dodatkiem składników pielęgnacyjnych i witamin. Masaż gorącymi kamieniami pomaga w walce z bólem mięśni czy nerwicą. Do tego typu masażu można dobrać olejek eteryczny wedle własnych upodobań - w zależności od tego jakie efekt chce się uzyskać - odprężenie, poprawa nastroju, zmniejszenie bólu, redukcja cellulitu itd.
Olejek czy balsam do masażu?
Balsam służy głównie do nawilżania i regeneracji skóry. Nie daje też takiego poślizgu jak olejek, nie natłuszcza i nie rozgrzewa, dlatego do masażu lepiej wybrać olej. Rodzaj olejku zależy już tylko od efektów, jakie chce się uzyskać. Do uzyskania poślizgu i rozgrzania można kupić klasyczny, neutralny olejek do masażu, który warto wzbogacić o olejki eteryczne posiadające właściwości lecznicze, relaksacyjne i pielęgnacyjne.
Komentarze (0)