Jaki ręcznik na siłownię kupić? Który będzie najlepszy?
Spis treści:
Po co ręcznik na siłowni? Nawet zakładając, że po zakończonych ćwiczeniach nie bierzemy prysznica, a jedynie wskakujemy w samochód i jedziemy do domu, na siłownię powinno się zabierać ręcznik lub nawet dwa ręczniki. Po co?
- Przede wszystkim dla własnego komfortu. Frotka na rękę lub mały ręcznik można wykorzystywać do przecierania twarzy i karku z potu.
- Po zakończonym treningu należy oczyścić maszynę, przetrzeć ją ręcznikiem oraz skorzystać z ogólnodostępnego środka do dezynfekcji.
- Jeśli korzystamy na siłowni z prysznica, powinniśmy mieć także nieco większy ręcznik do wytarcia całego ciała.
Ręcznik treningowy – jakie są rodzaje ręczników na siłownię?
Wybór ręczników sportowych jest duży. Nie warto nosić ze sobą zwykłego ręcznika łazienkowego – jest często zbyt gruby, duży i nieporęczny, a na dodatek może powoli wysychać. Lepszym rozwiązaniem będą specjalne ręczniki treningowe:
- Ręcznik sportowy z mikrofibry – ręczniki tego typu są bardzo lekkie, zajmują mało miejsca i są wygodne w użytkowaniu. Ich atutem jest miła powierzchnia, dlatego korzysta się z nich z prawdziwą przyjemnością.
- Ręcznik szybkoschnący – niektóre ręczniki są oznaczone jako „szybkoschnące”. Często są wykonane z mikrofibry lub innego typu włókien. Ich zaletą jest lekkość, miękka powierzchnia, dobre wchłanianie wilgoci i szybki proces suszenia.
- Ręcznik chłodzący – specjalny ręcznik o porowatej strukturze, który moczy się w wodzie i stosuje po treningu. Ręcznik tego typu doskonale chłodzi i orzeźwia. Daje lepsze poczucie odświeżenia niż standardowy ręcznik użyty w ten sam sposób.
- Ręcznik bawełniany – podstawowy, zwykły ręcznik z bawełny. Jeśli chcemy sięgnąć po ręcznik tego typu, najlepiej wybierać ręczniki dość cienkie – grube długo schną.
Ręcznik sportowy sprawdzi się nie tylko na siłowni, ale także w innych zastosowaniach. Ręczniki treningowe warto wykorzystywać także podczas treningu w klubach fitness czy podczas gry w tenisa. Odrębną kategorię stanowią ręczniki sportowe do sauny, które muszą być odpowiednio duże, by można było się nimi osłonić.
Ręcznik szybkoschnący – co to jest?
Ręczniki szybkoschnące są zazwyczaj wykonywane z mikrofibry, czyli z włókna składającego się z poliestru i nylonu. Ta mieszanka oraz bardzo drobne włókna sprawiają, że ręczniki tego typu są niezwykle miłe w dotyku, ale to nie to jest ich największą zaletą.
- Ręczniki szybkoschnące (na przykład Aqua-speed) może wchłonąć kilkakrotnie więcej wody niż standardowy ręcznik.
- Poziom chłonności ręczników szybkoschnących to kilkakrotność ich wagi.
- Włókna ręcznika szybkoschnącego są o wiele cieńsze od włókien bawełnianych, a pomiędzy nimi są odstępy, co zapewnia świetną cyrkulację powietrza i sprawia, że suszenie ręczników tego typu jest wprost błyskawiczne.
Ręczniki tego typu są bardzo higieniczne, a ponieważ szybko schną, to nie rozwijają się w nich bakterie i grzyby.
Jaki ręcznik wybrać? Na co zwrócić uwagę?
Wybierając ręcznik na siłownię, warto postawić na higienę oraz komfort użytkowania i sięgnąć po model szybkoschnący. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na:
- Wymiary ręcznika – najlepiej kupić dwa: większy pod prysznic oraz mniejszy do czyszczenia urządzeń na siłowni.
- Jakość wykonania – ręcznik krzywo uszyty ze snującymi się nitkami nie będzie dobrą inwestycją.
- Cenę – nie warto przepłacać, ale ręczniki szybkoschnące są warte więcej niż najprostsze ręczniki z bawełny.
- Markę – dobrym wyborem będzie ręcznik od producenta specjalizującego się raczej w produkcji odzieży i akcesoriów sportowych niż od producenta tekstyliów domowych.
Komentarze (0)