Jaki smartfon z ładowaniem indukcyjnym kupić?
Spis treści:
Jaki telefon z ładowaniem indukcyjnym wybrać?
Telefony z bezprzewodowym ładowaniem dopiero zaczynają podbijać rynek, a liczba modeli oferujących taką usługę jest niestety wciąż ograniczona. Jeżeli planujesz skorzystać z tego nowego rozwiązania, warto dokładnie zrozumieć, na czym polega. Aby proces przekazania energii przebiegł prawidłowo, zarówno w komórce, jak i ładowarce umieszczone zostają cewki. Ta druga wytwarza pole elektromagnetyczne, które pobudza napięcie w smartfonie, inicjując tym samym przekazanie mocy. W celu sprawnej i wydajnej wymiany sprzęty muszą znajdować się jak najbliżej siebie – zazwyczaj należy położyć telefon na ładowarkę. Pamiętaj, że opisany mechanizm tylko sprawia pozory całkowicie bezprzewodowego, bowiem urządzenie zasilające musi być albo podłączone do sieci, albo powinno było zostać wcześniej naładowane.
Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na zmianę przyzwyczajeń i zwraca się ku najnowszej technologii? Odpowiedź jest prosta: ładowarka indukcyjna to synonim wolności – oznacza koniec walki z poplątanymi kablami, które nieustannie wyginają się i niszczą. To także świetne rozwiązanie dla wszystkich zapominalskich oraz zmotoryzowanych odbywających częste podróże służbowe. Teraz, aby zapewnić smartfonowi zastrzyk energii, wystarczy położyć go na bezprzewodowym urządzeniu i można dalej swobodnie przeglądać ulubione aplikacje, słuchać muzyki lub odbierać wiadomości. W każdej chwili możesz również podnieść telefon, po czym z powrotem odłożyć go na miejsce.
Polecane smartfony z ładowaniem bezprzeowdowym
Na co zwrócić uwagę, wybierając smartfon z ładowaniem indukcyjnym?
Przed podjęciem ostatecznej decyzji, koniecznie przejrzyj ranking smartfonów, aby wybrać model dopasowany do Twojego budżetu i oczekiwań. Przy produkcji ładowarek indukcyjnych wykorzystywana jest technologia QI. Jakie telefony mogą poszczycić się tym standardem? Najbezpieczniejsze rozwiązanie stanowi zakup sprzętu znanej i renomowanej firmy, na przykład smartfony Xiaomi. Ładowanie indukcyjne oferują także smartfony Sony lub smartfony Samsung. Wskazówka: marki obu urządzeń nie muszą być tożsame, aby stworzyć zgrany duet. Wystarczy upewnić się, czy są ze sobą kompatybilne, nietrudno bowiem o znalezienie dopasowanego zamiennika.
Jednym z ważniejszych czynników jest również materiał wykonania sprzętu, który powinien gwarantować trwałość oraz antypoślizgową powierzchnię chroniącą przed skutkami nieumyślnego spowodowania upadku telefonu. W celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa, w niektórych modelach montuje się magnes, który ma za zadanie podtrzymać smartfona. Jeśli zależy Ci na długotrwałym działaniu, upewnij się, że Twój wybór padnie na produkt odporny na zarysowania.
Wielbicielom designu i estetycznych wnętrz nie trzeba przypominać, że ładowarka indukcyjna jako urządzenie codziennego użytku wpisuje się w element wystroju, dlatego przy zakupie warto wziąć pod uwagę aspekt wizualny. Postaw na takie rozwiązanie, które najlepiej odzwierciedla Twój styl – czy to domowy, czy biurowy. Co więcej, istotną rolę odgrywa nie tylko kolor, lecz także kształt. W ofercie sklepu Morele znajdziesz konstrukcje zarówno prostokątne, jak i okrągłe. Niektóre firmy opracowały produkty, które podtrzymują telefon pod odpowiednim kątem, pozwalając tym samym na korzystanie z komórki bez przerywania ładowania indukcyjnego. Samsung może poszczycić się bogatą kolekcją różnorodnych dodatków.
Pod względem rozmiaru należy sprawdzić i rozróżnić dwa parametry – całkowitą wielkość urządzenia oraz jego powierzchnię aktywną wpływająca bezpośrednio na komfort użytkowania, zwłaszcza jeśli jesteś posiadaczem dużego smartfona. Jeżeli jednak zasilasz go przeważnie w podróży lub samochodzie, sięgnij po bardziej kompaktowe rozwiązanie, które oferuje na przykład Motorola. Ładowanie indukcyjne dostarcza też możliwość szybkiego uzupełnienia mocy. Średnie napięcie sprzętu waha się między 5–9 V, a natężenie: 1–2 A.
Z myślą o gadżeciarzach i miłośnikach wielofunkcyjnych urządzeń producenci wyposażyli swoje propozycje w dodatkowe funkcje:
- Zegarek z możliwością ustawienia budzika – wciąż stanowi dość rzadkie udogodnienie, ale bywa niezwykle przydatne, ponieważ większość osób ładuje swoje smartfony przez noc i umieszcza je blisko łóżka.
- Wyświetlacz LED/LCD – już nie musisz brać telefonu do ręki, żeby sprawdzić, czy bateria jest pełna. Wystarczy szybki rzut okiem.
- Dioda – wyświetla komunikat na temat czasu rozpoczęcia i zakończenia zasilania.
Jak sprawdzić, czy telefon ma ładowanie indukcyjne?
Jeśli żyjesz w ciągłym biegu, często się przemieszczasz i nie masz głowy, by zawsze pamiętać o spakowaniu kabla, wypróbuj ładowanie indukcyjne. Jakie telefony zostały wyposażone w tę opcję? Niestety jeszcze nie wszystkie modele na rynku posiadają to udogodnienie. Najbardziej rzetelnym źródłem informacji jest specyfikacja podana przez poszczególnych producentów smartfonów. Pełną listę parametrów i funkcji znajdziesz także na stronie internetowej sklepu Morele.net. Wskazówka: istnieje możliwość dokupienia specjalnej nakładki obsługującej ładowanie bezprzewodowe. Zanim jednak to zrobisz, upewnij się, czy po umieszczeniu nakładki pod obudową Twojej komórki, zdołasz ją szczelnie zamknąć.
Którzy producenci oferują telefony z ładowaniem indukcyjnym?
Obecnie coraz więcej firm poszerza swoje oferty o telefony z ładowaniem indukcyjnym. Lista dostępnych urządzeń znajduje się m.in. na stronie sklepu Morele.net. Wśród znanych marek warto wymienić Samsung, Sony czy Xiaomi. Pamiętaj, aby finalną decyzję podjąć na podstawie swoich potrzeb i preferencji. Weź pod uwagę następujące czynniki:
- Określenie „bezprzewodowa” może wprowadzać w błąd, ponieważ do zasilenia ładowarki dochodzi przy pomocy kabla, dopiero przekazywanie energii dalej, do telefonu, odbywa się bezpośrednio.
- Design – czy zależy Ci na tym, aby oprócz spełniania swojego podstawowego celu sprzęt stanowił także ozdobę pomieszczenia? A może preferujesz minimalistyczny styl i zbędne przedmioty (na przykład kable) wolisz trzymać w szufladzie?
- Szybkość – jesteś człowiekiem czynu? Smartfon to Twoje narzędzie pracy, które musi być zawsze w pełni gotowe do działania? Jeśli tak, postaw na ładowanie indukcyjne. Huawei oferuje modele o mocy sięgającej 15 W a napięciu wyjściowym – 12 V. Wiele marek opracowało też projekty, które umożliwiają jednoczesne zasilanie i korzystanie z telefonu.
- Komfort i prosta obsługa – choć niektórym najnowsze technologie mogą kojarzyć się ze skomplikowaną instrukcją użytkowania, działanie sprzętu jest niezwykle intuicyjne. Zazwyczaj uruchamia się on automatycznie po przyłożeniu smartfona. Urządzenie cieszy się również dłuższą żywotnością i wytrzymałością – w przeciwieństwie do kabli, które często gubimy, plączemy czy uszkadzamy.
- Budżet – cena ładowarek indukcyjnych różni się w zależności od parametrów oraz marki a przedział może wynosić nawet 50-250 zł. To od Ciebie zależy, czy chcesz inwestować w nowy gadżet i jaką kwotę planujesz na niego poświęcić. Na stronie Morele.net znajdziesz listę modeli z każdej kategorii i na pewno wybierzesz coś dla siebie.
Znajdziesz w Morele
smartwatche - sluchawki bezprzewodowe - iPhony - smartfony Oppo - smartfony Realme
Komentarze (6)
Ja po S4 jak zobaczyłem S5 to sobie darowałem i przeskoczyłem na Xiaomi Mi4. Później S6 bez obsługi microSD , niewygodne w dłoni i ze słabym akumulatorem także. Dopiero S7 skłonił mnie do powrotu. Używam od ponad roku i jestem zadowolony.
Argumenty w artykule są więc delikatnie mówiąc dziwne. Używam niezwykle intensywnie smartfona i niezbędne jest jego 2 krotne naładowanie w ciągu dnia (0-100%) i gdyby nie indukcja wciąż miałbym tel. rozładowany. Gdy tylko go nie używam tel. leży na ładowarce a gdy go potrzebuję - zabieram i tyle. minusem jest to że oryginalna ładowarka stojąca LG czasem nie łapie i zdarzyło się że tel. nie naładował się przez noc. natomiast samsung + org. ładowarka zawsze działają . Szkoda że ludzie tego nie używali masowo bo gdy sobie teraz pomyślę że kiedyś będę musiał podłączyć tel do kabla około 1000 raz na rok to nie wiem jak będzie wyglądało gniazdo w telefonie i ile kabli na to pójdzie. Chociaż z drugiej strony gdy ktoś mi mówi że smartfon mu wytrzymał 4-5 dni , hmmm nie lepiej więc kupić nokie 3310 :) albo e52
Wszystkie tezy są domysłami jak to może być....
Ja posiadam taki telefon Nokia Lumia 735 i powiem szczerze , nie rozumiem dlaczego producenci nie wyposażają swoich telefonów w taki dodatek. Użytkownik zapomina o kablach ładowarkach itp. Telefon równie dobrze można ładować w pracy jak i w domu, argument iż chcemy rozmawiać i wisieć na ładowarce jest tak słaby że aż żal , jeżeli ktoś naprawdę musi to sobie ładowarkę tradycyjną zawsze podpiąć może . Ale nie zapominajmy że mając ładowarkę bezprzewodową mamy zawsze naładowaną baterię i nie musimy wisieć na kablu . Bo tak szczerze czy non stop po powrocie z pracy rozmawiamy przez telefon ? Bardzo żałuję że tylko Samsung wspiera tą technologię i nie ma innych ciekawych telefonów z tą funkcją, niedługo będę się musiał rozstać z moją Lumią i naprawdę będzie mi bardzo brakowało tej wygodnej opcji ładowania smartfona.