Zdążysz przed pierwszą gwiazdką!

Gwarancja dostawy przed Świętami!

Więcej informacji

Jaki zlew do drewnianego blatu?

| 0 Komentarzy
Drewniany blat kuchenny jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem podczas aranżacji kuchni.

W szerokim asortymencie wyposażenia kuchennego możesz znaleźć zarówno zlewozmywaki jednokomorowe, jak i zlewozmywaki dwukomorowe. Dodatkowo występują one w kilku kształtach, z których najbardziej popularne to: okrągły, prostokątny oraz kwadratowy. Ten drugi jest nieco bardziej nowoczesny i wybierany obecnie o wiele częściej. Wszystko jednak zależy przede wszystkim od estetyki, w jakiej pragniesz utrzymać pomieszczenie oraz wielkości zlewu, na jaką możesz sobie pozwolić. Podstawową zasadą przy projektowaniu powinno być dążenie do maksymalnej funkcjonalności.

Jaki zlew pasuje do drewnianego blatu?

Wymiar w tym przypadku odgrywa istotną rolę. Jeśli nie masz dużej przestrzeni do dyspozycji, odpowiedni będzie dla ciebie mały, niewyposażony w ociekacz okrągły zlew jednokomorowy. Bardziej praktycznym rozwiązaniem natomiast jest postawienie na zlew prostokątny lub kwadratowy. Tego typu zlewozmywak nie zajmie wiele miejsca, będzie natomiast znacznie pojemniejszy. Dodatkowym plusem głębokiej komory jest zmniejszenie ryzyka chlapania wodą, co przy drewnianym blacie odgrywa istotną rolę.

Jeśli zależy Ci na wygodzie i jesteś w stanie zdecydować się na zakup zlewu, który będzie kosztować nieco więcej – powinieneś postawić na zlewozmywak co najmniej półtorakomorowy. Tego typu zlew posiada jedną dużą komorę na naczynia i drugą znacznie od niej mniejszą, w której możesz umyć na przykład sztućce. Cena jednak nie jest najważniejszym aspektem – warto brać pod uwagę przede wszystkim funkcjonalność. Plusem zlewów dwukomorowych jest zdecydowanie większa pojemność oraz możliwość wyboru miejsca, w którym zamontowana zostanie bateria, gdyż często otwór na nią znajduje się zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie.

Wybór baterii pasującej do zlewozmywaka to także niezwykle istotny aspekt. Na sklepowych półkach znajdziesz niezliczoną ich ilość, ale warto wybrać taką, z której z łatwością możesz korzystać, oraz, co ważne, dopasowaną estetycznie do całego wystroju. Zwykle najprostszym rozwiązaniem jest zamocowanie baterii wykonanej z tego samego materiału co zlew.

Polecane zlewozmywaki

Który kolor zlewozmywaka wybrać do drewnianego blatu?

Biały, czarny, beżowy, brązowy – do wyboru masz różne kolory zlewozmywaków, dlatego często decyzja może wydawać się trudna. Jaki kolor pasuje do drewnianego blatu? Który odcień wybrać? Tak naprawdę na to pytanie trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie. Należy bowiem po pierwsze wziąć pod uwagę barwę drewna blatu oraz styl całego pomieszczenia.

Jeśli zależy Ci na tym, aby osiągnąć przytulny, rustykalny klimat, postaw na biały, okrągły zlew. Świetnie wkomponuje się on w ideę tak zwanej „angielskiej cottage” oraz uzupełni z bardziej elegancką zabudową. Warto jednak pamiętać, że zaprezentuje się lepiej przy mało kontrastowym kolorze drewna.

Jednym z modniejszych połączeń w ostatnim czasie jest drewniany blat i czarny zlew. W tym przypadku nie musisz martwić się o to, czy będzie pasował do koloru drewna, ponieważ wygląda bardzo stylowo w każdej kombinacji. Jest to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie klasykę i minimalizm.

Dla fanatyków stylu retro oraz osób pragnących stworzyć farmerski klimat w kuchni idealny jest zlew w kolorze beżowym lub brązowym. Dzięki takim kolorom wnętrze nabierze ciepła, a także niepowtarzalnego charakteru.

Decydując się na kolor zlewozmywaka, ogranicza Cię jedynie Twoja fantazja. Drewniany blat pozwala na szaleństwo w doborze koloru dodatków i pozostałej zabudowy, w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać.

Jaki zlew można zamontować w drewnianym blacie?

Wśród szerokiego asortymentu, jednymi z najczęściej wybieranych marek są przede wszystkim zlewozmywaki Blanco oraz zlewozmywaki Franke. Jeśli jednak decydujesz się na jedną z tych dwóch lub jakąkolwiek inną markę, powinieneś wiedzieć, że w sprzedaży dostępne są trzy rodzaje zlewów:

  • nakładany, do którego wymagana jest specjalnie dostosowana szafka,
  • wpuszczany, montowany w blacie z wystającymi ponad powierzchnię blatu krawędziami,
  • podblatowy (podwieszany), mocowany od spodu blatu.

Decydując się na drewniany blat, wybierz jeden z dwóch pierwszych typów. Zlewy kuchenne podwieszane są raczej odradzane. W tym systemie, ze względu na odsłonięte krawędzie, blat jest nieustannie narażony na kontakt z wodą. To natomiast w łatwy sposób może doprowadzić do puchnięcia i niszczenia blatu.

Największą grupą produktową na rynku są zlewy wpuszczane, czyli montowane w blacie. Są one nie tylko najbardziej ekonomiczne spośród wszystkich, lecz także cechują się wysoką funkcjonalnością. Zlewozmywak nakładany z kolei ze względu na specyficzne cechy estetyczne wpisuje się raczej w styl farmerski. Dzięki obszernej i głębokiej komorze jest natomiast maksymalnie funkcjonalny.

Z jakiego materiału wybrać zlewozmywak do drewnianego blatu?

Zlewozmywaki granitowe, stalowe, kompozytowe, zlewozmywaki ceramiczne – wybór po raz kolejny może okazać się trudny. Przy drewnianym blacie jednak możesz pozwolić sobie na taki materiał, na jakim ci zależy. Każdy z nich będzie komponował się pięknie na tle zarówno jasnego, jak i ciemnego brązu.

Zlewozmywak granitowy jest jednym z najczęstszych wyborów od długiego czasu. Jego główna zaleta to szeroka paleta kolorów oraz kształtów do wyboru, co umożliwia dopasowanie go do niemal każdej przestrzeni. Ponadto zalicza się go do jednych z najtrwalszych na rynku, stąd nie nie musisz o niego dbać w żaden specjalny sposób. Sprzątanie oraz korzystanie z takiego zlewu nie stanowi problemu. Należy natomiast pamiętać tym, że zlewy granitowe są stosunkowo ciężkie i szafka, w której je montujesz, powinna być odpowiednio wzmocniona.

Zlewozmywak kompozytowy przez wielu zwany jest po prostu kamiennym, gdyż imituje właśnie kamień. W związku ze swoim luksusowym wyglądem pięknie skomponuje się z drewnianym blatem. Jeśli szukasz alternatywy dla zlewu granitowego, którego cena jest dość wysoka, zlewozmywak kompozytowy będzie idealnym rozwiązaniem. Jest on również odporny na wszelkie czynności związane z możliwością pojawienia się uszkodzeń mechanicznych. Warto jednak pamiętać, że powierzchnia może ulec zmatowieniu jeśli do jej ścierania używasz ostrej gąbki lub ściereczek z drobinkami.

Zlewozmywak stalowy może być wykonany ze stali szlachetnej, emaliowanej lub nierdzewnej. Obecnie zyskuje on coraz bardziej na popularności w każdej z tych opcji. Srebrny akcent nadaje estetycznego wyglądu, ale co najważniejsze, sprzątanie po myciu naczyń jest niezwykle proste. Wytrzymała powierzchnia pozwoli ci usuwać zabrudzenia za pomocą każdego detergentu.

Zlewozmywak ceramiczny cechuje się wysoką jakością wykonania oraz jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i wysoką temperaturę. Jeśli więc planujesz zamontować w swojej kuchni właśnie tego typu zlew, dokonałeś bardzo dobrego wyboru. Dodatkowo odpowiednio duży wybór wśród gamy kolorystycznej zlewozmywaków ceramicznych ułatwia dopasowanie ich do wystroju pomieszczenia.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 09:23
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.