Jakie etui na telefon do biegania? Które wybrać?

| 0 Komentarzy
Etui nie tylko chroni telefon podczas biegania, ale dzięki specjalnej opasce zapinanej na rękę pozwala mieć go w zasięgu wzroku.

Aktywność fizyczna w postaci biegania oraz jazdy na rowerze z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Bieganie wpływa korzystnie na sylwetkę, pozwala zachować dobrą formę, a także znacznie zredukować stres. Wiele osób podczas treningu lubi mieć pod ręką telefon – można na nim uruchomić playlistę z ulubioną muzyką, kontrolować przebyty dystans czy spalone kalorie. Decydując się na zabranie telefonu na trening, warto odpowiednio go zabezpieczyć. Jak chronić smartfon podczas aktywności fizycznej? Jakie etui na telefon do biegania wybrać? Podpowiadany możliwe rozwiązania.

Jak chronić telefon podczas biegania?

Współcześnie produkowanym smartfonom nie można zarzucić słabej jakości wykonania. Zarówno plastikowa czy metalowa obudowa, jak i ekran są elementami wytrzymałymi – oczywiście do pewnego stopnia. Upadek z dużej wysokości może skończyć się w najlepszym przypadku zarysowanym szkłem, w najgorszym – pękniętym ekranem dotykowym, który skutecznie uniemożliwi korzystanie ze smartfona. Szczególne zagrożenie upadkiem ma miejsce podczas aktywności fizycznej. Telefon schowany w kieszeni może łatwo z niej wypaść, podobnie jak i smartfon trzymany w ręce.

Upadek telefonu nawet z dużej wysokości nie musi skończyć się źle, jeśli tylko urządzenie zostanie wcześniej odpowiednio zabezpieczone. Szkło hartowane przyklejone na ekranie uchroni przed jego zarysowaniem oraz pęknięciem podczas upadku. Co więcej, wysokiej jakości produkty są w stanie ochronić wyświetlacz przed uszkodzeniem, nawet gdy uderzy się w niego młotkiem.

Szkło hartowane doskonale zabezpiecza ekran, pozostaje więc kwestia ochrony obudowy. W tym przypadku jest znacznie więcej możliwości: silikonowe case’y, naklejki, a także pokrowce oraz futerały.

Polecane opaski na telefon do biegania

Jakie etui na telefon do biegania? Dostępne rozwiązania

Ochrona telefonu podczas biegania czy jazdy na rowerze wiąże się z jego odpowiednim przechowywaniem. Umieszczony w plecaku smartfon jest co prawda bezpieczny – nie grozi mu upadek podczas intensywnego treningu, ale trudno się do niego dostać, a więc odebrać połączenie, przełączyć playlistę lub po prostu sprawdzić parametry aktywności. Zdecydowanie łatwiej sięgnąć po telefon, gdy ten znajduje się w kieszeni. Ale czy taki sposób przechowywania smartfona podczas biegania jest bezpieczny? Niestety nie. Co więcej, jest on również niewygodny.

Producenci pokrowców na telefon wychodząc naprzeciw potrzebom rynku, stworzyli znacznie wygodniejsze i praktyczniejsze rozwiązania – specjalne etui na pas oraz na przedramię.

  • Etui na telefon do biegania na ramię – można je spotkać również pod nazwami pokrowiec/etui na ramię, opaska do biegania telefon czy też armband. Tego typu pokrowce dedykowane są miłośnikom intensywnych aktywności fizycznych – zapewnią smartfonom bezpieczeństwo nie tylko w czasie biegania, ale także jazdy na rowerze, spaceru po górach czy treningu na siłowni. Etui na telefon dla biegaczy przypinane na ramię zrobione jest zazwyczaj z neoprenowej opaski z możliwością regulacji długości oraz przezroczystej dotykowej foli, dzięki której można swobodnie korzystać z telefonu bez konieczności wyjmowania go z pokrowca. Droższe modele etui do biegania na ramię wyposażone są w odblaskowe elementy lub oświetlenie LED zwiększające bezpieczeństwo podczas aktywności po zmroku. Pokrowce na telefon do biegania przypinane na ramię są nie tylko funkcjonalne, ale również wygodne – nie przeszkadzają w czasie biegu, nie ograniczają też ruchów. Wśród tego typu rozwiązań znaleźć można zarówno produkty uniwersalne, jak i dedykowane określonym modelom smartfonów np. etui na telefon Huawei P8 lite.
  • Etui na telefon do biegania na pas – wykonane może być w całości z nieprzemakalnego materiału lub wyposażone w przezroczystą dotykową folię, pozwalającą na obsługę smartfona. Sportowe nerki na telefon z okienkiem są bardzo pojemne – często poza przegrodą na smartfona, mają również dodatkowe kieszonki np. na klucze czy dokumenty. Poza elementami odblaskowymi zwiększającymi bezpieczeństwo biegacza, wyposażone są także w otwór umożliwiający podłączenie słuchawek, a tym samym wygodne odtwarzanie muzyki lub wykonywanie połączeń.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu etui na telefon do biegania?

Wybierając etui na telefon dla biegacza, warto wziąć pod uwagę nie tylko wygodę użytkowania, ale także materiał, z jakiego pokrowiec jest wykonany, dodatkowe funkcje ochrony przed deszczem czy też wielkość danego rozwiązania.

  • Materiał. Większość oferowanych etui na telefon do biegania wykonana jest z neoprenu. Jest to materiał przyjemny w dotyku, a dodatkowo przewiewny, dzięki czemu opaska zapięta na ramieniu nie powoduje uczucia dyskomfortu. Spotkać można również pokrowce z mieszanki lycry oraz poliuretanu, polichlorku winylu czy nylonu.
  • Wodoodporność. Przed zakupem warto sprawdzić, czy dany model pokrowca jest odporny na deszcz i zachlapania. Etui często pokrywane są specjalną warstwą chroniącą ich wnętrze przed wilgocią.
  • Rozmiar. Pokrowiec na telefon do biegania iPhone 6 czy etui na telefon do biegania 5.5 cala? Producenci bardzo często podają wielkość etui, informując, jaki model telefonu można w nim przechowywać. Przed zakupem bezpieczniej jest jednak sprawdzić wymiary pokrowca – zarówno te zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Jak zrobić etui na telefon do biegania?

Jak uszyć samodzielnie etui na telefon do biegania 6 cali? Można zrobić to bardzo łatwo – wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni materiał np. neoprenowy, taśmę parcianą oraz rzep. Potrzebne będą również nici, igła, nożyczki, kreda krawiecka oraz metr. Aby uszyć etui na telefon dla biegaczy, należy najpierw zmierzyć smartfon i dodać do jego wymiarów po 1,5-2 cm z każdej strony. Następnie otrzymany wzór warto rozrysować na materiale, a później wyciąć go i uszyć pokrowiec. Teraz pozostaje już tylko doszyć pasek parciany oraz rzep. Aby pokrowiec się nie otwierał, można wszyć do niego zamek lub zabezpieczyć go dodatkowym rzepem.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 10:21
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.