Jakie wałki do włosów wybrać? Które najlepsze?
Spis treści:
Jakie wałki wybrać? Rodzaje wałków
- jakie wałki do włosów półdługich – tak naprawdę każdy rodzaj wałków może sprawdzić się na włosach półdługich, w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać na głowie, a od tego też zależy jaka jest średnica wałków do włosów. Im mniejsza średnica wałka tym loki bardziej sprężyste.
- jakie wałki do włosów długich – podobnie jak do włosów półdługich, każdy rodzaj wałków powinien się sprawdzić, najlepiej jednak wybierać wałki szerokie.
- jakie wałki do włosów krótkich – tutaj świetnie sprawdzą się wałki do trwałej ondulacji, które posiadają gumkę, a także wszystkie cienkie wałki.
- jakie wałki do włosów kręconych – przy kręconych włosach najlepiej korzystać z wałków grubych, które to sprawią, że fryzura będzie się ładnie układać.Ale także sprawdzą się tutaj wąskie wałki, które to pięknie wymodelują loki.
- jakie wałki do cienkich włosów – wałki na rzepy idealnie podnoszą fryzurę u nasady, dlatego idealnie nadają się do włosów cienkich, ale także wałki stożkowe dają efekt push-up.
- jakie wałki do grubych włosów – przy grubych włosach dobrze sprawdzą się grube wałki, którymi można np. podkręcić jedynie końcówki.
Popularne wałki do włosów
Jak zakładać wałki do włosów?
Na początek trzeba dobrze wyczesać włosy, wtedy będzie łatwiej zakładać wałki. Dzielimy włosy na kosmyki. Każdy kosmyk podnosimy do góry i na jego końcówkę nakładamy wałek. I w zależności od tego, na jakim efekcie nam zależy – wałki nakładamy np. do połowy włosów, bądź po całej długości, aż do czubka głowy.
Jeżeli chcemy uzyskać loki szybko, na jeden wieczór. Można to zrobić zwilżając włosy oraz użyć pianki bądź lakieru. Następnie na tak przygotowane włosy nawijamy wałek i suszymy suszarką.
Wałki do włosów czy papiloty
W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać na włosach użyjemy wałków bądź papilotów. Papiloty świetnie nadają się do uzyskania gęstego skrętu. Jeżeli jednak zależy nam na delikatnych falach, lepiej sprawdzą się wałki.
Co zamiast wałków do włosów
- Papiloty – idealnie nadają się do gęstego skrętu.
- Termoloki – to wałki zasilane elektrycznie. Na suche włosy nakładamy ciepłe wałki i czekamy kilka minut.
- Hydroloki – rozgrzewa się je za pomocą wrzątku. Często są wypełnione piaskiem bądź jakąś cieczą.
- Lokówka – najpopularniejszy sprzęt do kręcenia włosów. Nawijamy na niego pojedyncze pasma włosów i chwilę czekamy.
- Prostownica – działa podobnie jak lokówka. Nie każdą prostownicą da się zrobić ładne loki, ale coraz więcej z nich ma funkcję kręcenia włosów.
- Trwała ondulacja – zabieg na włosy, który można wykonać w profesjonalnym gabinecie fryzjerskim. Efekt loków utrzymuje się wtedy kilka tygodni.
Komentarze (0)