Kabel DVI na USB - jak wybrać? Który najlepszy
Co zrobić, kiedy w naszym laptopie zaczyna brakować interfejsów obecnych w monitorach i innych urządzeniach starszego typu? Jeżeli stoisz przed takim dylematem i dysponujesz wolnym USB, to zastanówmy się jak można je wykorzystać. To uniwersalne złącze, które powstało pod kierownictwem organizacji USB-IF (Universal Serial Bus – Implementers Formum), jest montowane chyba w każdym urządzeniu elektronicznym. Organizację USB-IF utworzyły firmy współpracujące przy pracach badawczych i wdrażaniu tego standardu. W skład zarządu wchodzą przedstawiciele: Apple, HP Inc., Intel Corporation, Microsoft Corporation, Renesas Electronics, STMicroelectronics oraz Texas Instruments. Organizacja cały czas prowadzi prace nad nowymi wersjami interfejsu oraz certyfikuje partnerów w celu dostarczania na rynek najwyższej jakości komponentów.
Przejściówka do laptopa z USB 3.0 na DVI
Większość współczesnych laptopów i notebooków jest wyposażona w więcej niż jeden port USB. Dzięki temu można skorzystać z możliwości jakie daje transfer tym interfejsem i podłączyć do niego np. projektor z wejściem DVI. W tym celu będziemy potrzebować specjalnego kabla lub adaptera, który pozwoli nam połączyć dwa różne interfejsy. W chwili obecnej, dostępne są produkty tego typu wyposażone w szybkie USB 3.0 oferujące przepustowość łącza do 5 Gbit/s. Taki aktywny adapter umożliwia transfer wideo w rozdzielczości Full HD i pozwala podłączyć dodatkowy monitor, rzutnik lub telewizor. Cała procedura sprowadza się do spięcia urządzeń kablem i ich uruchomienia. W większości przypadków monitor lub rzutnik zostaną wykryte automatyczne. W ten sposób zainstalują się także sterowniki, o ile będzie to konieczne.
Polecane kable USB DVI
Redukcja USB na DVI
Takie rozwiązanie pozwala na skorzystanie z wielu chętnie używanych opcji takich jak rozszerzenie pulpitu roboczego, ustawienie jako monitor główny czy klonowanie pulpitu. Sterownik przejściówki powinien wspierać natychmiastową aktywację podłączonego monitora zewnętrznego oraz przechodzenie w stan uśpienia lub hibernacji w celu oszczędności energii. Zastosowanie adaptera USB – DVI to dobre rozwiązanie również w przypadku, gdy karta graficzna twojego urządzenia ma ograniczone możliwości do obsługi zewnętrznych ekranów. W ten sposób zyskujemy nowe możliwości bez konieczności ingerencji w sprzęt i ustawienia systemowe.
Przejściówka DVI – USB-C
Jeżeli jesteś użytkownikiem MacBooka, Chrombooka Pixel lub innego laptopa wyposażonego w Port USB-C to z również znajdziesz odpowiednią redukcję na DVI. Podobnie jak w przypadku USB-A przejściówki posiadają zintegrowany sterownik do kontroli funkcji udostępniania obrazu i konwerter sygnału na standard DVI. Zasilanie adaptera, niezalaeżnie od wersji interfejsu, pobierane jest ze złącza USB, w związku z czym nie ma potrzeby stosowania dodatkowych zewnętrznych zasilaczy. Urządzenia tego typu bardzo dobrze sprawdzają się do internetowego streamingu wideo lub gier. Transfer na poziomie 1080p w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 zadowoli większość użytkowników i pozwoli cieszyć się obrazem w dobrej jakości na dużym ekranie.
Komentarze (0)