Udostępnij
Skomentuj

Który telewizor lepszy - LG czy Philips? Porównanie

Zastanawiamy się nad tym, który z producentów przygotowuje lepsze telewizory – LG czy Philips?

Zakup nowego urządzenia nie jest tak prosty, jak może się wydawać. Jeszcze kilka lat temu podczas zakupu telewizora zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na jego wymiary i jakość obrazu. Obecnie pod uwagę musimy wziąć również masę funkcji dodatkowych i nowoczesnych technologii, które zapewniają lepszą jakość w grach, filmach czy też podczas codziennego użytkowania. Do tego dochodzi jeszcze pobór energii, wyposażenie i wiele innych drobnych elementów, które mogą zaważyć nad tym, czy ostateczny zakup okaże się udany czy też nie.

Polecane telewizory

Wszystkie wymienione kryteria wyboru dotyczą także dwóch omawianych producentów. Zarówno LG, jak i Philips mają do zaoferowania mnóstwo ciekawych urządzeń, dlatego warto dokładnie je przeanalizować.

Jaki telewizor – LG czy Philips?

Ze względu na fakt, iż kryteriów wyboru jest tak dużo, warto najpierw zebrać je wszystkie razem i wskazać, jakie rozwiązania gwarantuje każdy z omawianych producentów. Ułatwi nam to dalszą analizę.

Warto nadmienić, że powyższe zestawienie zostało opracowane na podstawie oferty sklepu Morele.net. Jak widać, kryteriów wyboru jest bardzo dużo. Dlatego też, konieczne jest osobne omówienie tych najważniejszych.

Wyświetlacze w telewizorach LG i Philips

Podczas zakupu nowego urządzenia, w pierwszej kolejności warto sprawdzić, w jakiej technologii zostały wykonane wyświetlacze interesujących nas modeli. W przypadku telewizorów LG i Philips, wybór przeważnie dotyczy dwóch typów.

Sprzęty z niskiej i średniej półki cenowej korzystają z matryc LED, które dobrze sprawdzają się podczas codziennego użytkowania. Nie gwarantują specjalnych „fajerwerków”, jednak w większości przypadków okażą się odpowiednie. Przed zakupem warto jeszcze sprawdzić, czy telewizor zapewnia pełne podświetlenie matrycy czy tylko częściowe.

Jeśli jednak jesteśmy w stanie wydać więcej (co najmniej 5200 złotych w przypadku LG i 6500 za modele Philips), warto rozglądnąć się za telewizorami OLED. Technologia ta opiera się na wykorzystaniu diod elektroluminescencyjnych, które generują światło, dzięki czemu nie potrzebują dodatkowego podświetlenia. Dzięki temu same mogą się rozjaśniać lub całkowicie gasnąć. Gwarantuje to doskonałą wręcz czerń i większy realizm generowanych kolorów. Takie telewizory sprawdzą się idealnie wówczas, gdy zależy nam na najlepszych doznaniach podczas oglądania nowych filmów i grania.

Przekątna obrazu w telewizorach LG i Philips

Często wiele problemów przysparza dobór urządzenia pod względem jego wymiarów. Muszą one zostać dopasowane nie tylko do wielkości półki czy stolika, ale również naszych potrzeb i przyzwyczajeń. Jeśli bowiem chcemy liczyć na „kinowe” doznania, nie powinniśmy celować w telewizory 32-calowe.

W przypadku oferty LG, nasz wybór jest bardzo szeroki. Wspomniane niewielkie urządzenia okażą się przydatne wtedy, gdy nie dysponujemy zbyt dużą ilością wolnego miejsca lub jeśli szukamy dodatkowe telewizora do niewielkiego pokoju, kuchni czy też pokoju gościnnego. Jeżeli jednak mamy taką możliwość, warto celować w modele większe – telewizory 40 cali, 55 cali, a nawet 60 czy ponad 70 cali. Nie powinniśmy obawiać się, że telewizor będzie zbyt duży. Wystarczy zmieścić się w poniższych wartościach, by móc cieszyć się komfortowym oglądaniem.

Należy jednak pamiętać, że podane wartości będą niższe wówczas, gdy dysponujemy telewizorem 4K. Warto nadmienić, że Philips, poza modelami dużymi, oferuje również wiele telewizorów kompaktowych, których przekątne wynoszą od 22 do 24 cali. Dobrze sprawdzą się one jako urządzenia dodatkowe, a także wtedy, gdy nie dysponujemy zbyt dużym budżetem.

Osobną kwestią jest obsługiwana rozdzielczość. W przypadku obsługi telewizji kablowej czy też satelitarnej, wystarczające okazać się mogą telewizory HD. Jeśli jednak zamierzamy oglądać najnowsze produkcje filmowe lub zależy nam na grach konsolowych, powinniśmy celować w modele Full HD, a najlepiej 4K – zapewniają one najwyższą jakość. Na szczęście obie firmy mają w swoich oferta telewizory Full HD, HD oraz 4K.

System Smart TV w telewizorach LG i Philips

Przechodzimy do kolejnej kwestii, która jest bardzo często podnoszona podczas zakupu nowych telewizorów. Urządzenia typu Smart TV są wyposażane w systemy operacyjne, dzięki którym możliwa staje się instalacja wielu ciekawych aplikacji multimedialnych. Mowa tu między innymi o serwisach streamingowych, takich jak Netflix, HBO GO, Spotify czy Ipla. Dzięki nim, możemy oglądać filmy, seriale czy też kanały telewizyjne.

Zdecydowanie rozszerza to możliwości telewizora, dlatego warto rozważyć zakup Smart TV. Zwłaszcza że systemy instalowane są obecnie w urządzeniach z każdej półki cenowej, nawet z tej najniższej.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup telewizorów LG, będziemy mogli liczyć na obsługę systemu webOS, który, poza dostępem do wszystkich najważniejszych aplikacji, jest ceniony za łatwą obsługę i stabilne działanie. Telewizory Philips korzystają natomiast albo z własnego systemu albo z Androida, który daje dostęp do najbardziej rozbudowanego katalogu aplikacji ze wszystkich systemów. Jest to istotna zaleta urządzeń tego producenta.

Technologie w telewizorach Philips i LG

Nie da się ukryć, że w przypadku wielu urządzeń często decydujące okazują się różnego rodzaju dodatki, które zwiększają jakość generowanego obrazu i dźwięku lub pozwalają skorzystać z telewizora na kilka innych sposobów.

Mając to na uwadze, przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto dokładnie prześledzić kartę produktową każdego telewizora. W przypadku urządzeń od LG, bardzo ciekawie prezentuje się zestaw technologii mających wpływ na obraz i dźwięk. Korzystają one z takich rozwiązań jak Dolby Digital Plus, Clear Voice czy Virtual Surround.

Telewizory Philips znane są natomiast z obsługi technologii Ambilight, która polega na wykorzystaniu paneli świetlnych, zamontowanych z tyłu obudowy. Generują one światło, które daje efekt rozszerzenia ekranu. Jego barwa, moc, sposób wyświetlania zależy od oglądanych materiałów. Telewizor Ambilight zapewnia również dostęp do bogatych funkcji konfiguracyjnych.

Niezależnie od producenta, warto sprawdzić również, czy telewizor obsługuje technologię HDR, która zwiększa realizm generowanych kolorów. Zainteresować nią powinni się przede wszystkim miłośnicy najnowszych filmów oraz gier, które zostały przygotowane zgodnie z tą technologią. Poza tym, sprawdzić należy, czy interesujące nas urządzenia obsługują łączność Wi-Fi, Bluetooth, DLNA, a także jakimi złączami dysponują.

Który telewizor lepszy - LG czy Philips?

Podczas analizy najważniejszych parametrów technicznych, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim nasze indywidualne kryteria, a także sposób, w jaki telewizor będzie wykorzystywany. Oczywiście warto zastanowić się także nad tym, ile możemy wydać.

To wszystko pozwoli nam dobrać wyświetlacz, przekątną, rozdzielczość, system Smart TV i wszelkiego rodzaju dodatki. Obie firmy mają w swoich ofertach telewizory, które trafią do bardzo szerokiego grona odbiorców. W przypadku Philipsa, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na możliwość zakupu modeli z systemem Android, który pozwala na instalację ogromnej liczby aplikacji, natomiast LG ma do zaoferowania wiele technologii poprawiających jakość obrazu i dźwięku. Do tego wszystkiego dochodzą również urządzenia z HDR.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 17:46
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.