Kulodromy - jak wybrać? Które najlepsze dla dzieci?

| 0 Komentarzy
Kulodromy to wdzięczne zabawki, które zaabsorbują naszą pociechę świetną zabawą.

Kulodromy przeznaczone są najczęściej dla dzieci od 3 roku życia, chociaż producenci tworzą proste konstrukcje już dla rocznych brzdąców. W artykule podpowiemy, jaki kulodrom wybrać, na co zwracać uwagę kupując kulodrom, oraz jaki kulodrom będzie odpowiedni dla roczniaka, 2 latka i starszych dzieci.

Kulodromy dla dzieci

Kulodromy to doskonałe zabawki, którymi mogą bawić się maluchy, jak i starsze dzieci. Możliwości, jakie niesie za sobą zabawa kulodromem, są bardzo duże. Wszystko zależy od skomplikowania zestawu. Możemy postawić na proste, duże, drewniane konstrukcje dla najmłodszych, lub skomplikowane plastikowe tory przeszkód do samodzielnego złożenia.

Kulodromy są zabawkami niezwykle intuicyjnymi, przez co maluszki nie będą miały problemu ze zorientowaniem się, jak bawić się kulodromem. Starsze dzieci z kolei nie będą się nudzić dzięki bardziej złożonym zestawom, które czasem mogą zająć nawet pół pokoju.

Najróżniejsze kształty, trasy i kolory sprawiają, że kulodromy pięknie się prezentują, zabawa nimi to czysta przyjemność, a także uczta bodźców, które niosą za sobą wiele walorów edukacyjnych.

Rodzaje kulodromów i torów dla dzieci

  • Kulodromy drewniane - Drewniane kulodromy, tak, jak i inne drewniane zabawki to klasyczny wygląd, i ciekawy, minimalistyczny design. Drewno jest materiałem o bardzo dobrej jakości i idealnie nadaje się do zabawek dla dzieci. Kulodromy z drewna nie tylko będą świetną zabawką, ale również pięknie udekorują pokój malucha. Drewniane kulodromy nadają się zarówno dla młodszych i starszych dzieci. Większość kulodromów przeznaczonych dla rocznych dzieci, a nawet młodszych maluchów wykonana jest właśnie z drewna. Materiał ten jest bardzo bezpieczny, a duże i solidne elementy zapobiegną przypadkowemu wsadzeniu do ust.
  • Kulodromy plastikowe - Kulodromy plastikowe to głównie wieloelementowe tory przeszkód. Zestawy wykonane z plastiku lepiej nadają się do tworzenia skomplikowanych tras dla szklanej lub metalowej kulki. Tego typu kulodromy przeznaczone są raczej dla starszych brzdąców. Ich niewątpliwą zaletą jest cena, która jest o wiele niższa niż kulodromów drewnianych.
  • Kulodromy dźwiękowe - Kulodromy dźwiękowe skutecznie zaciekawiają dzieci. Prostsze kulodromy wygrywają dźwięki po najechaniu kulki na odpowiedni płatek lub część. Bardziej złożone dźwiękowe kulodromy pozwalają na modyfikację wygrywanej melodyjki przez zamienianie elementów toru. W ten sposób dziecko może komponować własne melodie przez wiele godzin. Kulodromy dźwiękowe doskonale rozwijają percepcję maluszków.

Jaki kulodrom wybrać dla dziecka?

  • Kulodromy dla roczniaka - Dzieciom, które skończyły pierwszy rok życia, proponujemy proste, wielobarwne, drewniane kulodromy. Proste trasy i nieskomplikowana konstrukcja sprawią, że dziecko bardzo szybko oswoi się z nową zabawką. Warto zastanowić się nad kulodromem dźwiękowym, który jeszcze mocniej zaangażuje maluszka. Przed kupnem zwróćmy uwagę, czy wybrana przez nas zabawka będzie odpowiednia dla wieku naszego brzdąca.
  • Kulodromy dla 2 latka - Dwulatkom proponujemy nieco bardziej skomplikowane trasy i kształty. Możemy postawić na nieco tańsze kulodromy plastikowe lub klasyczne kulodromy drewniane. Samodzielne układanie tras sprawi, że dziecko szybko nie znudzi się tą zabawką, a długie, zawiłe i skomplikowane konstrukcje, po których będzie zjeżdżać kulka, dostarczą masę frajdy. Wybranie solidnego kulodromu z dobrej jakości materiału zapobiegnie jego zniszczeniu przy pierwszej ekscytacji lub złości brzdąca. Na tym polu o wiele lepiej radzą sobie kulodromy drewniane, wykonane niezwykle solidnie i starannie.
  • Kulodromy dla dzieci starszych - Dla starszych dzieci proponujemy złożone zestawy drewniane i ze stworzywa sztucznego. Zawierają one wiele elementów i dodatków, które na dłużej zatrzymają dziecko przy zabawie.
2,8
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 16:25
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.