Dell Inspiron 5567 - Dane techniczne, Wydajność, Recenzja. Czy warto?

| 0 Komentarzy
Nowy laptop z serii Inspiron ma oferować szerokie możliwości konfiguracyjne oraz zastosowanie podzespołów dostosowanych do pracy w domu i biurze. Jak w praktyce prezentują się jego możliwości?

Specyfikacja:

Konfiguracje

Omawiany laptop dostępny jest w wielu wersjach. Te najnowsze wyposażone zostały w procesory Intel Core Kay Lake, a więc pochodzące z siódmej generacji. Więcej o ich możliwościach w dalszej części tekstu.

Polecane laptopy

Na początku warto zająć się bowiem najmocniejszą konfiguracją, która korzysta z procesora Intel Core i7-6700HQ. Co prawda, w takiej wersji laptop sprzedawany jest raczej rzadko, jednak gwarantuje on wysoką wydajność. Wszystko dzięki czterem rdzeniom mogącym obsłużyć do ośmiu wątków jednocześnie oraz taktowaniu na poziomie od 2600 do 3500 MHz w trybie boost. Jego możliwości docenią zwłaszcza osoby pracujący na wielu programach jednocześnie.

Wracając do procesorów Kaby Lake, występują w dwóch odmianach: i7-7500U oraz i7-7200U. Oba posiadają dwa rdzenie mogące obsłużyć do czterech wątków jednocześnie. Różni ich taktowanie. Pierwszy układ posiada je na poziomie 2700-3500 MHz, natomiast drugi 2500-3100 MHz. I to właśnie wyższe taktowanie sprawdza, że pierwszy z wymienionych układów spisuje się lepiej. Zapewnia on bardzo przyzwoitą pracę (nieco wydajniejszą niż odpowiedniki z szóstej generacji) oraz niski pobór energii (wskaźnik TDP wynosi 15 W).

Miłośnicy maksymalizacji osiągów powinni zdecydować się na laptopa Dell Inspiron 5567 wyposażonego w kartę graficzną Radeon R7 M445. Jest to nowy produkt firmy AMD, dlatego jest wart uwagi. Posiada ona 4 GB pamięci i wyróżnia się wysokim taktowaniem, zarówno dla rdzenia (1176 MHz), jak i pamięci (5000 MHz), dzięki czemu gwarantuje przyzwoite osiągi i obsługę niektórych nowych gier komputerowych.

Potencjalni nabywcy Dell Inspiron z pewnością ucieszą się z faktu, że laptop pracuje na najnowszych kościach pamięci RAM (DDR4-2400), które gwarantują bardzo szybkie działanie. Pod obudową znajdziemy dwa sloty, w którym mogą zostać zamontowane kości o łącznej pojemności 16 GB. Dobrą wiadomością jest również obsługa pojemnych dysków talerzowych (aż do 2 TB) oraz szybkich półprzewodnikowych typu SSD (do 256 GB).

Obudowa

Do jej wykonana posłużono się przede wszystkim plastikom, co jest typowe dla urządzeń Della z tej półki jakościowej. Sprawia to, że obudowa wyróżnia się dość przeciętną sztywnością i odpornością na wygięcia. Mimo wszystko, w ramach użytku domowego nic jej nie powinno zagrozić.

Zestaw złączy jest bardzo podstawowy. Użytkownicy skorzystać mogą z trzech portów USB (2 z nich to USB 3.0) oraz jednego HDMI. Czytnik kart oraz napęd DVD z funkcją nagrywania nie rekompensują tego dość ubogiego zestawu.

Chłodzenie i ekran

Pewien poziom przyzwoitości został zachowany w przypadku pracy wbudowanego wentylatora. W dostateczny sposób chłodzi on poszczególne podzespoły laptopa, dzięki czemu temperatura obudowy podczas pracy w ramach maksymalnego obciążenia nie jest zbyt wysoka. To samo tyczy się hałasu generowanego przez urządzenie – mieści się on w szeroko pojętej normie.

Kupując laptop Dell Inspiron 5567, warto zwrócić uwagę na to, jaką powłokę posiada jego matryca. Na rynku znajdują się bowiem wersje z powłoką błyszczącą oraz matową. Pierwsza z nich skutecznie uniemożliwi nam korzystanie z laptopa na świeżym powietrzu, dlatego należy zastanowić się, jakie zadania ma spełniać urządzenia.

W każdym jednak przypadku matryca wykonywana jest w technologii TFT, dlatego nie posłuży nam ona w ramach pracy na profesjonalnym oprogramowaniu graficznych. Gwarantuje ona jednak przyzwoity kontrast, kąty widzenia oraz poziom generowanych kolorów. Jeżeli chodzi o obsługiwaną rozdzielczość, w sklepie znajdują się laptopy z ekranem HD (1366x768) oraz Full HF (1920x1080).

Do grania

Zanim przejdziemy do ostatecznej oceny możliwości laptopa Dell Inspiron 5567, warto zastanowić się nad tym, jakie gry będzie on w stanie obsłużyć. Poniżej przedstawiamy ich krótką rozpiskę.

  • FIFA 17 – low: 50 fps, medium: 40 fps, high: 20 fps,
  • Farming Simulator 17 – medium: 85 fps, high: 40 fps,
  • Titanfall 2 – low: 60 fps, medium: 45 fps, high: 18 fps,
  • Just Cause 3 – low: 40 fps, medium: 35 fps, high: 18 fps,
  • World of Warhips – low: 120 fps, medium: 90 fps, high: 40 fps,
  • GTA V – low: 65 fps, medium: 55 fps, high: 18 fps,
  • F1 2014 – low: 100 fps, medium: 75 fps, high: 50 fps,
  • GRID: Autosport – low: 160 fps, medium: 65 fps, high: 30 fps,
  • Total War: Rome II – low: 60 fps, medium: 45 fps, high: 40 fps,
  • Counter-Strike: GO – low: 170 fps, medium: 140 fps, high: 110, ultra: 70 fps.

Cena

Najmocniejsza konfiguracja, w której znajdziemy procesor i7-6700HQ oraz dedykowaną kartę graficzną, kosztuje około 4000 złotych. O kilkaset złotych tańsze są wersje pracujące na nowych procesorach Kaby Lake. Cena najbardziej okrojonego modelu oscyluje natomiast wokół 2000 złotych.

Czy warto?

Konieczność wydania około 4000 złotych za tego typu laptop nie jest specjalnie zatrważająca. Co więcej, urządzenie gwarantuje całkiem przyzwoite osiągi, które zauważymy zarówno w ramach pracy biurowej, jak i chociażby podczas obsługi gier komputerowych.

Pamiętać musimy jednak o dokładnej analizie wykorzystywanych podzespołów. Laptop okazać się może również łakomym kąskiem dla osób, które zechcą przetestować możliwości nowych układów firmy Intel – nie zapewniają one co prawda olbrzymiego skoku jakościowego względem szóstej generacji, jednak są wynikiem pewnego postępu.

bulb-learn-more-section-icon

Znajdziesz w Morele

Laptopy Dell Latitude - Laptopy Dell Vostro 

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:37
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.