Laptop Dream Machines G1070 - Specyfikacja, Recenzja. Czy warto?

| 0 Komentarzy
Laptopy dla graczy od Dream Machines wciąż pojawiają się w nowych odsłonach. Dobrym na to przykładem jest model G1070, który zapewnić ma obsługę wszystkich najnowszych produkcji. Możliwe stanie się to między innymi dzięki karcie graficznej nowej generacji.

Specyfikacja:

Konfiguracje

Choć omawiany laptop występuje na rynku w kilku wersjach konfiguracyjnych, w większości z nich montowana jest jedna z najnowszych kart graficznych Nvidii – GeForce GTX 1070. Już po samej tej informacji można przypuszczać, iż mamy do czynienia z wydajną maszyną.

I tak jest w rzeczywistości. Wspomniana grafika charakteryzuje się bowiem sporą wydajnością, która pozwoli na odpowiednią obsługę absolutnie wszystkich dostępnych na rynku gier komputerowych. Umożliwia to między innymi 8 GB pamięci GDDR5 oraz taktowanie na poziomie 8000 MHz dla pamięci i 1443-1645 dla rdzenia. Dzięki niej Dream Machines G1070 staje się maszyną gamingową pełną gębą.

Na spore osiągi liczyć można również w przypadku procesora. Producent zdecydował się bowiem na zamontowanie układu Intel Core i7-6700HQ. Posiada on cztery rdzenie obsługujące osiem wątków. Jego taktowanie bazowe wynosi 2600 MHz (w trybie boost maksymalnie 3500 MHz). Wszystko to przekłada się na dużą wydajność, która powinna zadowolić szerokie grono graczy.

Dobór sprzętu w przypadku omawianego laptopa ogranicza się tak naprawdę do wyboru ilości pamięci RAM oraz dysku twardego. W pierwszym przypadku zastosowano kości typu DDR4 o taktowaniu 2133 MHz, co gwarantuje bardzo szybkie działanie. Pod obudową laptopa znaleźć można aż cztery sloty pamięci, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby w pełni wykorzystać możliwy limit sięgający 64 GB.

Jeżeli chodzi o dyski twarde, laptop umożliwia zamontowanie dwóch urządzeń naraz, dlatego często jest on sprzedawany wraz z dyskiem HDD oraz SSD.

Obudowa Dream Machines G1070

Obudowa

Zastosowanie tworzyw sztucznych i aluminium pozwoli stworzyć obudowę, dzięki której laptop jest lekki (oczywiście jak na maszynę gamingową). Waży on bowiem „jedynie” 2,6 kg, dzięki czemu jego przenoszenie nie powinno sprawiać większych problemów. Mimo to, sztywność obudowy stoi na zadowalającym poziomie. Jej odgięcie wymaga użycia sporej siły. Do pracy zawiasów również nie można się przyczepić. Jedynym jej minusem jest to, iż bardzo szybko pokrywa się odciskami palców. Jej wygląd, w odróżnieniu od wielu innych maszyn do gier, jest raczej stonowany i niepozorny. Wszystkich posiadaczy laptopa z pewnością ucieszy pokaźny zestaw złączy (zwłaszcza liczba portów USB) oraz sprawna, podświetlana klawiatura.

Chłodzenie

Oczywiście trudno spodziewać się tego, że tak wydajny laptop zawsze będzie pozostawał chłodny i niewzruszony. No chyba że wykorzystamy go wyłącznie do obsługi gier wiekowych, które dla omawianego urządzenia nie będą żadnym wyzwaniem.

W przypadku nowszych produkcji, obudowa laptopa może nagrzać się maksymalnie do 50 stopni Celsjusza, co w tej klasie sprzętu jest wynikiem całkiem przyzwoitym. Praca wentylatora jest słyszalna, ale nie powinna przeszkadzać podczas grania.

Ekran Dream Machines G1070

Ekran

Dream Machines G1070 wyposażony został w matrycę Full HD wykonaną w technologii IPS. Zapewnia ona zadowalające kąty widzenia i dobrą jakość zarówno kontrastu, jak i generowanych kolorów. Oczywiście matryca omawianego laptopa posiada matową powłokę, dzięki czemu bez problemu można ją wykorzystywać także na zewnątrz.

Wydajność

Sporo już zostało powiedziane o zachwycających osiągach uzyskiwanych przez urządzenie, dlatego warto to jakoś zobrazować. W tym celu przeprowadzone zostały testy wydajnościowe przy użyciu dwóch programów Cinebench R15 oraz 3DMark. Mają one sprawdzić kolejno procesor oraz kartę graficzną.

Wyniki CPU prezentują się zadowalającą. W trybie jednowątkowym uzyskał on bowiem 149 punktów, natomiast w wielowątkowym 671 punktów. Prawdziwą gwiazdą okazała się jednak karta Nvidia GeForce 1070. W 3DMark Ice Storm Extreme Graphics uzyskała ona bowiem 258199 punktów, natomiast w Performance GPU 23217 punktów, co plasuje ją na najwyższej półce jakościowej.

Do grania

Potwierdzeniem dobrych wyników w programach diagnostycznych jest zresztą lista gier, z obsługą których Dream Machines G1070 nie powinien mieć żadnych problemów.

  • Battlefield 1 – low: 175 fps, medium: 150 fps, high: 120 fps, ultra: 110 fps,
  • Wiedźmin 3 – low: 205 fps, medium: 160 fps, high: 100 fps, ultra: 58 fps,
  • Watch Dogs 2 – low: 120 fps, medium: 105 fps, high: 85 fps, ultra: 60 fps,
  • Titanfall 2 – low: 150 fps, medium: 135 fps, high: 120 fps, ultra: 110 fps,
  • Civilization VI – low: 75 fps, medium: 60 fps, high: 55 fps, ultra: 50 fps,
  • No Man’s Sky – low: 130 fps, medium: 120 fps, high: 110 fps, ultra: 52 fps,
  • Far Cry Primal – low: 115 fps, medium: 100 fps, high: 90 fps, high: 80 fps,
  • XCOM 2 – low: 90 fps, medium: 75 fps, high: 67 fps, ultra: 42 fps,
  • GTA V – low: 170 fps, medium: 155 fps, high: 120 fps, ultra: 68 fps.

Cena

Za poszczególne konfiguracje laptopa, różniące się między sobą głównie ilością pamięci RAM oraz zamontowanymi dyskami twardymi, należy zapłacić od 7000 do 8000 złotych.

 

Czy warto?

Dream Machines G1070 zagwarantuje płynną i stabilną rozgrywkę w przypadku każdego tytułu. Urządzenie wyróżnia się również sprawnie działającym układem chłodzenia oraz wysokiej jakości matrycą. Wszystko to sprawia, że jest on wart swojej ceny, nawet tak wysokiej.

Udostępnij
5,0
1 ocena
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 14:05
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.