Motorola MOTO Z4 - niezawodny telefon ze średniej półki
Spis treści:
Motorola Moto Z4 to najnowszy smartfon amerykańskiego producenta, cenionego za niemalże czysty system Android, jakość wykonania, oraz użyteczne dodatki w postaci nakładki systemowej. Ten telefon to świeża wizualnie i atrakcyjna sprzętowo propozycja niedrogiego, dobrego smartfona.
Polecane smartfony Motorola
Motorola Moto Z4: specyfikacja techniczna
Moto Z4 nie pozwala wymagać od siebie wiele. Nie jest typowym flagowcem, co dziwi, bo od linii Z zawsze oczekiwano wiele. Tym razem Motorola zdecydowała się stworzyć smartfon z wysokiej, średniej półki.
Procesorem zastosowanym w modelu Moto Z4 jest popularny układ Snapdragon 675. To ośmiordzeniowa jednostka, która gwarantuje sprawną pracę urządzenia na co dzień. Wspomagana układem Adreno 612 zaoferuje wydajność wystarczającą do rozgrywki nawet w wymagające gry. O płynność działania zadbają dodatkowo 4 GB pamięci RAM - to optymalna ilość pamięci tymczasowej w smartfonie ze średniej półki. Nada się do nieskomplikowanego multitaskingu i pozwoli zachować smartfonowi dobrą kulturę pracy przez kilka kolejnych lat.
Warto wiedzieć!
Komponenty zastosowane w Moto Z4 nie są jedynym czynnikiem wpływającym na płynne działanie smartfona. Liczy się również minimalistyczna nakładka systemowa od Motoroli. Użytkownik Z4 otrzymuje telefon z niemalże czystym Androidem. Głównym dodatkiem są użyteczne Gesty - potrząśnięciem smartfona można włączyć latarkę, a dwoma szybkimi obrotami nadgarstka wyzwolić aparat. Jest ich oczywiście więcej.
Motorola Moto Z4 dysponuje ekranem o przekątnej 6,4’’ i rozdzielczości Full HD Plus. To panel OLED o proporcjach 19,5:9. Pokryto go szkłem Gorilla Glass 3. Co niesie za sobą zastosowanie takich komponentów? Moto Z4 powinna nadać się do oglądania filmów: to za sprawą wyświetlacza oferującego dobrą jasność i głębię kolorów, z naciskiem na bogate czernie.
Nieco mniej użyteczna jest bateria urządzenia. W Moto Z4 wykorzystano ogniowo o pojemności 3600 mAh. To przeciętna wartość. Jeden dzień pracy nie sprawi Motoroli problemu, lecz większe wymagania będą wiązały się z zakupem power banka. Jest też inna opcja: szybkie ładowanie. Producent wyposażył Motorolę Moto Z4 w szybką ładowarkę 15 W.
Uwaga!
Niezbyt duże ogniwo zastosowane w modelu Moto Z4 nie przekreśla jeszcze możliwości energetycznych tego urządzenia. Motorola umożliwia rozbudowę smartfona o moduł Power Pack lub Turbo Power Pack, które zapewnią nawet cały kolejny dzień użytkowania. Dodatkowo, stosując ładowarkę z technologią szybkiego ładowania można w krótkim czasie uzupełnić całą energię na kolejne godziny. Pomoże w tym kabel z magnetycznym konektorem, który zapobiega niechcianemu odłączeniu przewodu.
Jak ma się zaplecze fotograficzne modelu Moto Z4? Niezbyt bogato. Producent zdecydował się na zastosowanie wyłącznie jednego obiektywu z tyłu urządzenia oraz jednego na jego froncie. Główny, tylny aparat wykonuje fotografie w rozdzielczości 48 Mpx. Kamera nagrywa wideo w 4K w 30 klatkach na sekundę oraz w FHD w 60 kl/s. W ciemności sceneria doświetlana jest przez dwutonową diodę LED. Przedni aparat posiada 25 Mpx matrycę ze światłem f/2.0. Podobnie jak tylny, wspiera HDR.
Motorola Moto Z4: design urządzenia
Moto Z4 to pierwsza bezramkowa Motorola z serii Z. Przedni panel jest pokryty ekranem aż w 84%. Na froncie umieszczono aparat, który zajmuje miejsce na środku górnej krawędzi. Wycięcie na wspomniany obiektyw jest niewielkie, i przypomina kroplę wody. Oprócz tego przednia część smartfona skrywa skaner linii papilarnych, który umieszczono w ekranie.
Tylna pokrywa została wykonana z czarnego tworzywa. Ozdobiono ją błyszczącym logiem Motoroli oraz charakterystycznym okiem aparatu. Pod wypukłym obiektywem umieszczono diodę doświetlającą. Na dolnej części plecków smartfona swoje miejsce znalazło złącze Moto Mods. Umożliwia ono podłączenie dowolnego akcesorium z gamy modułów Motoroli. Jakich konkretnie? Składają się na nią:
- Polaroid Insta-Share Printer - przenośna drukarka do zdjęć,
- moto 360 camera - kamera do zdjęć i filmów 360 stopni,
- moto gamepad - czyli przyłączane pady do gier,
- JBL SoundBoost 2 - dodatkowy, odporny na zachlapania głośnik o mocy 6W,
- moto style shell with wireless charging - czyli zamienna obudowa z nakładką do bezprzewodowego ładowania,
- moto power pack - nakładka w postaci power banka o pojemności 2220 mAh,
- moto turbopower pack - większa nakładka typu power bank o pojemności 3490 mAh,
- moto style shell - zmienna tylna pokrywa,
- moto insta-share projektor - przenośny projektor wyświetlający obraz do 70 cali,
- Hasselblad True Zoom – pełnoprawny, dodatkowy obiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym,
- Incipio offGRID™ Power Pack - dodatek do ładowania,
- JBL SoundBoost | Speaker - opcjonalny głośnik o mocy 6W.
Na krawędziach znajdują się przyciski regulacji głośności, włącznik, głośnik, mikrofony oraz gniazda: USB-C oraz Jack 3,5 mm.
Motorola Moto Z4: największe zalety i wady
Chwaliliśmy już specyfikację techniczną modelu Moto Z4. Wizualnie jest to telefon, który wywołuje również pozytywne wrażenie. Czy Moto Z4 ma jakieś wady?
Zalety i wady
Zalety
- optymalna ilość pamięci RAM i pamięci na dane,
- wystarczający procesor i układ graficzny
- duży wyświetlacz w technologii OLED,
- bezramkowość,
- szybkie ładowanie 15 W,
- odporna na odciski palców obudowa,
- obecność gniazda Jack 3,5 mm,
- slot na karty micro SD,
- kompatybilność z modułami Moto Mods.
Wady
- przeciętna pojemność baterii,
- brak zróżnicowania możliwości fotograficznych (jeden, standardowy obiektyw),
- tylko jeden wariant kolorystyczny do wyboru.
Motorola Moto Z4: czy warto ją kupić?
Motorola Moto Z4 to niezwykle poprawny smartfon. Nie wyróżnia się na tle konkurencji. Jest solidnym smartfonem, który sprawdzi się jak daily phone na dłuższy czas. Dzięki modułom Moto Mods można skonfigurować go na wiele wymarzonych sposobów, czyniąc z niego smartfon idealny.
Z Motoroli Moto Z4 zadowoleni będą poszukiwacze płynnie pracujących, niezawodnych smartfonów na lata. Jest idealnym telefonem do przeglądania Internetu, do oglądania filmów, do pracy z dokumentami i mailowania. Pasjonaci fotografii powinni poszukać czegoś innego, lub dokupić moduł obiektywu, aby zyskać więcej możliwości.
div class="learn-more-section d-flex">
Komentarze (0)