Na co pomaga masażer do nóg? Dlaczego warto w niego zainwestować?
Spis treści:
Masażery do nóg są pomocne w przypadku wielu dolegliwości. Dowiedz się, na jakie problemy może pomóc stosowanie masażera!
Na jakie dolegliwości pomaga masażer do nóg?
Marzy Ci się wodny masażer do nóg lub masażer do nóg drewniany? Nie ma w tym nic dziwnego, nie od dziś wiadomo, że masaż stóp poprawia krążenie krwi oraz wpływa pozytywnie na inne aspekty związane z funkcjonowaniem organizmu. Urządzenie jest pomocne w walce z takimi dolegliwościami jak:
- ból w okolicach nóg;
- obrzęk stóp;
- przewlekłe zmęczenie;
- uczucie ciężkich kończyn.
Niektóre masażery posiadają nawet specjalne nasadki do pedicure, dzięki którym Twoje stopy będą zawsze wyglądać zdrowo i estetycznie.
Popularne masażery do stóp
Masażer do nóg poprawiający krążenie można wykorzystać jako element domowego SPA. Z urządzenia chętnie skorzystają również osoby, które posiadają wskazania lekarskie do masażu leczniczego. Własny – ręczny lub elektryczny – masażer do nóg to rozwiązanie o wiele tańsze niż regularne uczęszczanie na wizyty u masażera czy też pedikiurzystki. Co więcej, sprzęt może być użytkowany przez wszystkich domowników, a nie tylko jedną osobę.
Czym kierować się przy zakupie masażera do stóp? Najpierw warto poznać rodzaje urządzeń dostępnych na rynku. Masażer do nóg drewniany to prosty sprzęt, który można wykorzystać do zrelaksowania się po ciężkim dniu. Produkt ten składa się z ruchomych rolek, które uciskają od dołu różne obszary nóg, a siła masażu zależy od tego, jak duży nacisk jest nań kładziony. Zabieg powinien trwać około 10-15 minut, można go wykonywać nawet kilka razy dziennie.
Masażery drewniane służą do akupresury oraz masażu klasycznego. Dostępne są zarówno modele pojedyncze, służące do masowania jednej stopy, jak i podwójne, których da się używać jednocześnie do obu nóg. Tego typu sprzęt jest polecany przy bólach mięśniowych, dolegliwościach kręgosłupa oraz reumatyzmie. Natomiast nie mogą go użytkować osoby, u których zdiagnozowano zaburzenia krążenia krwi. Nie jest również zalecany, jeśli wystąpiła zakrzepica.
Na rynku możesz spotkać także elektryczny masażer do nóg, czyli urządzenie wyposażone we własny silnik, posiadające kilka różnych programów masażu do wyboru. W zestawie ze sprzętem otrzymasz różnorodne wypustki, dzięki którym da się dostosować rodzaj zabiegu oraz jego intensywność do własnych preferencji. Wiele modeli wytwarza dodatkowo ciepło, co wpływa relaksująco na układ mięśniowy i przynosi ulgę w stanach zapalnych.
Spośród elektrycznych urządzeń do masażu na uwagę zasługuje w szczególności wodny masażer do nóg. Sprzęt zapewnia relaksujący wodny masaż, który wpływa pozytywnie na układ nerwowy i mięśniowy. Zastosowana w nim gorąca woda oraz masujące rolki przynoszą ukojenie, technologia ta niweluje również napięcie nerwowe. Ten typ masażera jest szczególnie zalecany dla osób, które borykają się z bólami reumatycznymi, nadmierną potliwością czy też obrzękami stóp.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze masażera do nóg?
Jaki wybrać masażer do nóg? Opinie na temat poszczególnych modeli, a także artykuły takie jak ten to najlepsze źródło rzetelnej wiedzy. Zanim jednak przejdziemy do krótkiej charakterystyki produktów różnych marek, warto dowiedzieć się, jakie rodzaje masażerów do stóp są dostępne na rynku i ile kosztuje tego typu sprzęt. Urządzenie do masażu da się kupić już za około 100 złotych. W tej cenie otrzymasz urządzenie korzystające z technologii wibracji, o niewielkiej mocy i ręcznym sterowaniu.
Masażer ręczny do stóp to dobry zakup, jednak wadą tego urządzenia jest konieczność samodzielnego wykonywania ruchów, co może się wiązać z przeciążeniem rąk. Lepszą inwestycją będzie masażer elektryczny, który wyręczy użytkownika w wykonywaniu masażu. Oczywiście taki sprzęt jest droższy i wymaga podłączenia do prądu, aby poprawnie działać. Zaletą jest jednak lepsza wydajność, bardziej profesjonalny charakter oraz duża liczba funkcji. Na rynku znajdziesz zarówno masażer do nóg antycellulitowy, jak i masażer do nóg obrzęków żył relaksujący.
Spójrz na masażer Beurer. W cenie wynoszącej około 160-400 złotych kupisz sprzęt wyposażony w 3 wkładki masujące, z trybem podgrzewania wody i timerem, zasilany sieciowo. Urządzenie posiada również specjalne wypustki do pedicure, dzięki którym można złuszczać nadmiernie zrogowaciały naskórek. Dodatkową zaletą jest technologia podczerwieni, zapewnia ona jeszcze lepsze efekty. Niektóre sprzęty korzystają również z funkcji masażu bąbelkowego o głębokim relaksacyjnym działaniu.
W podobnej cenie kupisz ręczny masażer Medisana do stóp, zainspirowany chińskimi technikami masażu. Urządzenie zostało wyposażone w system podgrzewający o dwóch stopniach intensywności oraz dwie wygodne komory dla nóg. Sprzęt wyróżniają niewielkie wymiary, dzięki czemu można go zabrać ze sobą praktycznie wszędzie oraz nowoczesny, minimalistyczny design. Wewnętrzny materiał można łatwo wyjąć w celu wyczyszczenia lub wyprania.
Warto sprawdzić również nieco droższy, ale za to bardzo funkcjonalny masażer Xiaomi. Z jego pomocą da się wykonać masaż stóp oraz przeprowadzić relaksację tkanek głębokich i mięśni ramion. W sumie dostępnych jest aż 5 różnych trybów pracy, które można dostosować zgodnie z preferencjami. W skład zestawu wchodzi profesjonalna torba do przechowywania, a także zasilacz sieciowy, cena za całość wynosi około 700 złotych.
Tymczasem osoby, które wpisują często w Google frazę „masażer do nóg a żylaki”, powinny zwrócić uwagę na urządzenia marki Sanitas. Masażer w cenie nieprzekraczającej 300 złotych jest zalecany wspomagająco do leczenia obrzęków kończyn, pajączków i żylaków, łagodzi również napięcia mięśniowe w okolicy łydek. Zastosowana w nim technologia opiera się na metodzie kompresji – poduszki powietrzne zwiększają i zmniejszają swoją objętość, wykonując prozdrowotny masaż uciskowy.
Jakie korzyści przynosi stosowanie masażera do nóg?
Masażer do nóg drewniany lub wodny jest często wybierany przez osoby, które dużo pracują, szczególnie w pozycji stojącej. W przypadku większości modeli cena nie przekracza 300-400 złotych, natomiast korzyści płynące z ich użytkowania są nieocenione. Masaż stóp gwarantuje relaks, łagodzi napięcia nerwowe oraz poprawia krążenie, pozwala również pozbyć się różnych nieprzyjemnych dolegliwości zdrowotnych. Jakich?
Nie bez powodu często wpisywaną frazą w wyszukiwarkach internetowych jest „masażer do nóg a żylaki”. Dobrej jakości urządzenia potrafią bowiem skutecznie wspierać w walce z nieestetycznym problemem zdrowotnym, jakim są żylaki kończyn. To nie wszystko, w czym pomoże masażer do nóg. Opinie na temat tego typu sprzętu są bardzo pozytywne, pomagają one w leczeniu:
- bólu głowy;
- cellulitu;
- dolegliwości ze strony wątroby;
- przypadłości gastrycznych;
- reumatyzmu.
Kto jeszcze powinien zainwestować w wodny lub drewniany masażer do nóg? Opinie lekarzy na ten temat są dość zgodne. Masaż za pomocą tego typu urządzeń jest polecany dla osób, które:
- często chodzą w butach na wysokim obcasie, tym samym narażając swoje stopy na przeciążenia;
- mają problemy z krążeniem krwi w kończynach dolnych;
- pracują jako kierowcy i są narażeni na częste oraz długie prowadzenie pojazdu;
- wykonują pracę wymagającą ciągłego poruszania się na stojąco.
Jak poprawnie używać masażera? W przypadku modeli drewnianych oraz produktów przeznaczonych do akupresury masaż powinien trwać nie dłużej niż około 15 minut – przeprowadza się go w pozycji siedzącej. Najlepiej zacząć od lewej stopy i stopniowo ją przesuwać po rolkach. Jeśli dany model na to pozwala, można dołączyć drugą stopę i masować obie jednocześnie. W miarę upływu czasu trzeba zwiększać nacisk na urządzenie, a jeśli stopy przyzwyczają się do sprzętu, można spróbować podnieść się do pozycji stojącej.
Jeśli chodzi o elektryczny masażer do nóg, aby z niego skorzystać, należy najpierw napełnić urządzenie wodą. Następny krok to podłączenie do prądu i wybór odpowiedniego programu. Korzystający z urządzenia ma wpływ nie tylko na rodzaj masażu, ale także jego czas trwania oraz intensywność, może również przełączać się pomiędzy różnymi trybami i technologiami. Niektórzy producenci zezwalają na to, aby do środka danego modelu dodać olejku eterycznego lub soli kąpielowej, wtedy doznania użytkownika płynące z masażu są jeszcze lepsze.
Dlaczego warto kupić masażer do nóg?
Regularnie stosowany wodny masażer do nóg lub inny elektryczny masażer do nóg to remedium na stres i dolegliwości bólowe. Koszt zakupu sprzętu oscyluje w okolicach kilkuset złotych. Warto się wyposażyć w urządzenie do masażu po to, aby uporać się z napięciem mięśniowym, zlikwidować problemy z krążeniem i poprawić samopoczucie. Tym bardziej że jest to inwestycja, która zwróci się dość szybko, po zaledwie kilkukrotnym użyciu.
Co kupić? Wodny czy drewniany masażer do nóg? Opinie użytkowników na ten temat są dość jednoznaczne – doceniają oni masażery wodne za mnogość funkcji. Urządzenia te pozwalają wybrać rodzaj, czas trwania oraz intensywność masażu. Umożliwiają również skorzystanie z różnych technik, od wibracji, przez masaż reflektoryczny (naciskanie konkretnych punktów na stopach), po nagrzewanie światłem czerwonym. Mimo wysokiej ceny są więc chętniej wybierane niż tradycyjne modele.
O czym warto pamiętać? Masażer kompresyjny nóg powinien mieć niezbędne atesty i certyfikaty, w przeciwnym razie jego stosowanie może się okazać szkodliwe dla zdrowia. Zamiast kupować sprzęt niewiadomego pochodzenia, lepiej postawić na sprawdzone marki – wtedy masz pewność co do właściwości zdrowotnych. Niestety nie każdy może użytkować masażery, dlatego przed zakupem warto skonsultować się z lekarzem, który zna historię przebytych chorób.
Kiedy masażer do nóg poprawiający krążenie może zaszkodzić? Przeciwwskazania do stosowania tego typu urządzeń to:
- choroby i stany zapalne skóry;
- infekcje bakteryjne;
- nadciśnienie tętnicze;
- ostre stany zapalne;
- podwyższona temperatura ciała;
- rany i świeże blizny;
- zakrzepica;
- zaawansowana osteoporoza i łamliwość kości;
- zapalenie żył;
- żylaki.
Marzy Ci się masażer do stóp? Opinie na temat różnych modeli, konsultacja z lekarzem, a także lektura niniejszego poradnika pomoże w podjęciu decyzji, czy ten sprzęt jest dla Ciebie.
Komentarze (0)