Niska pralka pod blat do zabudowy. Ranking 2024
Spis treści:
Pralka nadająca się do zabudowy pod blatem musi spełniać kilka warunków. Najważniejszym z nich jest oczywiście sposób otwierania drzwiczek - konieczne od frontu. Nie będzie bowiem możliwości załadowania jej od góry. Warto jednak zwrócić uwagę na dodatkowe aspekty, które pozwolą nie tylko korzystać z pralki wygodnie, ale również zadbać o rachunki, co ma niebagatelne znaczenie we współczesnych czasach, kiedy koszt mediów staje się coraz wyższy. Niska pralka pod blat? Przedstawiamy ranking tego typu urządzeń, w którym każdy zainteresowany powinien znaleźć rozwiązanie spełniające jego oczekiwania.
Najczęściej wybierane pralki do zabudowy
Pralka to jedno z najczęściej wykorzystywanych urządzeń dużego AGD w domu, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Często jednak zmagamy się z problemem jej właściwego umiejscowienia. Zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach, znalezienie takiej lokalizacji dla pralki, by zniknęła z pola widzenia, nie zajmowała zbyt wiele miejsca i nie przeszkadzała w wykonywaniu innych, codziennych czynności bywa zadaniem z kategorii dość trudnych. Jeśli nie chcesz, by zanadto przykuwała uwagę, a raczej tworzyła spójną całość z innymi elementami wystroju pomieszczenia, pomyśl nad zakupem pralki do zabudowy. Jest to doskonałe rozwiązanie, pozwalające Ci na wykończenie mieszkania w modny i nowoczesny sposób. Korzystaj z niskiej pralki pod blat, a równocześnie ciesz się stylowym wnętrzem, o którym zawsze marzyłeś.
Pralki do zabudowy pod blatem są bardzo popularne wśród konsumentów, a ich użytkowanie wygodne i komfortowe. Na rynku możesz znaleźć wiele urządzeń tego typu, o różnych parametrach technicznych oraz w szerokim przedziale cenowym. Jeśli trudno zdecydować Ci się na konkretny model, ranking pralek to sprawdzony sposób, który znacznie ułatwia podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej. Opinie zadowolonych klientów stanowią doskonałe źródło informacji na temat wspomnianych akcesoriów gospodarstwa domowego, dlatego warto skorzystać z tych cennych rad.
Ranking pralek do zabudowy pod blatem 2024
-
Whirlpool BI WMWG 91484E EU - to właściwy wybór dla wszystkich tych, którzy szukają pralki o sporym wnętrzu. Pierzesz dużo i często? Przyda Ci się niska pralka pod blat ze sporym bębnem. W przypadku Whirlpool BI WMWG 91484E EU mowa aż o 9 kilogramach pojemności. To pralka w sam raz do intensywnej eksploatacji.
-
Whirlpool BI WMWG 81484 PL - jej największe atuty to skuteczność i pojemność. Dzięki maksymalnej prędkości wirowania 1400 obrotów na minutę skutecznie upora się z usunięciem nadmiaru wody, przygotowując pranie do suszenia w suszarce bądź suszenia tradycyjnego. Dodatkowo je pojemność to aż 8 kilogramów, co kwalifikuje ją do wykorzystania nawet przez większą rodzinę.
-
Bosch WIW28541EU - niemiecka propozycja z wyższej półki cenowej. Wśród rynkowej konkurencji może poszczycić się sporą ilością programów prania, a także szybkim wirowaniem na poziomie 1400 obrotów na minutę. Dodatkowo pralka Bosch WIW28541EU jest naprawdę cicha - producent deklaruje głośność pracy na poziomie 66 dB.
-
Beko WITC 7612 B0W - podstawowa pralka w niewygórowanej cenie. Mimo tego nie zabrakło jej niczego, co może przydać się w codziennej eksploatacji niskiej pralki pod blat. Bęben ma pojemność 7 kg, prędkość wirowania to 1200 obrotów na minutę a program szybki pozwala na uzyskanie czystej odzieży w zaledwie 14 minut.
-
Bosch WIW24341EU - to kolejna z interesujących propozycji marki Bosch. Wyróżnia się pojemnością bębna wynoszącą 8 kg, wirowaniem z prędkością 1200 obrotów na minutę a także wysoką kulturą pracy - 66 dB. Dodatkowo, jak na pralkę tego producenta przystało, Bosch WIW24341EU oferuje sporo dodatkowych programów prania, wśród których użytkownicy bez problemu odnajdą ten najwłaściwszy.
-
Beko WITV 8712 X0W - na co można liczyć kupując pralki do zabudowy pod blatem? Przyjrzyjmy się funkcjom Beko WITV 8712 X0W. 1400 obrotów na minutę, 8 kg prania, wysoka kultura pracy na poziomie 67 dB. A to wszystko w cenie niewiele wyższej niż 1500 złotych. To jedna z najbardziej opłacalnych pralek w zestawieniu.
-
Hoover HBWO 69TAMCE-S - mocna pralka w świetnej cenie. Aż 9 kilogramów pojemności bębna, do tego prędkość wirowania na poziomie 1600 obrotów na minutę i sporo dodatkowych programów prania. Czego chcieć więcej? Korzystnej ceny. Niska pralka pod blat Hoover HBWO 69TAMCE-S kosztuje mniej niż 2000 złotych. Produkt kompletny? Z pewnością warty uwagi.
-
Candy CBW 27D1E-S - pralki Candy słyną, przede wszystkim, z atrakcyjnej ceny zakupu. Dokładnie tak jest w przypadku modelu Candy CBW 27D1E-S. Mimo, że nie kosztuje wiele, pomieści 7 kilogramów prania, a jej maksymalna prędkość wirowania to 1200 obrotów na minutę. Do typowego, domowego wykorzystania jak znalazł.
Na co zwrócić uwagę wybierając pralkę do zabudowy pod blatem?
Wybór wymarzonego modelu pralki pod blat stanowi niejednokrotnie duże wyzwanie, a bogata oferta tych sprzętów nie ułatwia podjęcia tej decyzji. Warto więc zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów, które są pomocne podczas zakupu wymarzonego produktu.
- Wielkość pralki do zabudowy. Wymiary sprzętu to kluczowa kwestia. Na szczęście możesz wybierać spośród licznych modeli o różnych gabarytach, co sprawia, że idealnie dopasujesz wybrane akcesorium do swojego wnętrza. Pamiętaj, że pralka nie powinna być ciasno wsunięta w szafkę – zostaw odpowiednią ilość miejsca, by nie obijała się o ścianki podczas pracy. Uwzględnij także dodatkową przestrzeń z tyłu urządzenia, gdzie spokojnie pomieścisz węże doprowadzające i odprowadzające wodę. Niska pralka pod blat również wymaga przestrzeni.
- Wentylacja jest bardzo istotną kwestią, nie tylko w przypadku pralki zabudowanej pod blatem. Wolnostojące modele również powinny nią dysponować, dzięki czemu będą działać sprawnie. Wiedz, że pralki do zabudowy Bosch, jak i inne maszyny piorące od rekomendowanych producentów, wyposażone są w nacięcia w cokole obudowy, w związku z tym umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza.
- Sposób ładowania brudnej odzieży – jeśli decydujesz się na zakup pralki pod blat wiedz, że musi to być model, w którym pranie wkładane jest od przodu, ponieważ wierzch urządzenia przykrywany jest płytą. Takie rozwiązanie stanowi bardzo wygodną opcję oraz posiada wiele zalet. Przeszklone drzwiczki dają Ci pełną kontrolę nad procesem czyszczenia odzieży. W sytuacji, gdy zauważysz niepokojącą zmianę koloru pranych ubrań, możesz bez przeszkód zatrzymać pracę maszyny i zapobiec zniszczeniu tkanin. W przeciwieństwie do sprzętów ładowanych od góry, pralki do zabudowy posiadają znacznie większe bębny, co sprawia, że bez problemu pomieścisz w nich nawet duże pranie.
Sposób montażu pralki pod zabudowę jest również bardzo istotny. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas instalowania produktu? Poniżej kilka cennych wskazówek:
- Umiejscowienie blatu – pamiętaj, że nie może on leżeć bezpośrednio na pralce. Powinien być solidnie podparty z każdej strony ściankami, dodatkowo pomiędzy płytą a urządzeniem zachowaj wolną przestrzeń;
- Lokalizacja gniazdka sieciowego – wiedz również, że nawet mała pralka pod zabudowę wyposażona jest w całkiem sporej długości kabel – bez najmniejszego problemu podłączysz ją do pobliskiego gniazdka. Zwróć jednak uwagę, by dostęp do niego był łatwy i swobodny;
- Dodatkowe miejsce na akcesoria – decydując się na montaż pralki pod blat, możesz zaprojektować także dodatkowe półki na środki piorące, ręczniki czy kosz na brudną bieliznę. To bardzo praktyczna opcja, dzięki której schowasz przybory potrzebne do prania. Ustawione na widoku wyglądają nieestetycznie i sprawiają wrażenie bałaganu, dlatego zabudowa stanowi doskonały sposób na ich ukrycie.
Gdzie umieścić pralkę do zabudowy pod blatem?
Łazienka jest najczęściej wybieranym miejscem na pralkę, choćby ze względu na obecność podłączeń do wody oraz kanalizacji. Jeżeli dodatkowo posiadasz dużą przestrzeń, z powodzeniem możesz urządzić wygodny kącik do prania. Inna opcja to wykorzystanie wnęki – sprytnie wsunięta w nią niska pralka pod blat nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu pomieszczenia. Jeśli oprócz funkcjonalności cenisz sobie również design, dobrym pomysłem jest umiejscowienie pralki pod umywalką. W taki sposób ulokowane akcesorium nie zaburza linii architektonicznej wnętrza, a idealnie współgra z innymi elementami wystroju.
Wiedz, że pralki do zabudowy pod blatem w łazience nie muszą wyglądać nieestetycznie. Przykładowo, pralka do zabudowy Electrolux, czy inne modele, posiadają nowoczesny design, ozdobne pokrętła czy eleganckie panele wyświetlacza, dzięki czemu maszyna wsunięta pod blat, stanowi ciekawy dodatek we wnętrzu. Jeśli jednak chcesz całościowo schować akcesorium, standardowy rozmiar pralki do zabudowy sprawia, że z powodzeniem możesz umieścić ją w specjalnie zaprojektowanej szafie. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, gdyż w miejscu tym schowasz nie tylko pralkę, lecz także suszarkę, środki czyszczące czy spinacze.
Jeżeli łazienka to dla Ciebie oaza spokoju, miejsce odprężenia i relaksu po całym dniu pracy, śmiało pozbądź się z niej hałasującej maszyny. Często niewielki metraż tego pomieszczenia nie pozwala na wstawienie nawet małej pralki do zabudowy, dlatego równie dobrym rozwiązaniem jest ustawienie sprzętu w kuchni. Wsunięta w dolne szafki kuchenne w ogóle nie będzie widoczna. Podobnie jak pralka w łazience, może być ustawiona pod blatem, z widocznym frontem, bądź całkowicie ukryta w meblach.
Dobrze zastanów się gdzie ustawić pralkę do zabudowy – wymiary pomieszczenia, jak i Twoje indywidualne preferencje stanowią najlepszy wyznacznik w tej kwestii. Wiedz także, iż kumulacja wszystkich sprzętów AGD, w tym pralki pod zabudowę w kuchni, znacznie ułatwia Ci wykonywanie wielu codziennych czynności. Ich lokalizacja w jednym miejscu to mniejszy wysiłek potrzebny do ogarnięcia codziennych czynności domowych, a także mniej czasu przeznaczanego na domowe porządki.
Możesz nastawiać pranie, a jednocześnie mieć oko na przygotowywany obiad. Co do zasady, niskie pralki pod blat wyposażono w komunikat dźwiękowy, informujący o zakończonym praniu – bez zbędnej zwłoki wywiesisz czystą odzież, zalegającą w bębnie maszyny.
Najpopularniejsi producenci pralek do zabudowy pod blatem
Na rynku znajdziesz wiele funkcjonalnych modeli pralek pod zabudowę, dlatego czasem trudno wybrać konkretny produkt. Zarówno pralki do zabudowy Samsung, jak i pralki do zabudowy Bosch, to godne zaufania i bardzo polecane modele tego rodzaju sprzętu. Podobnie jest w przypadku pralki do zabudowy Electrolux – ciekawe opcje, wiele trybów prania oraz atrakcyjne ceny sprawiają, że warto przyjrzeć się maszynom piorącym oferowanym przez wspomnianego wytwórcę.
Wiedz jednak, że sprzęt wspomnianych wyżej producentów to także gwarancja najwyższej jakości wykonania pralek pod zabudowę, dzięki czemu masz pewność, że akcesorium, w które inwestujesz, jest godne zaufania. Ponadto ranking prezentujący pralki do zabudowy pod blatem dowodzi, że urządzenia te spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Jakie zalety posiadają pralki do zabudowy czołowych producentów? Poniżej kilka korzyści, na które warto zwrócić uwagę.
- Niski poziom generowanego hałasu – pralki działają bardzo cicho, dlatego nie są uciążliwe podczas swojej pracy. Dodatkowo ich specjalna konstrukcja zapobiega wibracjom, dlatego nie obijają się o meble czy sprzęty, zwłaszcza podczas wirowania. Szczególnie dobrze wypadają w tym aspekcie pralki wyposażone w silniki inwerterowe.
- Duży wybór programów prania – możesz wybierać spośród wielu wygodnych funkcji prania. Do dyspozycji masz między innymi opcję dołożenia ubrań w trakcie pracy urządzenia czy „szybkie pranie”, czyli program, który usuwa lekkie zabrudzenia i w krótkim czasie odświeża przepoconą odzież. W ofercie najlepszych producentów znajdziesz również tryb dedykowany najcięższym i trudnym do usunięcia zabrudzeniom. Oprócz tego produkty te mają wiele innych przydatnych wariantów – w znaczny sposób ułatwiają proces czyszczenia różnego typu materiałów.
- Najwyższa klasa energetyczna A+++ zapewnia najniższe koszty eksploatacji produktu, co przekłada się na spore oszczędności.
- Ładowność dostosowana do Twoich potrzeb – pralki do zabudowy pod blatem cechuje duży wybór pod względem wielkości bębnów. Bez problemu dobierzesz odpowiedni sprzęt do Twoich wymagań i sytuacji rodzinnej.
- Urządzenie przyjazne alergikom – najnowocześniejsze technologie zastosowane w pralkach od czołowych producentów posiadają również programy z wydłużonym czasem prania i wyższą temperaturą. W konsekwencji usuwasz niebezpieczne alergeny, bakterie, a solidnie wypłukane ubrania zupełnie pozbawione są uczulających detergentów.
- Łatwość obsługi – dobrze opisane pokrętła i czytelne wyświetlacze sprawiają, że użytkowanie pralki nigdy wcześniej nie było tak proste. Z jej obsługą poradzą sobie również starsze osoby, które wcześniej nie korzystały z tak nowoczesnych maszyn piorących.
Wiedz, że powyższa lista zalet obejmuje tylko wybrane funkcje, którymi mogą poszczycić się pralki do zabudowy pod blat. Jeśli więc poważnie myślisz nad zakupem takiego sprzętu, wiedz, że to bardzo nowoczesne rozwiązanie, z którego z pewnością będziesz zadowolony. Dlatego też inwestycja w pralkę do zabudowy Bosch, czy innych cenionych producentów to bardzo trafny wybór. Niska pralka pod blat to praktyczne i skuteczne rozwiązanie.
Warto również wspomnieć, że sprzęt od sprawdzonych wytwórców, o tak bogatej specyfikacji technicznej, dość często możesz nabyć w bardzo atrakcyjnych cenach. Ponadto, korzyści płynące z zakupu wysokiej klasy urządzeń są niewspółmiernie wyższe w stosunku do środków finansowych na nie przeznaczonych. Oprócz tego, plasujące się na czołowych miejscach modele pralek pod zabudowę, stanowią gwarancję bezawaryjnej pracy przez długie lata.
Znajdziesz w Morele
Pralki do zabudowy - Lodówki do zabudowy - Piekarniki do zabudowy
Komentarze (0)